Skocz do zawartości

Popularność skali 1:144


TReS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wnioskuję jedynie o ustalenie terminu rozpoczęcia, żeby ewentualni chętni zdążyli nabyć co im trzeba do klejenia. Ale jeśli jest taka potrzeba to nie widzę nic złego z rozpoczęciem zabawy nawet od jutra, a kto będzie chciał to dołączy po czasie.

 

Piszesz się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę osobiście, że stan w jakim rozpoczyna się budowę modelu, w projekcie grupowym, nie powinien być wyznacznikiem tego czy można czy nie można do niego przystąpić. To nie jest konkurs tylko próba zmotywowania siebie samego by zrobić to czy tamto w tej właśnie skali.

Ja osobiście termin ustawiłbym na koniec października. Potem będziemy kombinowali jeśli zajdzie taka potrzeba. Im głębiej zaczniemy wchodzić w szczegóły tym potem ciężej będzie ruszyć z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram jak najprostsze ustalenia Zobaczmy co reszta kolegów powie na start w przedziale dat od 08.09.2016 do 30.10.16. Bo później to chyba już nikt nie zaproponuje - co? Żebyśmy nie "ostygli" z zapału zanim się zacznie

 

Z jednej strony fajnie by było wystartować nawet od jutra, wpisać w tytule Grupowy 1:144 i tyle. Kto by chciał to by założył sobie podobny temat z modelem w 1:144 (np. jak się w Martoli status zamówienia zmieni na "wysłane" ). Tylko chodzi właśnie o atmosferę jaka jest w takich projektach grupowych. Bo jeśli ktoś dołączy na koniec zabawy to wydaje mi się, że własnie ta atmosfera wtedy jakby go ominie. A gdyby każdy miał już sprecyzowane z czym wystartuje i czekał do rozpoczęcia, to ta nutka oczekiwania może trochę zmotywować do startu z zapałem. Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Po prostu dopisz w nazwie wątku Grupowy 1:144 i jedziemy z koksem

Kurcze, przeciez mozna dopisac samo 1/144 w tytule i po sprawie, wyjdzie na to samo. Dodam wiecej- zazwyczaj w tytulach sa podawane przez autorow skale. Moze zamiast tworzyc tzw projektu grupowego warto mobilizowac autorow watkow by pisali skale modelu na samym poczatku tytulu, bedzie jasno przejrzyscie i nie trzeba jakichs dodatkowych dzialan. Wiem wiem - dla popularyzacji skali... Wiec moze warto zastanowic sie nad inna koncepcja, ktora mialaby ma celu szersze rozpropagowanie 1/144.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest trudnego w pojęciu, że modeli w 1/144 robi się tak niewiele, że chcielibyśmy się zebrać w jednym miejscu i spopularyzować tę skalę projektem grupowym? Parę osób niedawno zaopatrzyło się w modele to czemu by ich nie zacząć sklejać?

W tym cały atut akcji, że nie ma ograniczeń czy model nowy czy zaczęty, albo lotniczy lub inny. Chodzi o skończenie modeli i mam nadzieję "zafloodowanie" forum gotowymi galeriami w krótkim przedziale czasowym. Przynajmniej ja tak to rozumiem. Dlatego mimo wszystko w miarę realny, ale też sztywny termin jest tu dość istotny. Koniec października według mnie jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że na forum jest już kilka zaczętych warsztatów w skali 1/144, ale są one "porozrzucane" po forum. Co złego jest w tym, żebyśmy na małym kawałku forum wspólnie sklejali modele, które łączy mikroskala?

 

Przyznam, że dla mnie byłoby to tak komfortowe jak oglądanie relacji konkursowych - wszystko w jednym miejscu i nic nie umknie uwadze. A zależy mi właśnie na tym, żeby śledzić wątki takiego projektu i w miarę swoich możliwości pomagać tym, którzy takiej pomocy zechcą. Zresztą od dawna marzy mi się wprowadzenie takiej współpracy, że koledzy nie tylko doradzają, udzielają pochwał, ale też pomagają w zrobieniu lepszych modeli. Na przykład: robię owiewkę vacu to machnę jeszcze kilka dla kolegów, którzy też mają na warsztacie taki model; albo: kolega narysował świetne kalki i jestem mu bardzo wdzięczny bo zlecił druk również dla mnie. Nie chcę się narzucać nikomu kto wstawił relację gdzieś na forum. Gdyby jednak taki ktoś zechciał dołączyć do projektu w którym modelarze tak współpracują to uznam, że przyjmie moją czy innych chęć pomocy.

 

O to chodzi żeby zebrać w jednym miejscu modelarzy, którzy nie tylko robią fajne modele, ale swoim przykładem i koleżeńską postawą zachęcą innych do budowania modeli w mikro-skali.

 

Marcinie, jeśli nie chcesz czegoś takiego, to nikt Cię nie zmusza - ale daj nam spróbować

No i jeśli masz jakąś inną koncepcję jak propagować skalę 1/144 to dawaj - myślę, że po to jest ten wątek.

 

Pozdrawiam.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ale co jest trudnego w pojęciu, że modeli w 1/144 robi się tak niewiele, że chcielibyśmy się zebrać w jednym miejscu
Tu akurat nic - bardziej mi chodzi, że dla popularyzacji warto by poszukać ciekawszych rozwiązań. Póki co ja sam nie miałem chwili, by się nad tym zastanawiać. Jeśli będzie podforum to chętnie pozaglądam, a może w przyszłości warsztat założę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super! Chęć uczestnictwa zgłosiło już kilku wspaniałych facetów, którzy z pewnością zadbają o to, żeby wręcz chciało się do nich dołączyć

 

Ja wystartuję ze Spitfire na pływakach jak tylko dostanę przesyłkę z Martoli (czeka jeszcze na kokpit Breguna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale użycie w modelu konkursowym części robionych przez kolegę mogłoby być źle odebrane. Poza tym w konkursie nawet najbardziej przyjacielskim jest jakaś miara rywalizacji.

 

A w tym projekcie nie ma parcia na zwycięstwo, nie ma deadline, a koleżeńska pomoc (niematerialna i materialna) byłaby wręcz mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście swoje warsztaty w tytule oznaczali na początku [Grupowy 1:144] czy jakoś tak i byłoby was dużo, to można pomyśleć nad wydzieleniem dla was osobnego miejsca w viewforum.php?f=120 Jeśli chcecie oczywiście.

 

Na razie będziemy oznaczać warsztaty jak wskazano powyżej. Kilku chętnych już jest. A reszta zależy od administracji forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.