Skocz do zawartości

A-6A Intruder Trumpeter 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

"Niszczenie" postępuje.

 

Stosuje różne techniki od Post Shading'u, przez tusze Tamki - stosowane na suchu i mokro, po ślady pędzelkiem i tamponem.

 

Myślę że w tym miejscu nie ma sensu zbyt wiele pisać jeżeli padną jakieś pytania oczywiście chętnie odpowiem a teraz kilka zdjęć z postępów poczynionych do tej pory.

 

IMGP6298_zps1dadxbox.jpgIMGP6299_zpsblktqkrc.jpgIMGP6307_zpsaxbgqb0z.jpgIMGP6310_zpsse7v97ni.jpgIMGP6312_zpsz5qcqtq1.jpgIMGP6314_zpsvqaoxhvr.jpg

 

Niestety jeszcze nie opanowałem fotografowania z lampami i na zdjęcie nie oddają do końca tego jak wygląda model ale myślę że ogólny pogląd jest.

 

Wstępne brudzenie na tym kończę liczyłem że zdołam położyć dziś bezbarwny ale niestety jest już za późno a i spieszyć nie mam się gdzie więc na dziś kończę z Intruderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taki mam plan, będą ślady przy usterzeniu pionowym tam chodzi obsługa i jeszcze sporo śladów na pasach WW.

 

Jednak to już po bezbarwnym na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie powierzchnie czerwone są miejscami zbyt mocno przybrudzone zastanawiałem się już nad tym wcześniej ale brak dobrych fotek tych miejsc. Postaram się poprawić to przed nałożeniem lakieru matowego a tym czasem model otrzymał powłokę lakieru bezbarwnego 2K

 

Używam lakieru 2K ponieważ daje on po wyschnięciu zdecydowanie stabilniejszą powłokę a to pozwala na używanie różnych środków bez obaw na zarwanie filmu lakieru czy uszkodzenie samej powłoki na skutek rozpuszczenia czy innych defektów.

 

Model w połysku wygląda dość dziwnie jak każdy lakier bezbarwny dość widocznie rozjaśnia (rozświetla) podłoże.

 

IMGP6315_zpseec316ch.jpgIMGP6317_zpshcemghki.jpg

 

Po wyschnięciu lakieru bezbarwnego jak zwykle wykonuję wash kolejny raz robię to w sposób który nie wszystkim się podoba.

Od czasów Lightninga linie podziału traktuje różnymi odcieniami wash'a nie zapuszczając go wszędzie więc są miejsca gdzie linie podziału zostają bez wash'a.

W mojej opinii wygląda to naturalnie i bardziej mi przypomina to co widać na samolocie.

 

Kolejny krok to kalki na tym modelu nie ma ich aż tak wiele i nałożenie ich zajęło mi 4godz.

Na koniec zawsze staram się kalki także odrobinę pobrudzić tak by pasowały do całej koncepcji.

 

 

IMGP6350_zps7tpxepld.jpgIMGP6354_zps5dzsyncd.jpgIMGP6356_zps52diul0t.jpgIMGP6364_zps803fektn.jpgIMGP6365_zpsi97bp8sz.jpgIMGP6367_zpswofvubh4.jpg

 

 

Na koniec wkleiłem golenie podwozia i model powędrował na suszenie.

Kalki na uzbrojenie jakie dostarczył trumpek to śmiech na sali ale jak się nie ma co się lubi to się nakłada co dali.

 

IMGP6359_zpsi8qaosyr.jpg

 

Przyszedł czas na wklejenie klap zamykających luki, sklejenie i polakierowanie foteli i lakier matowy.

Biorę się więc za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygodniej było położyć kalkomanie przed brudzeniem modelu?

 

To chyba kwestia przyzwyczajenia już taki harmonogram prac sobie ułożyłem więc teraz jak koń z klapkami podążam droga która znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajenie drugą naturą, ale moim zdaniem kładzenie kalek przed brudzeniem szalenie ułatwia to ostatnie, jak i daje gwarancję większego realizmu.

Wszak wszelkie malunki na samolotach brudzą się tak samo jak i niepomalowane części samolotu, naturalnie mam na myśli te same okolice maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się zgadzam ale jak wspomniałeś przyzwyczajenie drugą naturą - może przy następnym modelu wprowadzę jakieś zmiany w harmonogramie.

Oczywiście o ile natura nie okaże się silniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się zgadzam ale jak wspomniałeś przyzwyczajenie drugą naturą - może przy następnym modelu wprowadzę jakieś zmiany w harmonogramie.

Oczywiście o ile natura nie okaże się silniejsza.

 

 

Ta.... tempo

Jakby co, to na warsztaty z malowania się zapisuje

 

Genialna maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się zgadzam ale jak wspomniałeś przyzwyczajenie drugą naturą - może przy następnym modelu wprowadzę jakieś zmiany w harmonogramie.

