Skocz do zawartości

Diorama Street Fighters III


TAPIR

Rekomendowane odpowiedzi

Praca bardzo fajna - widziałem wcześniej chyba na FB. Faktycznie, jest troszkę zbyt czysto - foty masz bardzo podkręcone, kolory bardzo ostre wyskakują. Dynamika jest świetna. Mnie się podoba! Bardzo dużo pracy włożone.

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

Twój drugi post w tym wątku jest dziwny. Takie otwarcie dyskusji prowadzi dokładnie w kierunku jaki możemy przeczytać powyżej - fuj!

 

Dzieki za komenty ;)

PS obiecuje poprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie malujesz wszystko co się znajduję na dioramie.

Twoje poprzednie prace lepiej się prezentują od obecnej. Zakładaj warsztaty.

Całość to chaos. Ciężko wzrok skupić na czymś. Dla mnie kontrast za mocny pomiędzy wszystkimi i wszystkiemu.

Diorama lepiej wygląda jak podzieli się ja na pół. Niemców niżej. I u góry sovietów.

 

A tak po za tym to zachęcam do oceniania i dzielenia się swoją wiedzą na forum i w przyszłości myślę ,że będzie szybszy odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste rozwiązanie tak jak na konkursach podoba się /nie podoba się ,a nie zaraz gościa na stos heretyka

nie wszystko musi być zgodnie z historią i czy mam papiery ,fotki itd. tak mu pasowało i tak sobie zbudował

mnie się podoba ,ładnie ,schludnie i czysto ,olej krytykę ,ci co najwięcej szczekają mają krótki staż zobacz

od kiedy dołączyli na to forum

gratuluję i pozdrawiam

ARNI44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci co najwięcej szczekają mają krótki staż zobacz

od kiedy dołączyli na to forum

Za to ci którzy innych obrażają mają najbogatsze portfolio. Chciałem to olać, ale napiszę. Akurat znam Grzegorza i to że ma krótki staż na forum to nie znaczy że nie ma wiedzy merytorycznej. I komentarz odnośnie jego pracy modelarskiej był nie na miejscu. Z resztą widać po odzewie innych kolegów.

Proste rozwiązanie tak jak na konkursach podoba się /nie podoba się

Sam piszesz że opcje są dwie, ale skoro odnośnie drugiej ma być tak:

... olej krytykę...

to potem nie ma się co dziwić że nikt nic nie pisze.

Krytyka a krytykanctwo to dwie różne rzeczy. A kultura to też chyba dla niektórych obce słowo.

Tyle ode mnie.

 

P.S. Szczekają psy kolego Arni44 jak byś nie wiedział. I to nie jest krytyka, ale dzielenie się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No Kolego Arni44 tego się nie spodziewałem ...

Żenua jak mawiają specjaliści od żab...

Jak pisano wcześniej to czy się komuś podoba czy nie kwestia gustu, to czy ktoś komentuje czy nie, tak już jest na forum, ale wrzuta z cyklu - ja pokazałem moje "the best" a wy nic samo prowokuje...

Także następnym razem kubełek zimnej wody na głowę, ja swoją opinię wyraziłem inni też ale to nie jest powód do obrażania czy wyśmiewania innych osób bo mają inne zainteresowania...

a najmniej ma tutaj znaczenie ile ktoś jest na forum i ile ma postów...

Jeszcze raz wstyd Arni44...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wychodzi na to, że ci co "brudzą lalki", albo mają mały staż na forum nie mogą komentować. Nie jestem pewien, czy "fanatyk mikrodupereli" jak ja może komentować dioramy, więc o niej nie będę pisał.

 

Sądzę, że nasza wspólna pasja powinna nas łączyć, a nie dzielić. I nawet jeśli ktoś robi mikro, ktoś inny popiersia, a jeszcze inny dioramy - to wszyscy poświęcają masę czasu na swoją działkę i mają większe pojęcie o działkach innych modelarzy niż np jakiś laik. Wszyscy też interesujemy się historią i wiedza merytoryczna jest cenna dla modelarzy niezależnie od skali, czy działki w jakiej robią.

 

Odnoszę wrażenie, że faceci robią się coraz wrażliwsi, bo jak nikt nie komentuje jest foch, jak skomentują i jest coś nie tak, to też foch, albo jak skomentują i komentarz zostanie skomentowany to też foch... Panowie jesteśmy dorośli - no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...

Czolem

Cóż napchałeś co miałeś...

Jak dla mnie chaos... I merytoryka z hydrantem leży...

Pozdro

 

ja pokazałem moje "the best" a wy nic samo prowokuje...

 

Zarowno twoj wielce rozwiniety komentarz z nutka agresji oraz twoj bledne rozumowanie z elementami ponizenia brzmia conajmniej slabo..

