Skocz do zawartości

LAVOCHKIN LA-7 1:72 KP-Kovozávodů Prostějov


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wrzucam na warsztat kolejny stary towar tym razem czeskiej produkcji KP LA-7 w 1:72. Wiem, że powstał ostatnio nowy wypust La-7 od Eduarda,ale ja wykopałem z zapasów ten model.Jakość modeli z tamtych lat nie była rewelacyjna,dość uproszczony,wypukłe linie,brak detali wnętrza kabiny,marnej jakości oszklenie,słabe kalki,ale wymiarowo odpowiada dostępnym mi planom.Nie planuję otwierać silnika modelu,ale skupię się nad waloryzacją kabiny i komory podwozia.Z dodatków do modelu wykorzystam blaszki Eduarda do klap i wnętrza kabiny oraz owiewkę od Pavli.

 

54a9a09aa4275169.jpg

 

Zapraszam do podglądania i komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zabrałem się za wzbogacenie wnętrza,wyciąłem zbędne nadlewki i wykonałem ożebrowanie kabiny .Za fotelem pilota zostanie wykonana przestrzeń na elementy wyposażenia radiowego. Fotel pilota z zestawu nie przypomina tego z oryginału i zabrałem się za wykonanie go z części zapasowych.

DSC06626.JPG

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takiego ze trzydzieści kilka lat temu, w początkach swojej "kariery" sklejacza. Chętnie sobie przypomnę.

 

Pewnie ze sto tysięcy chłopaków robiło ten model w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Niektórzy jak widać nie mają dość:)

 

 

Do autora: Jakie oznakowanie planujesz? Może takie muzealne z lat sześćdziesiątych:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy model La-7 Kovozavody jest dopiero w zapowiedziach na ten rok i zapowiada się interesująco. Jeśli chodzi o wybór malowania to zamierzam wykonać samolot Siergieja Dolgushina o numerze bocznym "93".

la7.jpg

Model jest dość prosty w wykonaniu ponieważ był samolotem drewnianym i elementów metalowych jest mało.Trochę pracy będzie przy podwoziu głównym i ogonowym.Otworze luk boczny,klapy oraz jak dotrę do planów hamulce aerodynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz jak dotrę do planów hamulce aerodynamiczne.

??? Gdzie były hamulce aerodynamiczne w tej maszynie.

 

Nowy model La-7 Kovozavody jest dopiero w zapowiedziach na ten rok

Od paru lat jest za to Eduard i nie wiem, czy trzeba czegoś więcej? Nowe Ła-5FN z KP wcale nie stanowi jakiegoś wielkiego postępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne etapy prac nad kadłubem,półka za fotelem pilota na radio już z pierwszymi elementami okablowania

DSC06673.JPG

pozbyłem się wypukłych linii i powoli wykonuję wgłębne dla istniejących metalowych paneli kadłuba

DSC06670.JPG

wnętrze kadłuba, prawa wyposażona w szkielet i lewa strona z wyciętym lukiem na akumulator

DSC06669.JPG

DSC06668.JPG

Mam jeszcze jedno pytanie do kolegów,czy jest ktoś w posiadaniu rysunku pokazującego elementy koła ogonowego,posiadam rysunek do La-5, ale nie jestem pewny czy jest tak samo w La-7.Z rosyjskiej monografii dorwałem taki szkic, ale jest mało szczegółowy.

rys.jpg

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ireneuszu za bardzo ciekawą pozycję z drugiej wiadomości,na pewno będę korzystać z tej książki.Natomiast rysunki La-5 z pierwszej wiadomości posiadam w swoich zbiorach i podpieram się nimi przy budowie mojego modelu.Powoli "strugam" koło ogonowe i zabieram się za wnęki podwozia głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Praca idzie do przodu,dużo drobiazgów do wykonania i muszę poświęcić sporo czasu na przymiarki i dopasowania.Kilka zdjęć obrazujących postęp prac.

Zakończona praca nad półką z radiem

DSC06783.JPG[/url]

DSC06784.JPG

Fotel pilota,zastanawiam się nad wykonaniem miękkiego oparcia

DSC06785.JPG

W poszyciu skrzydeł nowe luki inspekcyjne i skorygowany kształt osłon podwozia głównego

DSC06787.JPG

DSC06788.JPG

Chłodnica - jeszcze w trakcie budowy

DSC06789.JPG

DSC06790.JPG

Podłoga kokpitu już z kilkoma elementami wyposażenia i blachą pancerną za fotelem

DSC06791.JPG

DSC06792.JPG

Przenitowane metalowe elementy kadłuba

DSC06794.JPG

DSC06796.JPG

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.