Skocz do zawartości

Czy farby olejne można rozcieńczać i malować benzynką?


daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No tak ale nie można ocenić tego 0-1. Nikt z Was nie zauważyłem, żeby robił wielokolorowe modele w ciągu jednego wieczoru. Warsztaty ciągną się tygodniami, więc argument o 10 minutach faktycznie kładzie na łopatki....Umówmy się, że akrylowe farby są lepsze ale oleje też kiedyś były ok i nie dyskredytujmy tych ludzi, którzy mają frajdę "z jazdy polonezem".

 

Ja czasem kładę kilka kolorów na kilku modelach w ciągu kilku godzin. Czy Twój argument leży na łopatkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , każdy maluje czym chce . Mi oleje nie pasują i koniec , nie mówię że są złe , bo do łederingu wręcz bardzo dobre . Ale pytam o ten odkurz przy malowaniu akrylami z ręki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , każdy maluje czym chce . Mi oleje nie pasują i koniec , nie mówię że są złe , bo do łederingu wręcz bardzo dobre . Ale pytam o ten odkurz przy malowaniu akrylami z ręki .

 

 

 

 

Czy odkurz występuje przy malowaniu akrylami z ręki, na pewno występuje przy olejnych i przy akrylach. Dużo zależy po prostu od doświadczenia, umiejętności ew. sprzętu.

przeglądając zdjęcia modeli widać różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno występuje przy olejnych i przy akrylach.

 

To w takim razie zastanawia mnie co robię źle , skoro nie mam odkurzu przy malowaniu z ręki aerografem , nawet przy tak ostrych granicach kolorów :

 

Untitled-1_0009_Layer-2_zpsd5e5ff61.jpg

 

0012RenaultR35_zps58857451.jpg

 

Modele! Gdzie są te modele?! Chce je zobaczyć

 

Też zawsze czekam na jakiś przykład , jak współmodelarz udziela porad i jakoś nigdy nie udaje się zobaczyć tych modeli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele! Gdzie są te modele?! Chce je zobaczyć

 

Jeżeli do tej pory nie widziałeś modeli z odkurzem, to już nie zobaczysz.

 

Nie napisałem że odkurz bezwzględnie wystąpi w akrylach ale może wystąpić. Ten model to akurat zły przykład, nie ma tu ostrych granic kolorów, tylko czarne line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie na temat tego odkurzu. Czy chodzi o to że malując aerkiem farbami olejnymi jak się chce zrobić ostre przejscia kolorów to nie trzeba maskować? Czy dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie na temat tego odkurzu. Czy chodzi o to że malując aerkiem farbami olejnymi jak się chce zrobić ostre przejscia kolorów to nie trzeba maskować? Czy dobrze to rozumiem?

 

Przy malowaniu z ręki bez maskowania trzeba malować na mokrą farbę bazową. Próbę zrobić na starym modelu, kawałku plastiku itp. Jeżeli nie dasz rady to maskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie na temat tego odkurzu. Czy chodzi o to że malując aerkiem farbami olejnymi jak się chce zrobić ostre przejscia kolorów to nie trzeba maskować? Czy dobrze to rozumiem?

 

Takie są efekty porad przez ludzi którzy mają słabe pojęcie o modelarstwie i niestety jest to coraz bardziej nagminne.

 

Czyli mam rozumiec że trzeba maskować mimo olejnych?

 

Sorki kolega mnie ubiegł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja pytam na serio, bo nie wiem - co daje kładzenie kamo na mokrej farbie?

 

Np. nie wyjdzie tzw. odkurz, przejście na styku kolorów jest lepsze, oczywiście malowane z ręki

 

Też czytałem ten artykuł i dodatkowo trzeba malować dwoma aerografami ble ble.... Ale to było ze 20 lat temu!

Spróbuj malować po "nowemu" a zobaczysz, że Twoje modele będą wyglądały zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja pytam na serio, bo nie wiem - co daje kładzenie kamo na mokrej farbie?

 

Np. nie wyjdzie tzw. odkurz, przejście na styku kolorów jest lepsze, oczywiście malowane z ręki

 

Też czytałem ten artykuł i dodatkowo trzeba malować dwoma aerografami ble ble.... Ale to było ze 20 lat temu!

Spróbuj malować po "nowemu" a zobaczysz, że Twoje modele będą wyglądały zupełnie inaczej.

 

Najpierw pokaż Swoje modele, potem dasz mi rady jak malować ,,po nowemu''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.