Skocz do zawartości

Diorama Street Fighters III


TAPIR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W koncu zdecydowalem sie upublicznic zdjecia mojej ostatniej wiekszej pracy ;)

Wykaz materialow (napewno nie wszystkich)

- budynek Reality in Scale

- wagon i sdkfz 250 - trumpeter + dragon (plandeka to samorobka)

-figurki zywiczne - verlinden, soga, warriors, trupek to zlepek roznych figurek

- kettenkrad - dragon

 

Ogladajcie i oceniajcie ! ;)

Mam nadzieje ze sie spodoba, prace trwaly lacznie okolo 4 miesiecy ;)

Wiecej zdjec -> http://afv-diorama.blogspot.com/2015/10/street-fighters-iii-135.html

 

SFIII1_zpsfu6yhlfg.jpg

SFIII2_zpsoollulwq.jpg

SFIII3_zpsaqocbiti.jpg

SFIII5_zpssbiiog3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Nie bardzo rozumiem idee tego forum bo do tej pory wydawalo sie ze dzielac sie jakas praca z ludzmi daje sie pretekst do rozpoczecia jakiejs dyskusji. Ale po raz setny i chyba ostatni nie widze sensu "postowania" tutaj :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak oceniac to oceniac. Jak dla mnie faktycznie za duzo na tej przestrzeni. Wykonanie ladne, figury pod wzgledem merytoryki wygladaja fajnie. Zolnierz z MP40 kleczy wedlug mnie w bardzo nienaturalnej pozycji. W Kattenkraftradzie lezy radiostacja Torn Fu d2 ale bez panelu baterii, nie wiem po co komu niedzialajaca radiostacja? Do tego jest na niej cos czerwonego, nie wiem co to jest? No jak dla mnie bardziej "industrial fighters" niz "street..." . Ostatnia kwestia to pytanie gdzie ta scena sie rozgrywa. SdKfz250 neu, i sowieckie haslo na murze nie bardzo mi sie zgrywaja, ale to moja ocena.

 

P.S. Mysle ze w kwestii komisowosci chodzi o ta dziwna styrylnosc. Bruk niby gratami zawalony ale wyglada jak by go kto przed sekunda pozamiatal. Trawa mimo ze rosnie bezladnymi kepami jest jednolicie zielona. Nic nie wyschlo, nic sie nie poplamilo, mimo iz obok torowiska. I takich rzeczy pewnie jest wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba - widać sporo pracy wyłożonej w wykonanie różnych detali.

Może trochę więcej "wojennego brudu" by się przydało.

Jedynie tytuł pracy mi tu nie pasuje.

Dzieki ;)

co do nazwy to z sentymentu raczej ze wzgledu na 2 poprzednie o nazwach takich samych z ty, SF I i SF II ;)

Ale pomysli sie o zmianie napewno. Co do brudu, sam bruk jeszcze troche podkurze why not, ale reszta zostaje. Nigdy nie przepadalem za dioramami w stylu pojazd zolty, droga szara a wszystko i tak w kolorze brazu od ilosci pigmentow...

a tu dioramy poprzedniczki

new_zpsm1vkjdie.jpg

 

DSC_0145_zpsly7tzzxf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mamy cos napisac? Ladne, robi wrazenie choc za duzo nie widac. Za to napewno widac ze Luchs raczej nie w szarosciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale zauważ ciekawostkę - jakoś mało tu w ogóle wpisów ludzi publikujących w tym dziale? Na razie to większość z pancerki wpadła.

A co do dioramki to ogólnie mi się podoba, choć jak już wspomniano - trochę za sterylnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale zauważ ciekawostkę - jakoś mało tu w ogóle wpisów ludzi publikujących w tym dziale? Na razie to większość z pancerki wpadła.

A co do dioramki to ogólnie mi się podoba, choć jak już wspomniano - trochę za sterylnie.

 

Hehe ;) malo ludzi z tego dzialu to norma, mozna przywyknac, pytanie tylko jak przywyknac do komentarzy ludzi zajmujacych sie brudzeniem lalek ;)

 

Co do ciecia modeli hmm no wagon jest tak uciety ze esdek caly sie akurat zmescil nie bylo sensu go ciac, zmiescila sje nawet figurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy napisali - bardzo sterylnie, trochę chaotycznie i wagon lewituje... Sama diograma przypomina scenerie z gier komputerowych. Ale ostatecznie należy przyznać, że naprawdę ładnie się całość prezentuje. Według mnie jest to praca na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) malo ludzi z tego dzialu to norma, mozna przywyknac, pytanie tylko jak przywyknac do komentarzy ludzi zajmujacych sie brudzeniem lalek ;)

 

Śmiem twierdzić, że ta osoba wielokrotnie przewyższa Cię wiedzą na temat (używając Twoich żałosnych argumentów) tych śmiesznych plastikowych pokurczy na Twojej dioramie...

Chociażby dlatego, że sam jest taką (często i pobrudzoną lalką) w skali 1:1 - jak Ci ynteligencja pozwoli to się domyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No jak widać Kolega TAPIR tak czy siak się czuje urażony - no bo jak to jego "arcydzieło" nie dostało pochwał tylko krytykę, nie publikuj i jakoś chyba to forum nie będzie zbytnio urażone, a swoimi wpisami nie obrażaj ludzi których nie znasz ani nie masz pojęcia o ich wiedzy...