 

Ps. Dzieki tym ktorzy sie cokolwiek tutaj wypowiedzieli o dio ;) Jutro wraca na warsztat do brudzenia, jedna kwestia Nazwy? Ktos jakies propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wraca na warsztat do brudzenia, jedna kwestia Nazwy? Ktos jakies propozycje ?

 

modelwork fighters I

Hahahah pomysl zacny ale musialbym zrobic wtedy nie sdkfz 250/1 tylko wersje 250/3 Greif :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiłeś tzw. chlewu próbując udowadniać "kto ma dłuższego" ale nie potrafisz się wznieść ponad to i powiedzieć PRZEPRASZAM.

 

Niestety nie tylko w moim odczuciu taki prosty gest lub jego brak potrafi określić kaliber człowieka.

 

Przykro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie. Wystarczy juz tej kopaniny. Merytorycznie o pracy i zamknijmy juz tematy socjologiczne. Milo mi ze nie wszyscy uwazaja ze staz jest wazny o to co kogo kreci i dziekuje za to, jednak niech watek wroci do normy, bardzo o to prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Btw a zapytałeś dlaczego mam takie zdanie a nie inne?

Merytoryka leży bo akurat tematy kolejowe są w moim kręgu zainteresowania, i niestety nawadnianie parowozów jest w dość specyficznym ustawieniu wynikającym z powiązania z innymi urządzeniami potrzebnymi do obsługi i eksploatacji lokomotyw, więc postawienie go w takim miejscu jest na "siłę"... tak na szybko kilka fotek

th_16603929454_74ff9d5294_o_zps4anf5ugt.jpg th_2351155341_3858a9d2c4_o_zpsg4idpf7u.jpg th_2351153657_108292e474_o_zpsodnkrqva.jpg th_10100192_zpspcd4qwse.jpg th_20310_zpsbalwo7ke.jpg th_19626_zpsaaluav9e.jpg ten ostatni bardzo nie typowy bo w budynku, natomiast inne w obrębie stacji lub parowozowni, ale nie na terenie fabryki,tam używa się lokomotyw manewrowych, np bez kotła itd itp

A ogólnie zabrałeś się za temat który jest koszmarni "ciężki" jeśli idzie o dioramy bo właśnie najsłabszą częścią dioram jest oddanie dynamiki... tak samo jak dylemat z lecącym śmigłowcem i problemem z wirnikami...

jak dla mnie niby walka w bliskiej odległości wyszła słabo i takie moje zdanie.

A i wystarczy zapytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad treścią podany z fochem godnym księżniczki...

 

Figurki w dziwnych, chaotycznych ułożeniach...

jeden Niemiec klęczy w modlitewnej pozie, drugi macha mu przed oczami pistoletem.

 

Na górze dwóch (zapewne najbardziej krewkich) przeciwników nie wytrzymało, podejmując jakieś indywidualne natarcie na siebie.

 

Mam wrażenie, że figurki w ruchu nie są Twoja mocną stroną.

Tak jak ta baletnica tańcząca w lewym górnym rogu tutaj:

DSC_0145_zpsly7tzzxf.jpg[/url]

Jak napisano - gdyby to podzielić na mniejsze części, byłoby konkretniejsze i bardziej wyraziste.

A tak, to wyszła pracka z wodotryskami (jak i poprzednie) zrobiona na handel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw a zapytałeś dlaczego mam takie zdanie a nie inne?

Merytoryka leży bo akurat tematy kolejowe są w moim kręgu zainteresowania, i niestety nawadnianie parowozów jest w dość specyficznym ustawieniu wynikającym z powiązania z innymi urządzeniami potrzebnymi do obsługi i eksploatacji lokomotyw, więc postawienie go w takim miejscu jest na "siłę"... tak na szybko kilka fotek

th_16603929454_74ff9d5294_o_zps4anf5ugt.jpg

th_2351155341_3858a9d2c4_o_zpsg4idpf7u.jpg th_2351153657_108292e474_o_zpsodnkrqva.jpg th_10100192_zpspcd4qwse.jpg th_20310_zpsbalwo7ke.jpg th_19626_zpsaaluav9e.jpg ten ostatni bardzo nie typowy bo w budynku, natomiast inne w obrębie stacji lub parowozowni, ale nie na terenie fabryki,tam używa się lokomotyw manewrowych, np bez kotła itd itp

A ogólnie zabrałeś się za temat który jest koszmarni "ciężki" jeśli idzie o dioramy bo właśnie najsłabszą częścią dioram jest oddanie dynamiki... tak samo jak dylemat z lecącym śmigłowcem i problemem z wirnikami...

jak dla mnie niby walka w bliskiej odległości wyszła słabo i takie moje zdanie.

A i wystarczy zapytać...

