Skocz do zawartości

HUNTING !!!


Spawacz

Rekomendowane odpowiedzi

Lecimy z kolejnym tematem , który ostatnio ułożyłem sobie w głowie

Tytuł nie bagatela bo prawdziwe polowanie na stalowego potwora , w głównej roli German tank Hunters i połówka shermana

 

Bez waszych rad i sugestii na pewno się nie obejdzie. Więc czekam na wasze komentarze.

 

Mój zamysł wygląda następująco:

 

Mianowicie chce wykonać zimową scenerie z mknącym czołgiem ( sherman ) tuż obok ruin ( dom murowany, murek etc )

Nic nie spodziewająca załoga wjeżdża w zasadzkę a jeden z niemiaszków już celuje w dupę shermana z panzershrecka , reszta figurantów dziarsko kryje się za gruzami.

 

Moje pytanie:

Pod jaki okres i wydarzenie mogę podciągnąć mój zarys scenki ?

Zima , zniszczone budynki , amerykański czołg ?

 

PS nie zwracajcie uwagi na ten murek i czołg przedstawiony na zdjęciu są one postawione jako złom modelarski żeby samej ramki nie fotografować

 

IMG_5537_zps38zuyibd.jpg

 

IMG_5538_zps5pzfmama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba jako jedyne łapią się Ardeny '44/'45 ew. Niemcy '45 wczesna wiosną/późną zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeny, srardeny, wszyscy to robią, temat oklepany i nudny jak 1063521762783 tygrys na forum.

 

Może być jak najbardziej Metz 1944. Bardzo fajny temat. Patton został upokorzony do tego stopnia że jak wspominaja jego podwaładni bardzo zmienił swoj stosunek do nich to raz, a dwa, to temat baaaaaardzo mocno omijany szerokim łukiem przez zachodnich historyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem zarys historyczny i myślę że sytuacja która chce pokazać będzie pasować do wydarzenia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Metz

 

Czy można przyjąć iż figuranci to :

37 Pułk Grenadierów Pancernych SS

38 Pułk Grenadierów Pancernych SS

 

Z materiałów i kilku filmów nie widzę by w samym metz występował śnieg , temperatura była zimna ale czy śnieg wtedy padał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. 1. Nie wiem jakie klamry u pasa maja figuranci. 2. Dywizja, ktorej pulki wymieniles zostala wycofana stamtad w dosc wczesnej fazie bitwy. Ale: istnieja przeslanki ze jakas czesc SSmanow z Gotz von Berlichigen jednak zostala jako czesc obsady fortyfikacji. Czemu wszyscy maja trend na SS? Bo elita? Bez szarakow nigdy by nie bylo elity. Zastanow sie nad dywizja grenadierow ludowych.

 

P.S. A pisales cos ze bedzie snieg na dioramie? Pokazales zimowe figury...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak figury są na 2 zdjęciu w temacie , faktycznie nie napisałem że planuje śnieg sorki

Też myślałem o Grenadierach z 462 Dywizji VG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

III Rzesza była państwem w którym wszyscy nosili mundury i wszystko było zmilitaryzowane, lub przynajmniej paramilitarne. Mundury nosili politycy, urzednicy, żołnierze, plicjanci, Urząd Pracy, a nawet tak pokojowa organizacja jak Niemiecki czerwony Krzyż (DRK). W tym galimatiasie każda formacja miała inne mundury, naszywki i... Klamry pasów. Nie dziw sie wiec że chce zobaczyc co wytłoczył na figurach Dragon.

 

Wehrmacht-

Heer

 

wehrmacht_buckle.jpg

 

Luftwaffe

 

ww2-german-luftwaffe-steel-belt-buckle.jpg

 

Kriegsmarine

 

691098d1400422970-kriegsmarine-buckle-two-piece-20140518_160631.jpg

 

Waffen SS

 

sztyfciarska

 

12065605_1.jpg?v=8CEC0A861816F90

 

oficerska

 

orig_27621083_XjP6.jpg

 

Pozwól że reszty formacji nie zaprezentuję, mogłoby mi to troszke zająć... Tak czy siak, teraz wiesz czemu chciałem zobaczyć jakie klamry są na figurach. To co widać na zdjęciach to... Nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się właśnie i dragon o dziwo nie dorobił taki9ego detalu klamra jest płaska w kółku niema żadnego oznaczenia;/

Zastanawiam się także nad merytorycznym ustawieniem shermana , po prostu chce wykonać ta konkretna sytuacje gdzie niemieccy grenadierzy polują na czołg ( nie musi być to koniecznie sherman , wybrał bym go po prostu z łatwości gdyż mam bo w złomie modelarskim i nie będzie mi żal go przeciąć na pół

Zastanawiam się także nad odległością strzelającego do czołgu będzie to wiarygodne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie ma detalu to rób co uważasz, bo to co maja na sobie można zrobić na jakąkolwiek formację. Byleby malowanie odpowiednie zachować. Co do dystansu- to ma byc moment po strzale, w czasie wystrzału, czy przed wystrzalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wykonać wystrzał i troszkę dymu z waty tylko cały czas zastanawiam się nad tym shermanem ;/

 

