Skocz do zawartości

Airbus A350-900, Revel 1:144 + oświetlenie


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sobota spędzona w Bytomiu, napatrzyłem się na mistrzowską robotę, ale przede wszystkim na żywo mogłem spotkać kilku Kolegów z czego się bardzo cieszę

 

W niedzielę tylko trochę podłubałem - między innymi zacząłem już kłaść kalkomanie. Skrzydła w 99% gotowe

 

w57Otu0.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie pomogę z oświetleniem a póki co 'wciąż się uczę'. W opracowywaniu detali muszę jeszcze nabyć dużo doświadczenia.

Póki co dziubię powoli różne drobiazgi.

 

A to wlot powietrza na ogonie

aIctk4p.jpg?1

 

... a to owiewkę - sam nie wiem czego

VSU44lI.jpg?1

 

Niedawno też poprawiałem czarne linie/kalkomanie na wierzchu skrzydeł, oddzielające obszary po których nie wolno chodzić.

bgB3bdr.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakimi igłami??? zdradź patent - rozumiem że nie trzeba mieć żadnej koncesji żeby je kupić - wygląda fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadne odkrycie. Kolega mydlo mnie zainspirował w którymś ze swoich warsztatów takimi dużymi igłami, przy czym on kupował w jakimś specjalistycznym sklepie medycznym, a ja znalazłem to na allegro. Ale igły robią wrażenie są 'przerażające'

A wracając do modelu - to widzę już zbliżający się koniec prac, jak się uda w weekend posiedzieć w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak golenie z igieł to ja tez robiłem daj link gdzie kupiłeś swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… dużymi igłami iniekcyjnymi (1,6 + 1,8 + 2,1mm) i mogłem się zabrać za golenie podwozia. …
Poproszę przypomnij/zdradź technologię cięcia tych igieł.

 

Podobno rurki cienkościenne AlbionAlloys

.

 

 

ja igły tnę tarczą dremela bardzo dobry efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlacze sie do dyskusji

Na poczatek -piekny model i super oswietlenie - zwlaszcza ten stroboskop na skrzydle

A co do igiel, przed cieciem sprobuj je wyzarzyc - bo sa hartowane. Wtedy lepiej je ciac i obrabiac Na krotkie odcinki sa tez aluminiowe koncowki roznych srednic, do przewodow elektrycznych. Z kolnierzem lub bez Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podwozie główne wklejone

 

OQerLQw.jpg?1

 

Podczas przymiarek i dopasowywania okazało się, że komory w tym modelu są za płytkie (albo koła z wózkami są za szerokie) i podwozie w rzeczywistości nie zmieściłoby się po zamknięciu pokryw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda z tym oświetleniem Co do cięcia igieł lekarskich, nie trzeba mieć pił itp. wystarczy pilnik iglak trójkątny, nadpiłować i się łamie w palcach, oczywiście w dłuższych odcinkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wątpliwości co do tych "utrzymywaczy" podwozia głównego. Nie dało się zrobić pojedynczego w rzucie golenia na komorę? albo w kształcie trójkąta ukrytego pod goleniem. Albo nawiercić goleń wzdłuż długiej osi, nawiercić skrzydło i włożyć weń drut/ igłę odpowiednio dogięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Utrzymywacze' będą prawie niewidoczne, dlatego zdecydowałem zrobić jak zrobiłem. Po doklejeniu skrzydlowych osłon wnęk podwozia mało co tam widać. Nie udało mi się znaleźć dobrego materiału źródłowego jak to w rzeczywistości wygląda.

Faktem jednak jest, że estetycznie rzecz biorąc samemu mi się to nie podoba - nie miałem na to (lepszego) pomysłu

A poza tym chciałem, trochę jak muzyk "wprowadzić" fałszywą nutę i zobaczyć czy ktoś w ogóle ogląda moje wypociny

 

--edit--

Tak to wygląda

MTfzOvf.jpg?1

4A9XEgJ.jpg?1

 

I całość

qjskN50.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.