Skocz do zawartości

Okruchy wpomnień - II KORPUS we Włoszech 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Musiałbym książki kupować albo by wyszło science fiction

Nadal masz na to duże szanse...

pomogę dobrać Ci malowanie pojazdu i oznaczenia, naszywki na mundury itd...

czekam

Ale na co czekasz?

Mundury pomalowane ale wcześniej nie "spolszczone"... (a fotkę co minimum powinieneś zrobić masz w tym wątku)

Fotki figurek tak małe że nawet jakbym chciał, to nie sposób wskazać Ci miejsc do poprawki...

A co do naszywek na mundury, to TY musisz najpierw zdecydować o oznaczeniach pojazdu (przynajmniej o wyborze jednostki i czasu akcji), bo to rzutuje na figurki, naszywki, uzbrojenie a nawet na ilość figurek czy "marchewki" którą chcesz załadować na pakę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno właściwy kolor do tego pojazdu

Z informacji od gajowy z wąsami -"od 1 grudnia 44 wprowadzono obowiązkowe przemalowanie wszelkich pojazdów alianckich we Wloszech na Olive Drab.

Czyli będzie grudzień 1944 lub początek 1945

Jaki to ma związek z bitwą o Monte Cassino i tym porywającym wstępem do niniejszego wątku, ośmielę się nawet zapytać jaki to ma związek z latem

 

 

Zdecydowanie właściwy preshading jest ten z drugiego linku.

W drugim linku mamy opis zupełnie innej techniki malowania (której też tu zupełnie nie widać), a nie "klasycznego" preshading-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie właściwy preshading jest ten z drugiego linku.

W drugim linku mamy opis zupełnie innej techniki malowania (której też tu zupełnie nie widać), a nie "klasycznego" preshading-u[/quote

 

Nie chodzi mi o technikę tylko o preshading, który tam jest

 

4-22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno właściwy kolor do tego pojazdu

Z informacji od gajowy z wąsami -"od 1 grudnia 44 wprowadzono obowiązkowe przemalowanie wszelkich pojazdów alianckich we Wloszech na Olive Drab.

Czyli będzie grudzień 1944 lub początek 1945

Jaki to ma związek z bitwą o Monte Cassino i tym porywającym wstępem do niniejszego wątku, ośmielę się nawet zapytać jaki to ma związek z latem

 

na mój gust - żadnego...

to ma być (chyba / podobno) lato 45...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mój gust - żadnego...

to ma być (chyba / podobno) lato 45...

Ach faktycznie, przejrzałem staranniej wątek i teraz widzę że pierwotna koncepcja ewoluuje w (na razie) nie wiadomo co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajowy

skoro mają wieźć żywność to tak jak ustaliliśmy/ustaliłem będzie to lato 1945.

Naszywki to co oferuje ToroModel. Czyli: 3Dywizja Strzelców Karpackich lub 5Kresowa Dywizja Piechoty. Dla mnie nie ma znaczenia czy to będzie 3Dyw. czy 5Kres. Powiedzmy ,że 3Dywizja Strzelców Karpackich.

Co do figurek to nie wiem co masz dokładnie na myśli. Dlatego umieszczam niżej dokładniejsze fotki.

 

hiwis

Opowiadanie Monte Cassino 1944. A diorama 1945

No właśnie o co chodzi?...

..Już tłumacze.

Pierwsza koncepcja miała być taka ,że ciężarówka porusza się po moście w okolicach Monte Cassino.

No ale plany się zmieniły. A opowiadanie zostało.

Tytuł warsztatu:

Okruchy wspomnień - II KORPUS we Włoszech

Czyli jeśli opowiem najważniejsze momenty życia żołnierzy IIKorpusu we Włoszech to chyba nikomu nie przeszkadza.

A może jednak NIE! opowiadanie fuu, nie pasuje.. Skup się na modelarstwie. Piszcie mi o tym czy chcecie opowiadania -tak czy nie... będę wiedział co robić. Uwierzcie nic na siłę.

 

a91b6ae4d69329ae.jpg

 

334a3766eff7f132.jpg

 

716e6580f1dc4307.jpg

 

720fb2fc054a1cc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do figurek to nie wiem co masz dokładnie na myśli. Dlatego umieszczam niżej dokładniejsze fotki.

 

Popatrz na fotkę generała Rakowskiego w sortach tropikalnych i przyjrzyj się swoim figurkom - znajdź różnice...

fotkę wrzuciłem na 4 stronie tego wątku...

 

Do battle-dressów powinieneś dorobić "klapki" pod naramiennikami na odznakę dywizyjną (lewa ręka) i tarczę krzyżowców (prawa ręka)

Na naramienniki powinieneś dołożyć nasuwki aby było gdzie umieścić stopień (no chyba że to wszystko szeregowcy... ale przynajmniej jeden powinien być nieco wyższy stopniem).

Uwaga dodatkowa - dałeś wszystkim czarne żołnierskie buty, a więc nic wyższego stopniem niż plutonowy w grę praktycznie nie wchodzi...

Typowi w swetrze (jeśli to sweter a nie koszula) doszyj naramienniki (i ew.nasuwki).

