Skocz do zawartości

LAVOCHKIN LA-7 1:72 KP-Kovozávodů Prostějov


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem mało czasu,ale udało się dokończyć wnęki podwozia głównego.Na zdjęciach kadłub ze skrzydłami i drobne elementy wyposażenia komóry są tylko poskładane, a klejeniem zajmę się po aplikacji na nie kolorów.

DSC06927.JPG

 

DSC06929.JPG

 

DSC06933.JPG

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takiego ze trzydzieści kilka lat temu, w początkach swojej "kariery" sklejacza. Chętnie sobie przypomnę.

 

Kto nie robił... Kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

zdradź tajemnicę, jak udało Ci się zachować geometrię skrzydło/kadłub, robiłem ten model wiele razy, i zawsze miałem z tym problem ( nawet po wcześniejszym doklejeniu stateczników), a tym bardziej, że na zdjęciach widać jakby przesunięcie ( góra/dół ) połówek kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście kolego Kopernik spasowanie skrzydeł z kadłubem wymagało korekcji.Po przyłożeniu na sucho poziom skrzydeł był wyżej niż blachy łączące z kadłubem.Podkleiłem od wewnętrznej strony dolnego płata małe kliny a potem ścierałem i dopasowywałem kadłub.Sama powierzchnia styku skrzydeł z kadłubem była OK,tylko małe nadlewki i po złożeniu w całość nie pakowałem tam szpachli tylko klej.Ale ogólnie nie uważam, żeby to była uciążliwa praca po zabawach z moim przedostatnim projektem tj. P-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Rozpocząłem malowanie mojej maszyny.Pierwszy pomalowany został ogon w biało-czerwone pasy,potem spód.Pierwsze mój wybór padł na kolor nr 323 Light blue od Mr.Color,ale po pierwszym położeniu wydawał mi się za intensywny.Poszperałem w internecie i używany przez rosjan jasno niebieski to FS 25446 był jaśniejszy od mojego.Najbardziej odpowiedni,zbliżony kolor to XF23 od Tamiya lub także od Mr.Color ale H67. Wybrałem ten ostatni.Powierzchnie górne kolor szary H317.Panele blachy za silnikiem pomalowałem metalizerem i wycieniowałem nadając efekt okopceń. Na razie wygląda to tak:

DSC07107.JPG

 

DSC07108.JPG

 

DSC07109.JPG

 

DSC07110.JPG

 

DSC07113.JPG

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Samolot poskładany i pomalowany sido jako podkład pod kalki.Niestety nieobecność w lipcu przerywa dalsze prace nad wykończeniem Lavohkina, ale po powrocie obiecuję, że szybko zabiorę się do pracy i dokończę mój projekt.

DSC07114.JPG

 

DSC07115.JPG

 

DSC07120.JPG

 

DSC07118.JPG

 

DSC07122.JPG

 

DSC07123.JPG

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Fajny...

 

Brudzenie mi się podoba, zwłaszcza powierzchnie sterowe

Nieco mniej łączenie centropłata z końcówkami skrzydeł i zastosowany stosunkowo jasny brązowy kolor. Osobiście domieszałbym czarnego, by uzyskać znacznie ciemniejszy (prawie czarny) brąz.

 

Model w całości ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.