Oczywiście o ile natura nie okaże się silniejsza.

 

 

Ta.... tempo

Jakby co, to na warsztaty z malowania się zapisuje

 

Genialna maszyna

 

 

Z malowania powiadasz, dobra, dobra widziałem te pięknie polakierowane wiatraczki to takie malutkie

 

U mnie aktualnie walka z Intruderem trwa,

 

Otrzymał już właściwą powłokę nawierzchniową, teraz cała masa duperelek, antenki uzbrojenie i wyposażenie kabiny.

 

I tu potrzebuję pomocy w domu jestem namawiany by jednak pozostawić kabinę otwartą - faktycznie wygląda to fajnie.

Pytanie tylko czy może być otwarta kabina bez wysuniętych stopni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fotka w zasadzie odpowiada na moje pytanie.

 

Przy okazji ja także doszukałem się odpowiedzi.

 

A-6E_VMAAW-332_at_MCAS_Futenma_1988_zpsalto9g70.jpeg

 

W związku z takim rozwojem sytuacji postanowiłem że kabinę będzie można otwierać i zamykać.

 

Mała próbka z kabiną otwartą i już w macie - choć nie wszystko podwieszenia jeszcze nie dostały właściwego lakieru pojawi się jak dojdzie reszta uzbrojenia.

 

Powoli zbliżam się do finiszu jak mnie praca jutro nie zaskoczy to może zakończę Intrudera.

 

IMGP6391_zps26stkilz.jpgIMGP6398_zpsngrqqqhb.jpgIMGP6400_zpshmfoj8pp.jpg

 

Na koniec część ogonowa w macie.

 

IMGP6402_zpsqxucnaug.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie lakierowania wykałaczki chwytam najlepszym narzędziem czyli palcami a te uzbrajam w rękawiczki lakiernicze nitrylowe, kupiłem pudełko w marcu i do dziś dnia mam jeszcze sporo rękawiczek. Zwykle zakładam tylko jedną i nie wyobrażam sobie lakierowania bez nich.

Chronią nie tylko dłoń ale także lakierowane elementy.

 

IMGP6405_zpsmhgnrnjr.jpg

 

Później wykałaczki wbijam w wycięty kawałek gąbki.

 

IMGP6406_zpsluxj4tni.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje prace nad Intruderem dobiegły w zasadzie do końca.

 

Szkoda że czas tak szybko lecie ponieważ projekt ten sprawił mi naprawdę wiele frajdy.

 

Dodałem podwieszenie z bombami.

 

IMGP6407_zpscbtrgw5m.jpgIMGP6408_zps9eponksi.jpg

 

Zamocowałem anteny a na ślizgi goleni położyłem imitację chromu.

 

Zwieńczeniem był montaż sondy do tankowania w powietrzu.

 

IMGP6410_zpsolzycukl.jpg

 

Teraz pozostało mi tylko wkleić fotki gotowego modelu i rozpoczynam kolejny projekt.

 

Na koniec mam jeszcze pytanie do osób z lepszą pamięcią od mojej gdzieś na forum ostatnimi czasy widziałem jakiś model w którym wykorzystano magnesy do jak dobrze pamiętam podwieszeń.

Chętnie bym zasięgnął języka w tej materii i zastosowałbym ten patent do oszklenia kabiny tylko nie wiem gdzie takie małe magnesy kupić a gdzieś na forum widziałem jakiś model pytanie gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG-23 Przemka

 

 

Wielkie dzięki - faktycznie gdzieś mi to uciekło.

 

Teraz pokrytykuję: bomby mogłyby być troszkę przybrudzone, bo wyglądają jak z fabryki.

Końcówka sondy do tankowania ma nieusunięty szew, tak mi się wydaje.

 

Poza tym: malinka.

 

To nie jest szew ten element jest z jednego odlewu nie ma w ogóle szwów przybrudziłem go i tak to wygląda bomby faktycznie pozostawiłem bez większej ingerencji specjalnie.

Po prostu wydawało mi się że już i tak jest dostatecznie mocno sfatygowany sam model więc bomby będą urozmaiceniem.

 

Na koniec kilka świeżo zrobionych fotek - niestety moje białe tło zniszczyły moje kocury więc do póki nie nabędę nowego drogą kupna lub zuchwałej kradzieży fotki robię na ciemnym tle.

 

 

IMGP6435_zps9ttdujgn.jpgIMGP6450_zpsaofoz9zh.jpgIMGP6502_zps3bzlbvts.jpgIMGP6494_zpsjdbnxrlb.jpgIMGP6510_zps0rbxz8nv.jpg

 

Na koniec zapraszam do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.