Skocz do zawartości

Corsair heller 1/150


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

prace powolutku idą do przodu,

pokład został przyklejony tak wiec miałem chwile aby zająć sie pawężą od strony wody, dodałem imitacje desek a także 2 poprzeczki, bo jakoś ta konstrukcja sie musiała trzymać

corsair_heller_skala150_0295.jpg

 

przyklejenie pokładu powoduje ze obecnie muszę zabrać się za wewnętrzne części burt i dorobić końcówki wręg a także konstrukcje pod wanty - na zdjęciach białe elementy to własnie planowane "patyczki" chcę je wykonać z cienkich pasków polistyrenu

corsair_heller_skala150_0292.jpg

corsair_heller_skala150_0291.jpg

 

na próbę aby ocenić skleiłem działo - to jakiś koszmar, nie mam pomysłu jak to przerobić - chyba robię od podstaw a to juz jest w ogóle mega trudne ... ma ktoś jakiś pomysł a może gdzieś da sie kopić do tej skali sensowniejszą artylerię

corsair_heller_skala150_0297.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://www.rbmodel.com/index.php?action=products&group=036

mam pytanie czy ktos moze nie ma nadmiaru takiego produktu - poszukuje usilnie gdzie kupić ale nima na rynku

moge odkupic wymienić

 

potrzebuje około 15 szt

 

niestety na stornie producenta niedostępne a po kontakcie okazuje się iż nie wiadomo kiedy będą bo im sie trawiarka zepsuła ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje pogrzebie może znajdę a tymczasem update

 

dzis zaplanowane burty, z pomocą cienkich pasków plastików dorobiłem wręgi a także "ławki wantowe" wzorowałem sie na Tartane la diligente 1738

 

corsair_heller_skala_1_150_0291.jpg

 

corsair_heller_skala_1_150_0295.jpg

 

corsair_heller_skala_1_150_0296.jpg

 

nie ma jeszcze pomysłu jak przewlekę wanty przez te otwory ale to już inna historia

 

corsair_heller_skala_1_150_0294.jpg

 

przedemną druga burta i ... maskowania pokładu przed malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ciekawy link to dla wszystkich zainteresowanych pokładami drewnianymi nie tylko do "pancerniaków" http://www.scaledecks.com/

 

Może coś znajdziesz po tym linkiem gościu mieszka w Ostravie i wysłac towar z polski.

 

bardzo dziękuje artylerii nie maja ale za to zamówiłem kólka haki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, cena lekko zabójcza, ale jest to alternatywa dla artwoxowych deszczek a czytając na forach i patrząc na zdjęcia to jest to mega gładkie i jakościowo przewyższa artwox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zestaw dla Cutty Sarka 1/96 i mogę stwierdzić że wolałbym te deseczki co ty używasz. Nie pamiętam dokładnie ale wyszło mi to około 120 dolarów. Do kosztu pokładu i przesyłki trzeba doliczyć export tax. Kupiłem to ze dwa lata temu bo napaliłem się jak szczerbaty na suchary. A Cutty Sark cały czas w pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten artwox to jest znacznie tańszy http://freetimehobbies.com/1-350-artwox-uncut-deck-sheet-wood-deck/ i jak widać na moim nieudolnym przykładzie da się z tego coś zrobić

 

dot cutty - ile ja mam takich modeli, wypasionych dodatkami i tylko je oglądam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odchodząc od tematów ekonomicznych i jeszcze w duchu świątecznym, poniżej kilka fot z postępu prac:)

 

żmudne maskowanie pokładu

corsair_heller_skala_1_150_0296.jpg

 

podkład

corsair_heller_skala_1_150_0299.jpg

 

kolor główny

corsair_heller_skala_1_150_0301.jpg

 

udało się teraz czas na okucia, washe etc

corsair_heller_skala_1_150_0305.jpg

corsair_heller_skala_1_150_0307.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do wątku, gdzie ryszardb też wykonywał pokład z drenianych listewek. Może tam coś wyczytasz o technikach stosowanych w przypadku takich pokładów.