Czy jest jakaś firma która wykonuje blaszki do figur ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno są bo widziałem że ktos tutaj robił (używał). Przeszukaj forum lub wrzuć zapytanie w odpowiednim dziale. Jeżeli ma być moment wystrzału to za blisko byc nie może. chyba że samobójca jakiś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tlumaczy dlaczego klamry sa plaskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw pierwszy jest prawie caly wykozystany pozostala tylko figura z p.shreckiem....badziej chcialem skupić się na zestawie 2 . Ale i w 1i 2 nie ma blaszek czy innej waloryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc poczytałem poszukałem i tło historyczne wygląda tak Operacja Nordwind ( czyli kiedy Niemcy postanowili ruszyć na pomoc swoim okrążonym jednostką w ardenach) Rok 1945 - 708 Dyw.Grenadierów Ludowych Walki w mieście Colmar Pocket

 

Jeżeli wszystko się zgada zabieram się za prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zaczynam prace i na pierwszy ogień idzie nasza gwiazda scenki czyli niemiaszek targający panzershrecka z racji iż pierwotnie trzymał on mp 40 będzie on musiał zostać troszkę udoskonalony.

 

Na szczęście lewa ręka figurki bez przeróbek pasowała do p.shrecka ( w ostatnim etapie troszkę ja domknę ) gdy już niemiaszek dostanie rurę w łapy.

Prawa ręka natomiast została zmodyfikowana , ucięta dłoń i wydrylowany rękaw - tak by dłoń realistycznie trzyma za uchwyt.

Skalpelem poprawiłem wszelkie linie przy szelkach kanty materiału itd itd po czym usunąłem nadmiar formy.

Teraz zabawa z green stuffem ;p

 

IMG_5539_zpsfmmulcoi.jpg

 

IMG_5540_zpsnn1ms5ag.jpg

 

IMG_5541_zps03nbf6tl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_5542_zps79vezxi4.jpg

 

IMG_5543_zpstakp05dz.jpg

 

Figuranci sklejeni i obrobieni z nadlewów , z racji ze 4 figury ze starszego zestawy jakość wykonania była tragiczna ;/ . Green stuff jest lekiem na wszystko .

Jak widać 2 figurantom zmieniły sie zupełnie kompozycje figury , pomyślałem że wyglądają troszkę nudnie w pierwotnej postaci , więc dlatego ( koleś odbezpieczający granat ) w łapę dostanie mniejsza wersie panzerfausta a lewa ręka będzie trzymał ścianę i krył się za nią , co do typka z p.shreckiem to już wiecie jak pisałem wcześniej ( został troszkę pocięty ) wszystko zespoiłem green stuffem bo magic sculp nie dotarł i wygląda to jak wygląda.

Z racji wcześniej wspomnianej jakości odlewów , wszelkie kieszenie łączenia materiału szelki i detale zarysowałem delikatnie skalpelem tak by po malowaniu wyszedł ładny kontrast.

Zastanawiam się nad zakupem kilku blaszek do waloryzacji figur z JADAR MODEL chodzi tu o fasunki pasy do broni i insygnia z odznaczeniami , co o tym myślicie warto ?

Dzisiaj jeszcze ich zagruntuje szarą TAMIYA i jutro coś zmaluje

Dobranoc

 

 

PS mały przykład tego jakiej jakości były odlewy starszego zestawu a generacji 2 ( dlatego też postanowiłem wybrać wyposażenie z zestawu 2 generacji )

 

IMG_5552_zpsqztpeg3o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordki już zmalowane ale jeszcze szlifuje technikę ,jest to dość trudne, maluje akrylami ale zastanawiam się nad olejami czy jest łatwiej nie wiem ;/ ?

Ogólnie dużo poczytałem i pooglądałem do znudzenia filmy odnośnie właśnie takich prac

https://www.youtube.com/channel/UCU-oE6igiGJID-OKTq-mCGw

, moją największą bolączką jest (blending) warstw farby czyli od bazowej skóry po rozjaśnienia i tak samo do cieni , wiem że nie ma złotego środku do tego że trzeba ćwiczyć ale może ktoś z zaawansowanych kolegów od figur coś doradzi ?

 

Używacie w ogóle tej lupy nagłownej ?

 

Kilka zdjęć

IMG_5564_zpsczouocyu.jpg

 

IMG_5568_zpspbru4qwp.jpg

 

IMG_5570_zpst1yz3eqw.jpg

 

IMG_5558_zpsphrzhyxd.jpg

 

IMG_5557_zps2hcvtafy.jpg

 

IMG_5556_zpsy2psu5fz.jpg

 

IMG_5554_zpsszhnz88k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się za słowa uznania , ale łatwo przyjrzeć się koledze ''GOŚCIU'' który już jakiś czas temu opuścił to forum a robił nieziemskie prace o figurach już nie wspominając , fajnie by było otrzymać wskazówki od mentora jego pokroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundury pocieniowane teraz zajmę się wyposażeniem i wojaki dostaną w łapy grzmiące kije

 

Jaki drucik polecacie do wykonania sprzączek do pasów od puszki p.gaz ?

 

IMG_5600_zpsfetyhf8k.jpg

 

IMG_5592_zpsor7j2kac.jpg

 

IMG_5602_zpsqttbgwya.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.