Skocz do zawartości

W kotle - Mont Ormel 1:35


Irgr

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

 

Witam.

 

Od dawna chodziła mi po głowie diorama związana z Wzgórzem 262. Pomimo że bitwa o "Maczugę" trwała tylko trzy dni sierpnia, to prawdopodobnie były to jedne z najgorętszych i najbrutalniejszych momentów Normandzkiej kampanii. Można powiedzieć że to był bardzo ponury, ale też epicki finał operacji Overlord, którego głównymi bohaterami stali się polscy żołnierze.

 

W tym temacie jednak skupię się na głównej zawartości tytułowego "kotła", czyli rozpaczliwie próbujących się z niego wydostać niemieckich żołnierzach.

 

Zacznę od inboxu jednej z bohaterek planowanej dioramy. Pogoda dzisiaj dopisała i można było zrobić zdjęcie na balkonie^^

 

IMG_4428_zpsqxby888o.jpg

 

IMG_4392_zpskb4ptxsp.jpg

 

Jest to na pewno paru osobom znany Dragon 6384. Na naszym forum można trochę o nim poczytać, w sumie głównie złe rzeczy. Zimmerit jest bardzo delikatny i istnieje obawa że może zniknąć podczas malowania. Mimo wszystko się nie zrażam, dotychczas dobrze mi się pracowało z Dragonowymi Panterami.

 

Niestety nie dałem rady znaleźć zdjęć potwierdzających malowania oferowane przez Dragona. Mimo wszystko wstępnie planuje pojazd należący do "Hohenstaufen" który jeśli się nie mylę próbował przebić się przez polskie pozycje od północy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc związaną z tym tematem.

Wstępnie będę inspirować się tym zdjęciem:

 

mirandoausfg2ob7_zps1tqdkax6.jpg

 

W Normandii nie brak świetnie wyglądającej architektury więc zamierzam jej poświecić równie dużo uwagi.

 

80272711825ba14cf7a950247a5626b8_zpseprqzabe.jpg

 

Potrzebne materiały jeszcze w drodze do mnie =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat super, szkoda ze to nie żołnierze gen.Maczka wystąpią w roli głównej ale i tak kibicuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję, że będzie reprezentowana opozycja naszych!

 

Startuj z Cromwellem albo M4A4 w dioramach. Fajnie by było gdyby w konkursie pojawiło się kilka różnych interpretacji tych wydarzeń^^

Sam myślałem nad jakąś wersją polskiego Shermana ale nie chciało mi się teraz kupować przez internet. Na pewno się tego tematu w przyszłości podejmę.

 

W między czasie zabawa trwa:

 

IMG_4405_zps14lqnrxq.jpg

 

IMG_4410_zps53y2wwki.jpg

 

Panterowa "figura serpentinata". Mogę teraz dołączyć do grona ludzi narzekających na ten model. W folii tego nie było widać ._.

Co ciekawe, wszystkie anglojęzyczne recenzje i warsztaty polecały ten model jako kolejny z bezproblemowej rodziny G o.O

No cóż, mięczak ze mnie...

 

Dzięki gustlik za plansze. Powinna się przydać bo zdjęć ausf. G z Normandii jakoś nie wiele znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję, że będzie reprezentowana opozycja naszych!

 

Startuj z Cromwellem albo M4A4 w dioramach. Fajnie by było gdyby w konkursie pojawiło się kilka różnych interpretacji tych wydarzeń^^

Sam myślałem nad jakąś wersją polskiego Shermana ale nie chciało mi się teraz kupować przez internet. Na pewno się tego tematu w przyszłości podejmę.

 

Będzie Cromwell z normalną lufą

Ale raczej na pewno klasycznie bo dioramy to jeszcze nie mój poziom.

 

Dzięki gustlik za plansze. Powinna się przydać bo zdjęć ausf. G z Normandii jakoś nie wiele znajduje.

 

Właśnie coś jest u Ciebie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioram zapowiada się bardzo interesująco, będzie gdzie zaglądać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no to teraz muszę jakoś poradzić sobie z tym elementem i będzie można zamykać wannę i gonić innych.

 

IMG_4432_zpsng84qfpn.jpg

 

Zastanawiam się czy doklejenie zewnętrznej, prostej płyty załatwi sprawę, czy jednak bezpieczniej będzie wyciąć tą wygiętą ściankę :S

 

W między czasie z kawałków styropianu i pianki powstaje baza pod dioramę =P

 

IMG_4424_zpsfpggwane.jpg

 

Kot tymczasowo zastępuje Pantere.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki.

Sporo czasu minęło od ostatniej aktualizacji. Długo czekałem na żarówkę potrzebną do zdjęć, ale i też sporo czasu zmarnowałem na walce z wypaczonymi częściami jak i tym czymś:

 

IMG_4463_zpsvtlxufgk.jpg

 

Jest to jedna z niewielu rzeczy z zestawu Abera które użyje w tym modelu. To jakaś blokada włazu? Na szczęście porównałem to co oferuje Aber ze zdjęciami i uzupełniłem o te 3 plastikowe części.