Jak to po wojnie i jadą z "marchewką" to uzbrojony ewentualnie może być kierowca - pozdejmuj z szyi smycze wszystkim poza ew.kierowcą (sorry ale na tych Twoich fotkach nie widać czy któryś poza kierowcą ma/miał smycz na szyi - pozalewałeś farbą, albo taki "ostry detal" dał MiniArt)

Mundury tropikalne powinny by piaskowe/khaki a nie w takim zielonkawym kolorze... - ogólnie figurki od skarpet w górę do zmycia i malowania na nowo... (masz dobre kolorystyczne wzorce na pudełku MiniArtu a wymyślasz kolorystyczne SF - albo takie fotki...)

khakibushjacket.jpgIndian%20Army%20Sweater.jpgCollarlessShirt.jpg

 

Skup się na modelarstwie.
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundury tropikalne powinny by piaskowe/khaki a nie w takim zielonkawym kolorze... - ogólnie figurki od skarpet w górę do zmycia i malowania na nowo... (masz dobre kolorystyczne wzorce na pudełku MiniArtu a wymyślasz kolorystyczne SF - albo takie fotki...)

Na poprzedniej stronie kolory są bardziej naturalne. (tam gdzie stoją na moście)

Kolor bluzy/spodni vallejo 70.976

 

Resztę pozmieniam tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figura z koszula - nie sweter. Nie potrzebuje zmiany.

Smycz ma tylko jeden siedzący na tyle pojazdu - do usunięcia.

"Klapki"(fotka) to przeglądając zdjęcia rzadko były spotykane. Ale jeśli nadal będziesz pisał ,że mają być -będą

c1744fdcb8625a4egen.jpg

 

 

fccf48ee83e06f3f.jpg

 

 

I przy okazji harmonia ,której nikt nie chciał znalazłem przez przypadek

.. i ten trzymający instrument z wąsem kogoś mi przypomina :P

c5cfbfa08fed9a78gen.jpg

 

 

Więcej fotek

http://2korpus.pl/-nowa-s/bombardier-marian-lemieszek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figura z koszula - nie sweter. Nie potrzebuje zmiany.

poza kolorem...

 

"Klapki"(fotka) to przeglądając zdjęcia rzadko były spotykane. Ale jeśli nadal będziesz pisał ,że mają być -będą

Powinny być - choć tego co "powinno być" bardziej pilnowali podoficerowie u ułanów niż w piechocie...

Z drugiej strony - sorty tropikalne, latem 45 używane były zasadniczo jako ubrania robocze (podobnie jak kombinezony u czołgistów) a nie jako mundury wyjściowe. Były "na dodarciu" i pewnie dlatego "młode wojsko" nie miewało obszyć... Poza tym pamiętaj, że latem 45 stan PSZ dość znacznie wzrósł (ze ca.190tys w maju do ponad 220tys. w listopadzie'45) i logistyka mogła zawodzić. Ponadto, w związku z napływem uzupełnień z drugiej strony frontu, od zimy 44/45 powstawały nowe jednostki...

 

Ergo - jednego "Jasia" (np. tego na pace, pilnującego "marchewek") możesz nie "obszywać", tego w koszuli oczywiście też nie. Ale pozostałych dwóch (w szoferce) ja bym "obszył", a zwłaszcza dysponenta pojazdu (czyli tego co wystaje przez dziurę w dachu). I dałbym im stopnie np. starszego strzelca (dla kierowcy) i plutonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdecydowałeś czy to będzie lato'45 przed 3 sierpnia czy po 3 sierpnia? - bo od tego zależy oznakowanie pojazdu.

A co do przynależności pojazdu proponowałbym nie dywizyjne czy brygadowe kompanie transportowe (bo tam tak małych ciężarówek raczej nie było) tylko np. pluton sztabowy 1 (albo 2 czy 3) Brygady Strzelców Karpackich, ewentualnie może być też pojazd z oznaczeniami dywizyjnego inspektora wyżywienia (skoro mają wozić marchewkę...) - tam ciężarówki tej klasy były "na etacie"

Podaj czas i przydział pojazdu - a ja podam Ci regulaminowe oznaczenia...

 

PS. o numerze ewidencyjnym zapomnij - nie ma wiarygodnych źródeł (fotografii) że Chevrolet C15 z kabiną nr.13 był używany 3DSK.

Owszem 2 Korpus używał pojazdów tej klasy, ale znane są fotki Fordów, Dodge'ów, a nie Chevroletów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie może być też pojazd z oznaczeniami dywizyjnego inspektora wyżywienia.

Pewnie czemu nie.

 

Myślę ,że przed 3sierpnia.

Może być też po 3sierpnia(kilka przykładów i wybiorę jeśli to nie problem)

Najlepiej to co oferuję Toromodel. A jak nie to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że przed 3sierpnia.

Może być też po 3sierpnia(kilka przykładów i wybiorę jeśli to nie problem)

A może byś się najpierw zdecydował?

Jakoś nie bardzo mam ochotę rysować kilka różnych tablic tylko po to aby Jaśnie Pan mógł sobie wybrać...

 

Gwoli przypomnienia - mimo iż było to kilka stron do tyłu...

