Skocz do zawartości

Okruchy wpomnień - II KORPUS we Włoszech 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę teraz po fotce ,że klej puścił i błotniki z lekka znowu odstają od pionu. Ale myślę ,że dopuszczalne.

Te tylne błotniki cały czas są przyklejone odwrotnie - "tyłem do przodu"... Popatrz na obrazki w instrukcji...

Żołnierz czy ksiądz to nie robot. Też człowiek

Nie wiem jak to było podczas jazdy ciężarówką ale nie wieże ,że jeździły tak jak wspomniałem same roboty.

Tu nie trzeba wierzyć, tylko logicznie pomyśleć - alkohol był na porządku dziennym, ale na postoju, czy wieczorem podczas odpoczynku.

Po drugie samo ustawienie tego figuranta we włazie (plecami w kierunku jazdy), niezależnie od tego co trzymałby w łapkach jest proszeniem się o wypadek...

No i jeszcze jedno - apropos flaszki - tam, rzadko kiedy piło się z butelki, prędzej z manierki (tak aby szarże "nie widziały") a manierki napełniało się z kanistów "zorganizowanych" przez załogę czy drużynę...

Zresztą piło się przede wszystkim wino - a wino wówczas nie było postrzegane jako alkohol (tak jak np. piwo jeszcze nie tak dawno, w Czechach...)

 

ps. nie trzymam się konkretnej daty. Jestem w trakcie ustalania czy to będzie 44 czy 45. (ze względu na malowanie pojazdu olive drab zostanie raczej 45)

To zdecyduj się czym prędzej - a przy okazji zapoznaj się z fotkami, czym różnią się tropikalne mundury armii angielskiej od polskiej (nasi mieli pewne dość charakterystyczne elementy, które należało by dorobić aby figuranci przedstawiali Polaków a nie Anglików czy np. Nowozelandczyków...) - bo łatwiej dorobić to na etapie dopasowywania i szpachlowania figurek...

A jeśli zostaniesz przy koncepcji lata '45 i wożenia marchewki dla cywili, to życzę powodzenia w rzeźbieniu nowych beretów dla wszystkich figurantów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że i jedna koncepcja i druga jest nie trafiona:

 

Nie podałeś trzeciej opcji od siebie. Nie szkodzi.

Nie chcecie to nie będzie butelki, flagi.

Prawdopodobnie będzie stojący przodem i jedną ręka będzie trzymał klapę.

 

Może lornetka? Wygląda jakby odstawił ją od twarzy.

 

Dzięki za pomysł. Nadal nie to czego szukam.

Jeszcze biorę pod uwagę 1. trzymający mapę. 2.stojący przodem i trzymający klapę. 3.Nie stojący ale siedzący (przykład pierwsza fotka)

 

Dla przykładu znalazłem kilka fotek (większość II wojna)

Na ciężarówkach dzieją się różne rzeczy.

Ale wiem ,że nie chcecie. Szanuje waszą decyzję i zmieniam koncepcję. Jakiś wkład będziecie mieli w ten projekt

Jedynie to twardo trzymam się malowania olive drab. I figurki miniartu zostają.

 

Zastanówcie się czy akordeonu nadal nie chcecie? może gitara?

I skrzynki z butelkami zostawić?

 

DRU- rozumiem ,że byłeś w wojsku i twoje doświadczenie również mi się przyda. To czekam na jakąś kreatywność...

 

3f3bd323f557644a.jpg

 

c4aa44cf89235e99.jpg

 

3a21d2d5736385eb.jpg

 

137a0522fe311e13.jpg

 

ef24c54788118733.jpg

 

84dfc65f342d09a4.jpg

 

1181ea2d7ad6fcf8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nasi mieli pewne dość charakterystyczne elementy, które należało by dorobić aby figuranci przedstawiali Polaków a nie Anglików

 

Jakąś książkę możesz polecić? na stronach nie znajdę takich szczegółów. I fotki są często mało czytelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś trzeciej opcji od siebie

Nie podałem bo jakoś nic mi sensownego nie pasowało do takiego umiejscowienie tyłem

 

1. trzymający mapę

Do tego nie potrzeba wychylać się z szoferki bo nieporęcznie podczas jazdy. Wydaje mi się że najsensowniejszy to ten wariant z klapą...

 

Zastanówcie się czy akordeonu nadal nie chcecie? może gitara?