Zrobiłeś jak umiałeś i albo przyjmij na klatę słowa krytyki albo sklejaj w domu i nie pokazuj, nie będziesz się czuł "urażony" opiniami innych...

tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to dziala w 2 strony wydaje mi sie ;) mowicie przyjmij slowa krytyki ok przyjmuje spoko to wy przyjmijcie moja na temat tego co widzialem - tyle. Krew sie wam strasznje szybko gotuje ehh po co te nerwy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe... Argument... To co? Jak słucham Madness, piję IPA a nie "jasne pełne" i wolę jeździć Corsą niż BMW, przedkładam snookera nad piłkę nożną to jestem gorszy...? Brawo TAPIR, swoim komentarzem wystawiłeś wizytówkę sobie nie mi. Chłopie, najpierw pozbądź się swoich frustracji, później pisz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na cóż Ci one opadły? Krytyka by było gdybyś napisał że na moich figsach (lub jak wolisz lalakach) są błedy merytoryczne, cos wygląda nienaturalnie, coś jest spier...e. Ale Ty poprostu napisałeś coś co miało być wyśmianiem mojej pasji i próbą poniżenia mnie (niezbyt udaną). Tak jak ja bym napisał że "taki duży facet a bawi się żołnierzykami, pewnie coś z nim nie tak". Od razu mówię że wcale tak nie myślę, żeby być modelarzem, trzeba być dojrzałym człowiekiem w wielu wymiarach, w stosunkach międzyludzkich na forum jak widać też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wycieczki osobiste są nie na miejscu.

 

Co do samej dioramy to widać ogrom Twojej pracy Tapir. Sf II widziałem wcześniej bodajże na allegro. Dobrze kojarzę?

Brakowało mi gruzu, pyłu- całość taka czysta, wręcz sterylna. W sumie niewiele brakuje do ideału. Nie mówię tu o kilogramie pigmentów, odrobinie wręcz a nabierze smaku.

 

Ja od siebie powiem, że czekam na kolejną bo mi się podobają Twoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego patrzysz na modelarstwo w swoj sposob ok i tak powinno byc nie o to chodzi totalnie. Dla ciebie modelarstwo to te duze figurki i super nie mam nic do tego ale moje pytanie malowales figurki kiedys ? Robiles z gipsu czy styropianu sam czesci budynki, z plastiku i zywicy modele ? Dlatego uwazam ze nie masz o tym totalnie pojecia stad taki a nie inny komentarz byl. Nie ma co sie tu klocic kazdy robi swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wycieczki osobiste są nie na miejscu.

 

Co do samej dioramy to widać ogrom Twojej pracy Tapir. Sf II widziałem wcześniej bodajże na allegro. Dobrze kojarzę?

Brakowało mi gruzu, pyłu- całość taka czysta, wręcz sterylna. W sumie niewiele brakuje do ideału. Nie mówię tu o kilogramie pigmentów, odrobinie wręcz a nabierze smaku.

 

Ja od siebie powiem, że czekam na kolejną bo mi się podobają Twoje prace.

 

Dzieki, z kazda dioramka staram sie dawac coraz wiecej tego gruzu kurzu itp, kiedys bedzje jak nalezy. Musze dalej cwiczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdziwiłbyś się bo robiłem. I z własnej i nieprzymuszonej woli nie robię... Zacząłem w 1989 a odpuściłem sobie w 2006. Tak przy okazji- autentyczne zdarzenie. Druga połowa lat 90tych, małe centrum handlowe w Gdańsku na Wyspie Spichrzów. Przed boksem z modelami stoi znudzona kobieta, nerwowo potzrąsa wózkiem w którym spoczywa latorośl. Nagle podchodzi do niej inna, mniej wiecej w tym samym wieku. Tradycyjne cmoki i zachwyty jak to świetnie obie wygladają. W pewnym momencie ta która podeszła pyta się- a na co tutaj czekasz? Ta z wózkiem, dość znudzonym wzrokiem wskazała faceta który przeglądał z wypiekami na policzkach pudła z modelami... Ta duga w odpowiedzi pogardliwym tonem- zabaweczki...? Oburzony? sam się tak zachowałeś w swojej wypowiedzi. Ale spoko, ja sie nie obrażam ani nie gniewam. Nawet jak będziesz co potzrebował to pomogę, a czemu nie? Czasem trzeba si,e zastanowić zanim sie chlapnie. I napewno świety nie jestem bo tez mi sie trafia najpierw powiedzieć później pomyśleć.

 

P.S. W swojej wypowiedzi pisałem że ładne i figury ładnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Praca bardzo fajna - widziałem wcześniej chyba na FB. Faktycznie, jest troszkę zbyt czysto - foty masz bardzo podkręcone, kolory bardzo ostre wyskakują. Dynamika jest świetna. Mnie się podoba! Bardzo dużo pracy włożone.

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

Twój drugi post w tym wątku jest dziwny. Takie otwarcie dyskusji prowadzi dokładnie w kierunku jaki możemy przeczytać powyżej - fuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.