Skocz do zawartości

Abrams od RMF + Voyager do Dragona :)


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 653
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Inny kształt ale konstrukcja ta sama . Patrząc na zdjęcia to kształtów tych osłon jest dużo , ale konstrukcyjnie to samo .

 

Piotr, różnice są np. w sposobie mocowania szyb i tym, co i gdzie na tych osłonach jest doczepiane i montowane... Sam sposób montowania do wieżyczki dowódcy jest także zupełnie inny, bo inna jest ta wieżyczka. Także, tego, ten....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny kształt ale konstrukcja ta sama . Patrząc na zdjęcia to kształtów tych osłon jest dużo , ale konstrukcyjnie to samo .

 

Piotr, różnice są np. w sposobie mocowania szyb i tym, co i gdzie na tych osłonach jest doczepiane i montowane... Sam sposób montowania do wieżyczki dowódcy jest także zupełnie inny, bo inna jest ta wieżyczka. Także, tego, ten....

 

Z tego co pamiętam , pytanie dotyczyło wyglądu osłony od d.....y strony , a nie mocowania szyb , mocowania samej osłony i innych dupereli które były mocowane na klamry tam gdzie kto chciał . A od d......y strony jest to czysta blacha z dziurą na szybę i otworami przelotowymi do mocowania szyby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... .....

 

 

Dokładnie dotyczyło tego, co jest od wewnętrznej strony... Masz więc fotkę i powiedz jak wygląda sprawa mocowania tego M4? Będę dźwięczny... Jest jeszcze kwestia mocowania tej "lampy" z prawej, wydaje się bowiem, że "podstawa" nie była wspawana w osłonę (tak zrobili w modelu), tylko jest to podobne rozwiązanie do tego co widać po lewej z przodu...

 

 

Moacutej%20012_zpsyvvnznnz.jpg

 

P.S. Kwestię gdzie był podłączony kabel do lampy zastawmy na później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim zdjęciu też jeat ta lampa tyle że zakamuflowana w pokrowcu . . A tak na poważnie to moim bardzo skromnym zdaniem giwerka jest przymocowana nakładką widoczną po prawej stronie . Oczywiście nie bezpośrednio tylko poprzez jakoweś ramię ponieważ jest cofnięta do tyłu . Przewaliłem kupę zdjęć i taka pukawka jest niespotykana . Na Abramsach najczęściej jest montowany cięższy kaliber między osłonami na krawędzi wieżyczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wiem, czy taka niespotykana? To doposażony M4 z tego, co się dowiedziałem, stanowiący wyposażenie załogi chyba… Na tym złomie też jest (zdjęcie). Może te z tymi osłonami tak miały… Nie zmienia to faktu, że też przejrzałem od czorta zdjęć i nigdzie nie widać samego sposobu montowania. Mam co prawda jedno, ale na nim karabin mocowanie zasłania. Stąd właśnie się pytam. Zdjęć Abramsów z tą konkretnie osłoną bynajmniej dużo nie ma..

 

 

Moacutej%20n%20001_zps5mspycm4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za wskazanie kierunku, poszukam

 

Chwilowo na "złomie" testuje materiał na na te gumowe "osłony krawędzi"... Tak sobie idzie, ale pomysłów kilka jest. Nie chce tego zwyczajnie zmalować...

 

Druk%20034m_zpsb9br6lmn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniak, wziął dekla ze studzienki, podpicował pazłotkiem i niby grosza ma jednego.

 

Zgadłeś! Wygrałeś talon na balon!

 

Mnie natomiast za chwilę szlag trafi przypasowaniu tych osłon i podstawy pod karabin... Nic w tej wieżyczce nie chce pasować i kiepsko się ten mecz układa...

 

Druk%20034p_zpszoyzrx2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmalowałem ostatecznie te gumowe ograniczniki, bo już mi się nie chciało z czarnym lateksem kombinować, a i Żona zaczęła na mnie dziwnie patrzeć jak jej zakomunikowałem, że musimy iść do seks-sklepu po czarne prezerwatywy... I że będę musiał każdą sztukę dokładnie pooglądać, bo musi być odpowiednio gruba i odpowiednio czarna...

Przy okazji na FB ktoś zauważył, że podstawy pod te osłony też powinny być piaskowe, to je przemalowałem. Siedzą na sucho także krzywo...

 

 

DSC_0140_zpsti7ajwcu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.