Ja tam do akordeonisty na pace nic nie mam

 

W temacie umieszczonych zdjęć:

Taka scenka z mieszkańcami witającymi wyzwolicieli jak najbardziej pasuje, wtedy to może i pojawić się i flaga, i alkohol, i zabawa przy muzyce. Tylko nie bardzo mi się to komponuje z twoimi pierwotnymi założeniami dioramy --> mostek + dziecko z latawcem

 

A co do 1945 to musisz być świadomy że w kwestii 2KP w grę wchodzi tylko Bolonia (działania wojenne), potem z tego co się orientuje korpus nie brał już udziału w żadnych walkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś książkę możesz polecić? na stronach nie znajdę takich szczegółów. I fotki są często mało czytelne

Z literatury możesz zacząć od "Wojsko Polskie 1939-1945" ale po co - skoro i tak zawracasz mi głowę na PW, a z uwag nie korzystasz...

A fotki akurat w tym fragmencie są zazwyczaj czytelne - aby nie powiedzieć ewidentne - tylko trzeba wiedzieć na co się patrzy, a nie siorbać browara przed monitorem, jak bohater Twojego "komiksu"...

 

edit -->

rak.jpg

Popatrz na fotkę generała Rakowskiego w sortach tropikalnych i przyjrzyj się swoim figurkom - znajdź różnice...

Fotka z 30 tomu "Śladami Polskich gąsienic 1939-1947"

 

A co do 1945 to musisz być świadomy że w kwestii 2KP w grę wchodzi tylko Bolonia (działania wojenne), potem z tego co się orientuje korpus nie brał już udziału w żadnych walkach.

Tylko że na fotkach z działań bojowych pod Bolonią tropikalnych sortów nie ma... (bo to kwiecień) - podobnie zresztą jak pod Monte Cassino...

 

... + dziecko z latawcem

A o dziecku z latawcem, w przypadku działań bojowych, to raczej można zapomnieć... - jeśli historyjkę przenieść do lata '45 i jakiegoś "powrotu z ćwiczeń" czy "transportu zaopatrzenia" to dziecko z latawcem ma większe szanse na pojawianie się w tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że pisanie fabuły wklejanie fotek jest twoją mocną stroną. Klejenie oraz trzymanie się planu to problem. Dlaczego mam wrażenie że chodzi o ilość postów a nie samodzielne wykonanie. Ten rozdział uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że pisanie fabuły wklejanie fotek jest twoją mocną stroną.

Jeśli tak uważasz to bardzo mi miło. Staram się jak mogę.

 

Klejenie oraz trzymanie się planu to problem.

Dokładnie. Po to jestem tu na forum modelarskim. *albo modelarsko-historycznym.

Z planem o tym napiszę później.

 

chodzi o ilość postów a nie samodzielne wykonanie.

ilość co ma tu do rzeczy?

Dla mnie się liczą konkretne posty ,a nie ilość.

 

Ten rozdział uważam za zamknięty.

Jestem tego samego zdania. Dalsza dyskusja co kto w czym i z kim nie ma sensu.

zawracasz mi głowę na PW

No faktycznie dwie wiadomości. Przepraszam ,że zawracałem. Gdybym wiedział ,że to dla Ciebie problem bym nie napisał.

 

z uwag nie korzystasz

Uwierz mi ,że korzystam. Ale nie w 100%

Miałem "PLAN" od początku. Chevrolet jadący z żołnierzami II Korpusu. Kolor pojazdu jednolity ale nie pustynny bo tego koloru nie lubię. I tak zmusiłem się na figurki w jasnych kolorach ,a takich nie lubię. Nie potrafię kamuflażu dwubarwnego wykonać. A jak nawet to problemy zaczną się z cieniowaniem itp.. Oznaczenie znalazłem ze skali 1/72 ale widzę ,że to nie wystarczyło i cały plan poszedł na marne. Ratunek jest. Rok 1945 kolor oliwe drab, a figuranci dostaną berety. Główek w tej skali z beretami raczej nie brakuje.

 

tylko trzeba wiedzieć na co się patrzy, a nie siorbać browara przed monitorem

jesteś tego pewny ,że wypiłem chodź 1ml alkoholu sklejając pojazd,figurkę?

 

Pędzelek, masz jakąś swoją wizję to ją realizuj. Nie oglądaj się w 100% na historię, bo to jest forum modelarskie i konkurs modelarski, a nie historyczne

No częściowo masz rację. Ale widocznie ja lubię wyzwania i szukania informacji o najdrobniejszych czasami szczegółach. A jak mój PLAN zaczyna się walić to zaczyna się kombinacja i później JA i nie tylko ja nie wytrzymują tego ciśnienia. Może warto było zrobić coś prostego z górki. Bez zadawania pytań. W przyszłości wezmę to pod uwagę.

 

 

Sorki jeśli kogoś obraziłem bo może miał coś innego na myśli. Za długo siedziałem cicho. A chwila szczerości albo mi pomoże albo zaszkodzi. Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główek w tej skali z beretami raczej nie brakuje.