Tak czy inaczej, pierwszy i ostatni raz. Zrobić równe i symetryczne elementy z drutu to nie na moje umiejętności, Dragon wykonał ten element wystarczająco dobrze w plastiku :x

 

W między czasie relaksowałem się przy większych elementach jak wieżyczka dowódcy w której dodałem faktury z nitro i Surfacera:

 

IMG_4466_zpsw24exwrq.jpg

 

Przy okazji, może ktoś kto tu jeszcze zagląda zna jakiś wygodny sposób na pomalowanie przezroczystych peryskopów itp. ? Nie mam pomysłu kiedy i jak je zamaskować :/

 

Wygiętą przednią płytę "naprawiłem" w chyba najprostszy sposób:

 

IMG_4451_zpsexvgpieg.jpg

 

No i jeszcze skromne zdjęcie z prac nad dioramą:

 

IMG_4469_zpsh6ksmwwz.jpg

 

Na zdjęciu wygląda to strasznie. Mam nadzieje że efekt końcowy będzie jednak lepszy, ale jeszcze wiele pracy przede mną =P

 

Zdjęcia robione "z ręki" Canonem EOS 1100D przy oświetleniu z dwóch żarówek 5500k 65W. Wydaje mi się że oświetlenie jest już w miarę przyzwoite ale kompletnie nie wiem jak uchwycić ostrość całego fotografowanego obiektu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe "coś" na swoim miejscu:

 

IMG_4480_zpsl3vqsfyg.jpg

 

Mogłem w końcu zamknąć kadłub, co też z radością uczyniłem:

 

IMG_4471_zpsuzx4wge4.jpg

 

W tym momencie muszę ustalić (prawdopodobnie za pomocą wyliczanki) którą płytę nad silnikową przykleić do modelu. Niestety nie znalazłem pasującej lufy od RB, więc będę musiał popracować przy zestawowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie działasz. podobaja mi się takie detale i smaczki jak ten:

 

Gotowe "coś" na swoim miejscu:

IMG_4480_zpsl3vqsfyg.jpg

 

Im więcej takich elementów tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przypominają oryginalny element to jak najbardziej. Tutaj myślę że niestety mój brak doświadczenia w pracy z drutem jest widoczny. Dodatkowo mam wrażenie że te blaszki nie pasowały do tego modelu, bo nie mogłem ich bardziej wyciągnąć z tego włazu. Ale w sumie i tak jestem zadowolony, może jak umieszczę tam kierowce nie będzie mnie to już razić.

 

W między czasie gdy zastanawiam się nad tym jaki w końcu pojazd będę robił postanowiłem zająć się czymś prostym, mianowicie listwami bocznymi:

 

IMG_4483_zpslysf70w4.jpg

 

#wspaniałepudełkaktórychniemożnazamknąćodnadmiaruwspaniałychsmoczychdarów #drgnpls #<3narzekanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakimś cudem mój temat jeszcze nie jest na samym końcu listy. Overwatch jakoś nie pomaga w budowie. Jakość zdjęć mnie załamała ale nie wiem co zrobić by to poprawić, tak więc przepraszam za nie.

 

IMG_4690_zpsiun8oijl.jpg

 

IMG_4688_zpsgxd0htxt.jpg

 

IMG_4695_zpsxkjdq5qh.jpg

 

IMG_4704_zpsgrhteaes.jpg

 

IMG_4693_zpsn0oztlxv.jpg

 

IMG_4691_zps5a3z2a98.jpg

 

Najwięcej czasu zajęło mi wykombinowanie jak ma wyglądać tylna płyta. Pomogło mi to zdjęcie:

 

earlyg_zpsxjjx19tz.jpg

 

Użyłem kolanek (?) z JagdPanthery i próbowałem zrobić z nich coś podobnego do tego co widać na powyższym zdjęciu.

 

IMG_4557_zpscylmlnfb.jpg

 

IMG_4565_zps3tan46vl.jpg

 

Gdyby udało mi się nieco lepiej zaokrąglić otwory na śruby to byłbym nawet tym usatysfakcjonowany.

 

IMG_4568_zpswy2lgkuu.jpg

 

IMG_4702_zpsemhcfocg.jpg

 

IMG_4700_zpsk9yrw4ck.jpg

 

Bryła Panthery jest już w miarę widoczna. Mimo wszystko zostało jeszcze w cholerę pracy by zrobić z tego pojazd ze 116Pz.Div.

 

IMG_4549_zpssypqrfq2.jpg

 

Na koniec najwredniejsza blaszka jaką kiedykolwiek spotkałem:

 

IMG_4550_zpsclofaa8y.jpg

 

Nie wiem jak ja to wcisnę pomiędzy zasobnik a rurę wydechową...

 

Nadal też poszukuję pasujących figurek. Nie mogę znaleźć w żadnym sklepie żadnych sensownych czołgistów Heer.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, fajny zestaw Great Wall Hobby. Podobno najlepsze kanistry na rynku, tylko mi brakuje paru punktów w "agi" by sobie poradzić z tymi fototrawionkami. W pudełku są też plastikowe które nie wyglądają w sumie źle. Teraz chyba można je kupić w pudełkach Bronco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

 

Zdjęcia robione "z ręki" Canonem EOS 1100D przy oświetleniu z dwóch żarówek 5500k 65W. Wydaje mi się że oświetlenie jest już w miarę przyzwoite ale kompletnie nie wiem jak uchwycić ostrość całego fotografowanego obiektu :/

 

Przy oświetleniu stałym będzie ciężko z ręki. Mały statyw, ISO 400 i przesłona 22. Pewnie wyjdzie Ci czas 1,5 sek naświetlania, ale to jest rozwiązanie. Wszystko będzie ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.