Skocz do zawartości

Corsair heller 1/150


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no dobra postęp jest może nie tak wielki jak planowałem ale zawsze coś

 

gotowy maszt wraz z reją - tutaj zeszlifowałem zestawowe plastikowe owijki i dodałem z nici

dodałem także "ucho" na fał

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0279.jpg

 

Osprey%2B-%2BEssential%2BHistories%2B044%2B-%2BFrench-Indian%2BWars%2B1756-1760%255BOsprey%2BEssential%2BHistories%2B044%255D.pdf.jpg

 

gotowe do montażu także są już bloczki

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0286.jpg

 

a no i dodałem słoneczka z lin do armat

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0282.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0283.jpg

 

czekają mnie jeszcze buchty przy burtach (zresztą nie tylko tu) i tu powstaje pytanie !

 

Drogie forum może dasz mi odpowiedz od do bardziej doświadczonych

- czy ktoś ma jakiś fajny prosty ale skuteczny sposób robienia bucht z nici - co robię to mi sie to rozchodzi. Pamiętajmy że ja muszę mieć takie straszne mikrusy tak na 3 mm maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono koncept nie jest zły choć faktycznie moje użądzenie musi być znacząco mniejsze - ale popróbować nie zaszkodzi - wydaje się to poręczniejsze niż te moje igły wbijane w coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może weź drut 1mm2 (zwykły kabel miedziany) wbij w coś 3 kawałki obok siebie, dostaniesz długość 3mm. Skręć nitką tyle razy ile potrzebujesz poczym wyciągnij środkowy i zwiąż pośrodku. Wymiar powinien się zgadzać ;) W sumie idea podobna do powyższej tylko inna skala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bardzo dobra koncepcja - drut za miękki po próbach wychodzi iż końcówki sie schodzą ku sobie, nawet jak z obu stron mocujesz=> wówczas srodek nie wytrzymuje i sie rotuje względem siebie. Stosowałem także metodę na 3 elementy po długości

 

fakt ze jadę z drutem 0,67 ale wychodzi mi iż takie buchty czyli ok 2 mm były by najleprze

 

, muszę pokombinować nad czymś bardziej sztywnym ... :0 jak już zrobię narzędzie to wracam ze zdjęciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze poszukując cały czas rozwiązania - jak wykonać mikro narzędzie do bucht, postanowiłem naprawić ostatecznie co sknociłem

 

na rozgrzewkę poszedł szmata bezana

 

dodałem liny

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0291.jpg

 

jako że jakoś muszę przeprowadzić szot - z trudem ale z sukcesem udało mi się zrobić ucho , pobawiłem sie także ołowkiem tak wiec ... przeszycia na żaglu już są mam nadzieje iż pod warstwą farby będą dawać fajny cień

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0313.jpg

 

potem zamontowałem na nowym maszcie bezana 3 bloki do want i fału

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0302.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0307.jpg

 

dokleiłem także wytyk a na nim bloczek do szotów bezana

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0308.jpg

 

na zakończenie zmonitowałem wanty i tym sposobem kolejny wikopomny krok został dokonany

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0309.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0311.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0312.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0314.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0316.jpg

 

pomimo wikolu nie ustrzegłem sie mechacenia nici ... niestety

 

a na koniec, dla zainteresowanych znalazłem fantastyczne forum http://www.timberships.fora.pl/pytania-odpowiedzi-polemiki,18/obsluga-zagli-skosnych,152.html gdzie jest wywrotka info na temat żaglowców. Znajduje sie tam lonkowany artykuł a tam takaż o to ciekawa grafika

 

lacinski2_wqnsxeh.jpg

 

i tym sposobem wiem już jak te bomy montować

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i koncowa weekendowa aktualizacja

 

stocznia postanowiła dokończyć bezan i z pomocą takich o to materiałów

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0299.jpg

a także washem miga "wood"

 

wyszło cos takiego

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_02982.jpg

 

by ostatecznie przybrać taką postać

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0305.jpg

 

nie wiem czy jestem zadowolony choć czuję iż z tego czegoś wiele się już nie wyciśnie- zastanawiam się nad jakimś ciemnym washem co by wyszły cienie ... ale sie boje

 

postanowiłem także podnieść reję i testowo ułozyć żagiel no i wychodzi tak, aha jak widać idzie także przymiarka załoganta

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0302.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0303.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0306.jpg

 

aaaa miałem problem z wytykiem okazało sie iż jest za wysoko dlatego też poszedł pod "koszem rufowym

 

było

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0316.jpg i obecnie jest tak

 

jest

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek_0304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taktak wiem, na żywo tego tak nie widać ale i tak jest słabo - zastanawiałem się czy to nie proces zwijania i jakoś poustawiać gości przy linach ale ...

 

tak wiec wracamy do tematu żagli , i zaczynam kombinować na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem

 

ale na poważnie przeszukałem net i poszły zapytania dot batystu

a może ktoś ma jakieś sprawdzone źródło pozyskiwania ?

 

problem jaki mam to to iż (wydaje mi się) że w tej skali najdelikatniejszy materiał będzie wyglądał nienaturalnie

stąd pomysł z chusteczkami cały czas kombinuje jeszcze nad tą techniką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: no wiem

 

ale na poważnie przeszukałem net i poszły zapytania dot batystu

a może ktoś ma jakieś sprawdzone źródło pozyskiwania ?

 

problem jaki mam to to iż (wydaje mi się) że w tej skali najdelikatniejszy materiał będzie wyglądał nienaturalnie

stąd pomysł z chusteczkami cały czas kombinuje jeszcze nad tą techniką

 

Batyst kupisz w każdej pasmanterii. Na temat wykonywania żagli z batystu możesz poczytać w mojej relacji z budowy La Reale de France od strony 7 do końca relacji

 

viewtopic.php?f=89&t=45958&start=90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapominacie o jednym. Ten model to kilku centymetrowa łupinka, batyst będzie wyglądał jak z betonu... Moim zdaniem, trop z chusteczkami jest dobry, trzeba tylko dopracować wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem batyst i w weekend zrobę test z lakierem - co by strukturę trochę zniwelować, papier kalkowy dobry pomysł muszę przyjrzeć się.

 

Zmarszczek w ogóle nie winno być - może tylko takie podłużne przy szotach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, aż się cofnąłem do tego, jak produkujesz te żagle. Może zamiast pędzla spróbuj nakładać tę mieszankę herbaciano-klejową jakimś natryskiem? Wtedy, zamiast ugniatać chustki na żaglu, będą opadały pod własnym ciężarem, co powinno skutkować brakiem zmarszczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł dobry ból polega na tym iż kopytem jest plastik vacu wiec tylko wikol (bo inne mi przykleją chustkę do kopyta ) hmhm musze poszukać pusta butle po jakim spreju do szyb to jest myśl dzięki za koncept

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.