 

Dzieki ;) to fakt dynamika do oddania ciezka jest zwlaszcza gdy sie nie robi figurek samodzielne, niestety korzystam z tych co sa dostepne... Kiedys zacznie sie robic samemu ;)

 

Diorama nie byla robiona na handel kolego.. żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAZYLMS napisał

P.S. Szczekają psy kolego Arni44 jak byś nie wiedział. I to nie jest krytyka, ale dzielenie się wiedzą

Krzysiu wiem o tym ,a koty robią miał ,świnki chrum chrum itd. wiesz dopiero co ukończyłem podstawówkę

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem sorry

Pozdro ARNI44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie wypowiem sie ja. Chyba w zyciu nie zrobiłem dioramy, ale jak bym zrobił, to by była super !

zatem zaczynam

1. Dobrze by było, żeby teren był w miarę realistyczny. U ciebie tam gdzie powinien być kanał jest torowisko, tak, gdzie tory kolejowe -ulica itp, i niestety tworzy to od razu wrażenie braku realizmu. Przestrzeń posiada pewna logikę, i nie można jej dowolnie komponować, bez uwzględnienia prawdopodobieństwa. To jak żołnierz z trzema rekami. Każdy czuje, że coś to nie gra.

2. Kompozycja to nie chaos. Zdecyduj się . Nie wrzucaj wszystkiego co masz pod rekom do jednego garnka.

3. Nie przesadzaj z cieniowaniem. Tel lezącyy ludzik w czarnym mundurzu gryzie po oczach swoja nienaturalnoscią.

4. Masz potencjał. Bo jesteś pracowity.

5. Musisz nauczyć się brudzić, jeśli chcesz robić dioramy.

6. Musisz malować w bardziej spójny i przemyślany sposób, jeśli chcesz robić dioramy. Pooglądaj prace ewpigi na nPWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mi się podoba, merytorycznie nie mam opini, bo to zupełnie nie mój okres zainteresowań.

Trochę mi przypomina grę Commandos...coś tam, w która grałem stulecia temu.

Jenna rzecz a propo kompozycji która mnię troche gryzie to ten sdkfzzzzfhsjkfhghrg - coś tam na wagonie, ponieważ wagon jest ucięty a ten pojazd nie, mam wrażenie jakby był w innej skali, trochę lepiej by to wygladało jakby był przesunięty do tyłu i też ciachnięty.

 

Generalnie fajnie mi się te prace wzrokowo odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzieki za konkretne komenty ;) Nastepnym razem pociacham oba modele, tutaj chyba ujawnil sie jakes chwilowe zwatpienie i zostal esdek caly ;(

Co do kolegi spitona dzieki! Jedna tylko rzecz tak strasznie tej merytoryki sie tutaj wszyscy czepiaja przeciez na peronach tory tak sa ulozone (jak fotka ponizej), nie musi byc kanal czy Bog wie co jeszcze, sam slup chyba z umiejscowieniem nie jest az tak zle bo kto powiedzial ze tak nigdzie nie ma ? Teoretycznie swoja funkcje by spelnial ;)

Dluuugo tutaj myslalem nad figuurkami pojazdami itp wszystko naprawde kazdy detal dopracowywalem najpierw budynek potem aaa jeszcze moze by dodac to itp itd. Robiac makiete planuje wszystko tak ze osoba ktora na nja patrzy ma stac przez dobre 10 min i co chwila znajdowac cos fajnego. Jaki sens mialo by robienie peronu+wagon i 2 biegnacych szwabkow ? ;)

Przynajmniej taka logika pracuje ;D

 

Railway_Station_-_Hamilton_zpsy1iwdahc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi praca ogólnie się podoba.

Jednak musze i ja dodać coś od siebie.

W temacie wagonu i "rampy" czy "peronu" jak piszesz.

...Co do kolegi spitona dzieki! Jedna tylko rzecz tak strasznie tej merytoryki sie tutaj wszyscy czepiaja przeciez na peronach tory tak sa ulozone (jak fotka ponizej), nie musi byc kanal czy Bog wie co jeszcze, sam slup chyba z umiejscowieniem nie jest az tak zle bo kto powiedzial ze tak nigdzie nie ma ? Teoretycznie swoja funkcje by spelnial ;)

Perony czy rampy towarowe na kolei na całym świecie buduje się pod wysokość podłogi standardowego wagonu. U ciebie na makiecie występuje wagon standardowy (nie niskopodłogowy) więc podłoga wagonu powinna być w linii z krawędzią rampy. Wynika to z kwestii logistycznych załadunek i wyładunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

eh Panowie jakos wydaje mi sie że dyskurs skręcił nie tam gdzie trzeba, i bez sensu idzie w strone utarczek słownych na temat, a wydaje się iz:

 

Diorama - układ fajny mi sie podoba, zgadzam sie ze czysto ale patrząc na inne prace to taką ma autor maniere i nic do tego. Ostatnio mam zresztą przemyślenia iż diorama to także przejaw artystycznej (sic!) wizji autora - co tu dobitnie widać

diorama na 5 jeśli chodzi o czystość wykonania wieloplanowe rozłożenie elementów etc i że "dużo sie dzieje"

pzdr wszystkich tych za i tych przeciw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.