 

 

viewtopic.php?f=89&t=21337&hilit=MAYFLOWER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja - nie wiem czy lepiej robić małe częściej czy wielkie raz na miesiąc . Wybrałem wariant pierwszy - daje szanse że ktoś na bieżąco mnie obśmieje i będę miał szanse poprawki

 

wykręciłem kółka z drutu 0,15, kręciłem na igle wyszły poniżej 1 mm co i tak jest za dużo no ale ...

teraz pytanie zakładałem to kleić cjanoakrylem, ale spotkałem się z konceptem lutowania - tylko jaka to musi być mała kolba do lutowania aby coś takiego połączyć - czy ktoś moze cos poradzić

 

DSC_0296.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do lutowania zaczynam używać lutownicy gazowej Dremel. Pasta do lutowania miękkiego (taka do rur miedzianych, koniecznie pasta, nie żel, polecam AMASAN) nałożona punktowo i podgrzewasz gorącym powietrzem. Lutowałem ostatnio tym sposobem rurki mosiężne 0.3 do 0.5 "na styk" i w sumie trzyma się to lepiej niż na CA. Lutownicę zakupisz w cenie około 130 złotych z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sugestia, ale pytanie dodatkowe pasta i nic wiecej ? w sensie nie ma kalfonii i cyny tylko jest ta pasta ? muszę to przebadać

Nie wiem co prawda czy przy tym projekcie jest sens lutować, jak sie nad tym zastanowić to raczej dobre spasowanie moze ca, a 90 % z tych kółek nie będzie pracować, zresztą gołym okiem ciężko je dostrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś z okazji 5 urodzin NorthStar promocja 25% w dół

kod pormocji "happy5birthday" wpsuje sie przy wypełnianiu danych do platności

działa dziś do końca dnia ... jak ktoś zainteresowany to można przyoszczędzić http://northstarmodels.com

 

nie wiem gdzie to umieścić wiec jeśli admin uważa że gdzieś będzie lepiej bo więcej z nas sie dowie proszę o przesunięcie posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ponieważ prace w stoczni z braku dokumentacji olinowania stoją a ugodni zostali wysłani na lewo i prawo

 

zabrałem sie za modernizację artylerii ta pudełkowa jest do ... banii

 

a więc do dzieła, po przemyśleniu do konwersji naszej lawety posłużą nam profile plastikowe oraz zestaw northstar jutro mam dostać jeszcze przesyłkę od naszego czeskiego kolegi - zobaczymy

 

corsair_heller_skala_1_150_artyleria_0317.jpg

corsair_heller_skala_1_150_artyleria_0321.jpg

 

W ramach poszukiwać z serii jak ma to wyglądać w 17 nr specjalnym MO znalazłem plany francuskiego "LE Coureur" a tam takowy model armaty - sprawa o tyle dla mnie ciekawa że ta jednostka podobnie jak Corsair posiadała 6ft armaty

corsair_heller_skala_1_150_artyleria_0315.jpg

 

odciąłem od lawety koła przeszlifowałem ją dość moco ze wszystkich stron aby ścienić profil oraz dodałem zarys desek

 

corsair_heller_skala_1_150_artyleria_0322.jpg

 

dodałem osie, kołą, wzmocniłem konstrukcje lawety, "stalowe" oczka, a także dodałem przyrząd do celowania - muszę mu jeszcze rączkę na końcu zrobić ale juz oczy odpadły... i moja laweta prezentuje się tak, nie wiem czemu na zdjęciu z groszówką nie złapało ostrości ale no nie chciało i koniec ;0

 

corsair_heller_skala_1_150_artyleria_0305.jpg

corsair_heller_skala_1_150_artyleria_0333.jpg

 

no i na koniec porównanie

był a jest

 

corsair_heller_skala_1_150_artyleria_0312.jpg

 

uff to teraz jszcze tylko 3 kolejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przetyczki dodam, ale będą tak małe ze chyba pod mikroskopem doczepie , choć i inne rzeczy bez lupy nie idzie montować

dot blachy to to jest ten zestaw

corsair_heller_skala_1_150_artyleria_0319.jpg

kupiłem bezpośrednio u nich

czy ja napisałem wcześniej ze to northstar hm... ale kupiłem własnie u nich wybaczcie nieścisłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

bardzo dziękuje, wypatrzyłem ją ale nie miałem wszystkich rysunków - dzięki za pamięć

prace trwają, obecnie kończę pokład i pacykowanie burt, i cały czas kombinuje nad olinowanie tak więc przyda sie książeczka niewątpliwie

czasu nie ma na wstawienie zdjęć ale może już niedługo wrzucę większy materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.