Skocz do zawartości

Okruchy wpomnień - II KORPUS we Włoszech 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2dc868fc5df5b736.jpg

To teraz będzie modulancja przy użyciu prezentowanego zestawu farbek, czy to już po

 

Historia, oznakowanie, pojazdy itp. nie jest moją mocną stroną.

A czy to nie jedna z podstaw robienia naprawdę dobrych dioram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2dc868fc5df5b736.jpg

To teraz będzie modulancja przy użyciu prezentowanego zestawu farbek, czy to już po

 

Historia, oznakowanie, pojazdy itp. nie jest moją mocną stroną.

A czy to nie jedna z podstaw robienia naprawdę dobrych dioram ?

Według mnie to umiejętności manualne i wierne odwzorowanie natury to sukces świetnych dioram, a tabliczka czy znaczek wielkości 3mm x 3mm arcyważne i kluczowe nie są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś Kapitanie tego co napisałem. Ja się nie czepiam rozmiarów tabliczek.

A o "sukcesie" dioramy decyduje znacznie więcej czynników i wiele drobiazgów potrafi mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozmiarem to dałem przykład, nie chodziło mi o konkretne oznaczenia. Napisałem by po prostu nie przesadzać . Oczywiście, że na jakość dioramy wpływa także ukształtowanie terenu, odpowiednie przykurzenie/ubłocenie np. pojazdu w stosunku do warunków otoczenia, naturalne i przemyślane pozy figur...można by to wymieniać w nieskończoność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jedna z podstaw robienia naprawdę dobrych dioram ?

Tak zgadzam się.

Historia i wiedza, która jest potrzebna do budowy takiej dioramy czerpie od podstaw zaczynając budować taką dioramę.

Chyba jestem jedyny, który zaczyna od dioram. Większość to fani pojazdów/czołgów ,a diorama jest dodatkiem. A u mnie pojazd/czołg jest dodatkiem.

To teraz będzie modulancja przy użyciu prezentowanego zestawu farbek, czy to już po

Już po. Ale masz racje dobrze to nie wyszło. Wygląda jakbym użył 1-2 farb. Jeśli aero dobrze nie wychodzi to może suchym pędzlem kontrascik. A po sidoluxu to całkiem dobrze idzie.

Według mnie to umiejętności manualne i wierne odwzorowanie natury to sukces świetnych dioram, a tabliczka czy znaczek wielkości 3mm x 3mm arcyważne i kluczowe nie są .

Też się z tym zgadzam. Dlatego była ta rozmowa dłuższa z gajowym na temat zastosowania rozwiązań jakich miałem nadzieję ,że uda mi się zastosować. Ale nic z tego. Wszystko jest napisane na warsztacie jak byk i nie mogę zrobić inaczej.

 

Hmmm Nie za dobrze ten bruk wygląda...

to tylko odlew. Uwierz ,że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cały czas coś dochodzi do dioramy. Zmiany, zmiany i zmiany. Kolory zmieniają się jak w kalejdoskopie. Efekt finalny będzie się różnił od tego co teraz.

Dla zainteresowanych jednak pokazuje przebieg prac nad mostem.

Niżej umieszczam przybrudzone szyby ciężarówki.

 

5b649b5772dad37c.jpg

 

8a839d95133f799d.jpg

 

718bd69796dff74f.jpg

 

2467796c0181a319.jpg

 

f02e57946ffbcf48.jpg

 

cc7720678c58ae37.jpg

 

9adc412b9f609df8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sposób na przybrudzenia szyb?

 

Po kolei.

1.szyba

2.maska :TAMIYA 87035 - Taśma maskująca 18 mm

farbą przycisnąłem taśmę i nożykiem przyciąłem pół okrąg.

I naklejamy na szybę.

3.Farbą z zestawu jak niżej na fotce: AK723 Dust. bardzo delikatnie psiknąłem z aerografu.

4.Nie czekając aż farba wyschnie można usunąć maskę i tu zaczyna się zabawa.

5. Najpierw pędzlem wilgotnym rozmasowywałem wg. uznania.

Dodałem rozcieńczona z przewagą wody AK724 Dry light mud. Poprawiałem punktami czubatym ale tępym narzędziem dla efektu spływającego kurzu.

W następnej kolejności rozsmarowałem jeszcze mieszaninę trzech suchych pigmentów z przewagą białego. Jeszcze poprawiałem pędzlem wilgotnym.

(Całość odbywała się w obrębie szyby gdzie nie była przyklejona maska.)

Na koniec w miejscu poruszaniu się wycieraczek przejechałem pędzlem z farbą wspomnianą Ak DUST mocno rozcieńczoną w wodzie.

Zabawa na 15min. Efekt można poprawiać na 1000 sposobów. Po zdjęciu maski rzadko, który modelarz jeszcze poprawia po szybie. Ja chciałem to zmienić

 

 

db9cfd06ceac9ff3.jpg

 

4b2ec62687093adb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak potajemnie

A miały być takie "fajerwerki" w warsztacie

 

Były głównie na początku. Później wycofałem się ponieważ nikt nie wyrażał chęci kontynuacji .No i tak jak mówiłem "nic na siłę".

Skupiłem się tylko na modelarstwie.

Jeszcze zastanawiam się czy zrobić poradnik krok po kroku ze zdjęciami jak wykonać prostą dioramę z kamieniami i trawą i strumyczkiem z żywicy epoksydowej

Pisać czy chcecie poradnik >?<.

 

Kolejne fotki. Po washu. Jeszcze zostało dużo pracy przy ciężarówce.

 

ecd781ab825c2b54.jpg

 

b7f330718a7c20f3.jpg

 

5de7f38c48051b4b.jpg

 

4f79a17a64d39b95.jpg

 

ef541278b21b4449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ef541278b21b4449.jpg

 

Figurka, moim zdaniem, do przemalowania - kolorystyka zarówno spodni jak i koszuli zbyt zielona.

Pisałem Ci o tym dwa miesiące temu, na 6 stronie Twojego wątku.

Dobre przykłady kolorystyczne masz na okładce figurek MiniArtu - wystarczy skorzystać...

 

Zresztą kolorystyka pojazdu też niezbyt przypomina Olive Drab, no ale zobaczymy jak z tego wybrniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka, moim zdaniem, do przemalowania - kolorystyka zarówno spodni jak i koszuli zbyt zielona.

Pisałem Ci o tym dwa miesiące temu, na 6 stronie Twojego wątku.

Dobre przykłady kolorystyczne masz na okładce figurek MiniArtu - wystarczy skorzystać...

 

Zresztą kolorystyka pojazdu też niezbyt przypomina Olive Drab, no ale zobaczymy jak z tego wybrniesz...

 

Nie sugeruj się kolorami zrobionymi przy sztucznym świetle.

Po prawej figurki zrobione przy świetle słonecznym. I na pewno to nie była lustrzanka

Kolory dobrane z "okładki figurek MiniArtu". Pojazd z kolei to farby Ammo MIG Modulation OLIVE DRAB

 

edeadac8a7f383e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.