Takiś pewnien? - popatrz na fotki, np. na tą którą linkowałeś mi na PW - beretów filcowych, pancerniackich czy spadochroniarskich w tej skali nie brakuje, to prawda, ale beretów z tkaniny o innym kroju i wyglądzie niż te filcowe to nie przypominam sobie by ktoś robił, czy to w plastiku czy też w żywicy...

 

tylko trzeba wiedzieć na co się patrzy, a nie siorbać browara przed monitorem

jesteś tego pewny ,że wypiłem chodź 1ml alkoholu sklejając pojazd,figurkę?

Nie wyrywaj fragmentów z kontekstu - całe zdanie brzmiało:

tylko trzeba wiedzieć na co się patrzy, a nie siorbać browara przed monitorem, jak bohater Twojego "komiksu"...

chodzi mi o ten Twój obrazek

b7436fc70b38fa83.jpg

i bezsensowny opis przy fotce z 1945 roku (lub późniejszej) wklejonej na ekran Twojego komiksowego telewizorka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
beretów z tkaniny o innym kroju i wyglądzie niż te filcowe to nie przypominam sobie by ktoś robił, czy to w plastiku czy też w żywicy..

Rozumiem ,że chodzi o berety jak na fotkach.

Dokładnie takich nie ma na główkach. Albo są podobne i myślę ,że tylko sprawne oko może zauważyć różnicę.

Zostało mi jedynie dorobić z milliputa.

 

0d548733841a70e2.jpg

 

d30cd830d9559ce1.jpg

 

4e8a65278ba63be3.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że chodzi o berety jak na fotkach.

Jak na pierwszej fotce - jedynie.

Na drugiej żołnierze mają czarne filcowe berety na głowach...

Te figurkowe łebki mają filcowe, pancerniackie berety - poza tym najniższym rzędem - tam są współczesne, amerykańskie...

 

Zostało mi jedynie dorobić z milliputa.

Życzę powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gotowi do malowania. Figurka kierowcy będzie trzymała drzwi, a nie tak jak na fotce w powietrzu. To samo dotyczy stojącego.

Czekają tylko na wasze potwierdzenie.

Przy okazji pytanko: Polacy posiadali takie sznurki do pistoletów? i to samo dotyczy ten szal na szyi (fachowej nazwy nie znam)

 

8afa9d5e3e982d9b.jpg

 

84eb780bdd6d0fb1.jpg

 

23f2607992dff315.jpg

 

82db8989d73ee0c1.jpg

 

762866bd8dfa16f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy posiadali takie sznurki do pistoletów?

Posiadali - to się "smycz" nazywa

 

to samo dotyczy ten szal na szyi (fachowej nazwy nie znam)

Na różnego rodzaju nieregulaminowe apaszki to mogli sobie jedynie oficerowie pozwolić - ten na MiniArtowym obrazku to podpułkownik.

W 2 Korpusie tego rodzaju mody nie było (spodnie od prywatnego krawca, przerabiana kurtka battle-dressu to i owszem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby dojechały: Olive Drab.

No i powolutku coś tam się tworzy...

Na początek tak zwany preshading (ale przy tych farbach nie wiem czy ma sens >?<)

No i przy okazji może ktoś zna sposób jak zrobić lusterka w samochodach (szkło)

 

a92783dc073ede59.jpg

 

2834783d44d1adf0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno właściwy kolor do tego pojazdu

Z informacji od gajowy z wąsami -"od 1 grudnia 44 wprowadzono obowiązkowe przemalowanie wszelkich pojazdów alianckich we Wloszech na Olive Drab.

 

 

Preshadingu to ja tu za grosz nie widzę.

Co masz dokładnie na myśli?

Brałem informację z:

http://portal.mojehobby.pl/forum/Pre-shading..html

http://dqscaleworks.blogspot.com/2013/05/the-black-technique-tiger-i-148-by-jose.html

 

 

pomogę dobrać Ci malowanie pojazdu i oznaczenia, naszywki na mundury itd...

czekam

 

 

Tak myślałem ,że przy tych farbach Preshading nie ma sensu. Kolor 1 DARK BASE

04d306b3a6ae57c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshadingu to ja tu za grosz nie widzę.

Co masz dokładnie na myśli?

Brałem informację z:

http://portal.mojehobby.pl/forum/Pre-shading..html

http://dqscaleworks.blogspot.com/2013/05/the-black-technique-tiger-i-148-by-jose.html

 

Zdecydowanie właściwy preshading jest ten z drugiego linku.

U u cb nie wyszło. Dalsze malowanie także widzę, że nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.