Skocz do zawartości

"Deszcz wczesnym latem", Samidare 1/700


filipsg

Rekomendowane odpowiedzi

Kibice czekają coraz bardziej niecierpliwie na aktualizację

 

O, to nie mogę zawieść kibiców

 

Spokojnie, wraz z Samidare walczymy dalej! Zdarzenia planowane i nieplanowane odwodzą mnie od prac jak mogą, ale coś tam, coś tam dłubię- na dniach uzbiera się tego na tyle żeby się pochwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, to jedziemy dalej z warsztatem!

Przez ten czas zmieniłem trochę założenia prac i wszelkie nadbudówki pochowałem do pudełek, i zacząłem szykować kadłub do malowania. I oto on, kadłub ze wszystkim co chciałem nań przed malowaniem wrzucić, czyli z flagsztokami, osprzętem od bomb głębinowych i schodkami. Pomalowany kadłub- coming soon!

 

DSC_0929_zpsl2vjhp4q.jpg

 

DSC_0930_zpsfm3cggey.jpg

 

DSC_0933_zpsswzlhtwg.jpg

 

DSC_0931_zpscarui2by.jpg

 

Czas chyba na parę słów o wrażeniach ze składania. Fujimi składa się tak dobrze jak zwykle, ale blaszek Tom's Modelworks nie polecam. Ciężko się z nimi pracuje, a wizualnie zostają lata świetlne w tyle za dedykowanym dla Shiratsuyu zestawem blaszek Fujimi. Na szczęście mogę uzupełniać zestaw Toma nadprogramowymi częściami z Yamato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I oto kadłub został ukończony. Postanowiłem zaryzykować i trochę pobawić się z suchym pędzlem- pokład przetarty mieszaniną srebra i czerni, burty mieszanką bazowego Kure Gray i białego. Z przecierania burt jestem zadowolony, i choć na zdjęciach ciężko to uchwycić to "w realu" uzyskałem bardzo subtelne przejaśnienia. Pokład będę musiał lekko przetrzeć znów szarym, bo ten metalik chyba zbytnio się odcina na pokładzie. Na ślady rdzy i inne odważniejsze bajery przyjdzie czas później.

 

DSC04520_zpsrsavatnj.jpg

 

DSC04503_zpsk2zr2cv0.jpg

 

DSC04516_zps4remsjr0.jpg

 

DSC04524_zpsbaknzmpv.jpg

 

DSC04507_zpscxzoypk9.jpg

 

DSC04526_zpsousg8k94.jpg

 

DSC04529_zps15o7ypqy.jpg

 

Teraz zaczynam zabawę z nadbudówkami, i mostek już gotów, a niedługo idziem dalej ku rufie

 

DSC04495_zps6arz8dqd.jpg

 

DSC04534_zps98slvmip.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na opinie!

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, widzę że okrętowa część konkursu odżywa, aż miło popatrzeć!

 

Dzięki za miłe słowa! Jakoś tak się rozpędziłem i posklejałem dziś do kupy wszystkie nadbudówki, więc jak tylko trafi się czas to pochwalę się nowymi zdjęciami. Teraz zostaje mi walka z tą całą drobnicą której tak strasznie nie lubię- żurawiki, relingi i inne pierdółki...

Między innymi planuję zrobić maszty ze strun gitarowych. Struny już są i czekają, ale jak je solidnie połączyć? Samo CA chyba nie wystarczy, więc zastanawiam się nad kupieniem jakiejś lutownicy z precyzyjnym, punktowym grotem... a może zastosować jakieś blaszane wzmocnienia na łączeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA wystarczy. Powinno wystarczyć....

Jeśli już lutowanie - to gazowe - w Casto są takie proste, niedrogie lutowniczki na gaz od zapalniczek. Dają punktowy silny płomień. Może być jednak problem z lutowaniem cyną. Struny wykonane są ze nierdzewnej stali sprężynowej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poradę!

Czas na zapowiedziane zdjęcia pozostałych nadbudówek, już po psiknięciu podkładem. Zawijanie tych nieszczęsnych relingów to niesamowita szkoła cierpliwości... ale chyba czuję się w nich coraz pewniej. Z platformy plot. wokół komina wyciąłem plastikową imitację osłon, i zastąpiłem je właściwymi dla 1942 roku relingami- później przyjdzie czas na brezentowe osłony.

DSC04543_zpsphfhmwji.jpg

 

Rufowa nadbudówka jest wyjątkowo nudna i skromna. Widoczne na zdjęciach wygięcie suwnicy wynika z tego że bez podparcia pokładu opada, na pokładzie będzie już okej.

DSC04544_zpsaovhsdpq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Samidare płynie dalej!