Przed 3 sierpnia '45 - oznaczenie w postaci pojedynczej tablicy z godłem jednostki na górze i kodem pododdziału na dole.

Po 3 sierpnia '45 - dwie osobne tablice, jedna z godłem jednostki, druga z kodem pododdziału...

Przykłady (ogólne) oznakowania masz już w tym wątku - różnica będzie jedynie w godle dużej jednostki ( w przypadku 3 DSK będzie to "choinka" zamiast drugokorpusowej syrenki) i inne cyfry na kolorowej tarczy.

 

Najlepiej to co oferuję Toromodel. A jak nie to trudno.

ToRo Model nie oferuje kalkomanii do polskich Chevroletów C15 - i szybko takie się nie ukażą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica z choinka rozumiem ,że 21x24.

Jeśli przed 3 sierpnia '45 to jedna tablica 21x24, jeśli po 3 sierpnia '45 to dwie tablice o tych wymiarach

 

Czy taka będzie odpowiednia?.

Jeśli to ma być 3 Dywizja Strzelców Karpackich to nie jest to odpowiednie oznakowanie (popatrz na stronę 2 swojego warsztatu - to 21 Kompania transportowa 2go Korpusu... )

Poza tym jak, złożysz oznaczenia z Willisa o rozmiarach 21x10 z syrenką o rozmiarach 20x23 (choć regulaminowo powinno być 21x24) to wysokość znacznie przewyższy regulaminowe 24cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kalkę o wymiarach 6mm na 6,8mm na zamówienie to wychodzi dość sporo.

Syrenka z willysa ma wymiar 21x24

Z toromodel można jeszcze znaleźć 21x24:

002934b0b78e9569.jpg

Już sam nie wiem.

Albo samą syrenkę. Lato 45 bez kodu 3521. Albo to co na obrazku. A jak nie to głową w mur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kalkę o wymiarach 6mm na 6,8mm na zamówienie to wychodzi dość sporo.

Bez przesady - formatka A (85x44mm) w Meliusmanu to koszt raptem 17 zł

A na tą formatkę spokojnie zmieszczą Ci się oznaczenia na pojazd (21x24cm to w skali 1/35 6x6,85 mm, i takich tablic potrzebujesz albo dwie, albo cztery - w zależności od tego czy to przed czy po 3 sierpnia '45)

Albo samą syrenkę. Lato 45 bez kodu 3521

Sama syrenka nic nie znaczy...

Albo to co na obrazku.

to oznaczenie na Staghounda od Ułanów Karpackich - nie ta jednostka co chciałeś i nie ten pojazd.

Przecież już Ci pisałem, że w ofercie ToRo nie ma nic co możesz bez problemu zaadoptować na swojego Chevroleta

A jak nie to głową w mur

Nie histeryzuj, tylko zdecyduj się

A zdecydowałeś czy to będzie lato'45 przed 3 sierpnia czy po 3 sierpnia? - bo od tego zależy oznakowanie pojazdu.

A co do przynależności pojazdu proponowałbym nie dywizyjne czy brygadowe kompanie transportowe (bo tam tak małych ciężarówek raczej nie było) tylko np. pluton sztabowy 1 (albo 2 czy 3) Brygady Strzelców Karpackich, ewentualnie może być też pojazd z oznaczeniami dywizyjnego inspektora wyżywienia (skoro mają wozić marchewkę...) - tam ciężarówki tej klasy były "na etacie"

Podaj czas i przydział pojazdu - a ja podam Ci regulaminowe oznaczenia...

Trzeci raz swojej oferty powtarzać nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno w tym wątku bezapelacyjnie zasługuje na uznanie - cierpliwość Pana Tomasza.

Trzeba było pedzelku jakieś audiotele zorganizować na wstępie, to publika wybrałby za Ciebie który ma być rok, co mają w łapach trzymać pacynki, w jakich mają być barwach itp. - miałbyś problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiwis no może mogłem kupić publikację i problem sam bym jakoś rozwiązał i faktycznie zawracanie komuś głowy na forum nie jest na miejscu. Lepiej galeria i do przodu. Albo krok po kroku wstawiać foty z warsztatu i nie zadawać pytań. Już o tym pisałem wcześniej, że kolejna praca będzie sf. albo prosta najlepiej bez pytań.

Historia, oznakowanie, pojazdy itp. nie jest moją mocną stroną. Moją pasją są dioramy II wojny.

 

M.A.V. flaszkę się należy wielu osobom. Ale gdyby był taki zwyczaj na forum flaszkowania to też kilkanaście bym otrzymał. Więc dziwne te forum mogło by się stać.

A podobno już mieliśmy się skupić na modelarstwie.

 

To prawda ,że gajowy jest pomocny i chwała mu za to. Gdyby nie on pewnie zrobił bym kalki jak w modelu z instrukcji ze skali 1/72 i wiem ,że 99,9% osób by nie zauważyła błędu. I wszyscy byli by zadowoleni

A tak wyszło z warsztatu co innego.

 

I widzę ,że się nudzicie

To zaraz nowe fotki żeby nie przynudzać o flaszkach i kalkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.