Skocz do zawartości

Czy farby olejne można rozcieńczać i malować benzynką?


daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja jako zakładający ten temat napisze ze mam problem z olejnymi i zastanawiam się czy nie wrócić do akryli. Problem jest taki że jak np. mam dwie albo więcej cześci i są one pomalowane olejnymi i chce je skleić, to wtedy wszystko się rozłazi. Nie trzyma się kupy. Jako klej używam revellowskiej contacty z igłą. Jak próbuje skleić nie trzyma się. Czekałem po pomalowaniu tych części przepisowe 6 godzin a tu nic. Chciałem się nauczyć olejnych ale widze to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sympatyczny.Mało która część pomalowana farbą będzie dobrze się kleić.Albo zmień klej ,albo wykonaj go SAM.Trój chloroetylen tzw.[TRI]+kawałki ramek układu wlewnego modelu-bezbarwne i masz super klej,względnie dobry aceton.Ja sam wykonuję taki klej od wielu lat i nic mi się nie rozkleja..Dodatkowo miejsce klejenia powinno być surowe ,to znaczy bez farby lub zmatowione i odtłuszczone.Pozdrawiam wszystkich wyznawców tej religii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sympatyczny.Mało która część pomalowana farbą będzie dobrze się kleić.Albo zmień klej ,albo wykonaj go SAM.Trój chloroetylen tzw.[TRI]+kawałki ramek układu wlewnego modelu-bezbarwne i masz super klej,względnie dobry aceton.Ja sam wykonuję taki klej od wielu lat i nic mi się nie rozkleja..Dodatkowo miejsce klejenia powinno być surowe ,to znaczy bez farby lub zmatowione i odtłuszczone.Pozdrawiam wszystkich wyznawców tej religii.

Ale porada. Farby też można robić samemu. Wystarczy taki klej mocniej rozcieńczyć, dodać sadzy i już masz czrną farbkę.

Pan Tomasz Bilewicz też tak zaczynał, a teraz doszedł do perfekcji i sprzedaje swoje farby pod nazwą "BILMODEL"

Proponuję by Admin takie porady wrzucał na stronę główną pod zdjęciami, ładnie w ramkę i tytuł PORADA MIESIĄCA.

PS. Klej z ramek robiło się 40 lat temu jak nie było innego. Własności tego kleju są oczywiście nieprzewidywalne, chociażby z tego względu, że plastik każdej firmy jest inny.

Ale z drugą częścią porady jak najbardziej się zgadzam, miejsce klejenia powinno być bez farby, bo inaczej jakość połączenia będzie taka jak wytrzymałość farby. I jak pisał Cooper69 do klejenia malowanych części ja używam tylko klejów CA - nie rozpuszczają farb i złącze jest niewidoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt kupić Tri jest bardzo ciężko-ostatnio wpisałem w Gogle zapytanie i wyszukałem firmę ,która sprzedaje wysyłkowo w 100 ml.buteleczkach.Niestety nie pamiętam nazwy musisz poszukać, ale prawie na pewno da się kupić.W sklepach jest nieosiągalny ja mam zapas od ojca, który kiedyś na jego bazie wykonywał wspaniały klej.Pozdrawiam i życzę wszystkim Zdrowych i spokojnych Świąt Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do użytkowników farb Revella i Humbrola:

- czy te farby można rozcieńczać do aerografu bez problemu jednym firmowym rozcieńczalnikiem?

- czy po położeniu tych farb można model wziąć do ręki po kilkunastu sekundach, bo farby już wyschły?

- czy tymi farbami można dowolnie cieniować powierzchnie, kładąc farby jedna na drugą, bez czekania na wyschnięcie?

- czy można nimi malować różnymi strumieniami przy niskim ciśnieniu i bez zapychania aerografu?

 

Jeśli tak, to to są znakomite farby, jeśli nie, to polecam jednak Gunze i Tamiya.

 

TAK Solo, zdecydowanie TAK. Zapytaj technika powłok malarskich. Poza tym zawsze farby na bazie olejnej są bardziej trwalsze niż akrylowe ( wykreślam proszkowe, bo to inna metoda nakładania powłoki ). Ja używam akryli tylko z powodu smrodu i..... niekiedy dośc grubego pigmentu w farbach Humbrol. Model Mastera stosuję często jako podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.