Zdjęcia i obecny stan prac miał być już kilka dni temu, ale okręt zaliczył uderzenie o podłogę* i trochę czasu musiało zająć mi uspokojenie akcji serca po szukaniu części na podłodze

Brezent na relingach zrobiony za radą cooper69, z papieru od sera.

Teraz zostaje już naprawdę tylko drobnica, relingi, no i... maszty. Pierwsza runda walki z nimi zakończyła się moją klęską, ale myślę że przez pozostałe 18 dni zdążę je pokonać.

Prawie wszystko co na zdjęciach widać jest już przyklejone, poza pojedynczym działem 127 i nadbudówką z kominami na śródokręciu.

 

DSC00001_zps0mtri8o6.jpg

 

DSC04914_zps0ging8ls.jpg

 

DSC04915_zps3qee4uud.jpg

 

DSC04913_zpsjew57kmi.jpg

 

DSC04916_zpsmww2qlsy.jpg

 

DSC04919_zpsbzmzwhpa.jpg

 

DSC04936_zpsw7yghkis.jpg

 

DSC04934_zpswwtnrfws.jpg

 

DSC04933_zpsiafzefrn.jpg

 

DSC04928_zpsxhvqqrsx.jpg

 

Pozdrawiam

Filip

 

*-czy tylko ja zaobserwowałem modelarskie prawo Murphy'ego? "Model zawsze spada na ziemię wrażliwszą stroną do dołu." A w przypadku okrętu- nadbudówkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Teraz zdjęcia już będą jaśniejsze

 

Z drobnicą i masztami jakoś tak się rozpędziłem że nie zdążyłem jej obfotografować przed przyklejeniem na model, potem uszkadzanie i naprawianie wszystkiego po fyfnaście razy sprawiło że zapomniałem o bożym świecie, ale oto jest! Samidare gotowy w 99.9 procentach, wymaga jeszcze paru drobnych machnięć pędzlem tu i ówdzie i matowego lakieru.

Przed właściwą galerią kilka zdjęć z dzisiejszej sesji próbnej, zrobionej dla odszukania wszelakich baboli i niedoróbek na okręcie.

 

DSC_0980_zpsgy5nr2kw.jpg

 

DSC_0989_zpsa6pf6hos.jpg

 

DSC_1008_zpsh4mwvpij.jpg

 

Zacieki na kadłubie momentami są trochę zbyt wyraziste, ale sądzę że matowy lakier i tak "zdmuchnie" część pigmentów (przynajmniej tak robił na pancerce ) i będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, tylko jakoś te "brezenty" na relingach mnie nie przekonują... Odstają od reszty. Jakieś takie zbyt czyste, zbyt płaskie... Nie jestem pewien, czy powinny zakrywać krawędzie pomostów. W dodatku, czy mi się zdaje, czy brezent wokół komina jest w tylnej części wyższy od relingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, można jeszcze popracować nad brezentami, w warunkach wojennych nie były one białe, tylko jasnoszare lub beżowe. Można jeszcze pomyśleć o wymianie luf artylerii głównej na nieco cieńsze. Poza tym bardzo się cieszę widząc taki postęp prac. Przezentuje się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku brezentów ciężko znaleźć materiał idealnie odzwierciedlający to jak wyglądały "w realu", zwłaszcza w tej skali nie widziałem jeszcze żeby ktokolwiek uzyskał efekt napięcia brezentu na relingu. Spróbuję delikatnie przetrzeć je brązem lub beżem i powinny lepiej się komponować z utytłanym kadłubem.

 

Na zmianę luf już niestety za późno, ale mam żelazne postanowienie że następne modele już nie obejdą się bez tego dodatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinowanie to mieszanina żyłki 0.14mm i nici nylonowej.

0.14 to nawet za grube na 1/350, w 1/700 idealnie jest 0.05 - 0.06mm...

Mam nadzieję, że wiesz iż żyłka się kurczy nawet o 5% co może skutkować wyginaniem się masztów i rei...

No nic, poza olinowaniem prezentuje się bardzo fajnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taltos1 Zdaję sobie sprawę z problemów związanych z tym czego użyłem, no ale niestety nadciągający termin końcowy zmusił mnie do wykorzystania tego co było pod ręką.

 

Wielkie dzięki dla wszystkich obserwujących, doradzających i oceniających moje zmagania z japońską materią. Śmiem stwierdzić że jeśli chodzi o stopień waloryzacji i dodatków to Samidare jest dla mnie okrętem przełomowym, niczym USS Nautilus dla amerykańskiej floty podwodnej... i jestem ze skutków tej przełomowości naprawdę zadowolony, a to chyba w tym wszystkim najważniejsze

 

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.