Skocz do zawartości

Popularność skali 1:144


TReS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
f18_m_zpsczmmkp2f.jpg

 

Może po prostu zrobić je delikatnie ciemniejszym szarym? Te modele powyżej właśnie ze względu na te wyraźne linie jakoś tak (moim zdaniem) "słabo" wyglądają.

A nie masz czasem odwrotnie kół przyklejonych?

Te większe co masz z przodu nie mają iść na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się jeszcze z 2 pytaniami :

1. Czy revellowskie Mig-25 i Mig-31 są bardzo słabe ? Kończę obecnie su-27 by revell który ma opinie bardzo słabo trzymającego się wyglądu rzeczywistego, co niestety muszę potwierdzić (za to ichni F-15E którego własnie kupiłem - miodzio) Czytałem że ruskie myśliwce w wydaniu revella generalnie są słabe. Eduard ma w swojej ofercie jedynie bardzo wczesne odrzutowce jak mig-15. Jakiś inny producent z dobrym migiem-25/31 w ofercie ?

2. Rafale revella (podobno bardzo ładnie zrobiony model) , jak wypada w porównaniu z tym trumpetera (4x droższym - w Mortoli 15zł vs 60zł) ? Czy warto kupić droższego chińczyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał od Revella jest świetny, ale oferuje tylko morską wersję M. Kalki bywają nierówne. Trumpeter ma jeszcze wersję lądową C i dwumiejscowego B oraz lepiej wydrukowane kalki i w tym jest jego zasadniczą przewaga. Sama jakość plastiku obu firm jest porównywalna. W relacji koszt / efekt wskazał bym na Revella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja jeszcze nigdy nie sklejałem modelu firmy Mark I, ale zastanawiam się nad zakupem ich Wessexa. Tym bardziej, że Brengun zrobił do niego blaszki (albo nich, bo są różne wersje). Dlatego dołączam się do pytania kolegi pencil37 o jakość wykonania modeli tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że też kiedyś przeszło mi to przez myśl, ale to by było forum 144 w forum Modelwork. Wydaje mi się że do popularyzowania mikro skali wystarczy to co już mamy.

 

No chyba że wszyscy macie inne zdanie, które zostanie poparte przez administrację forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejał ktos z Mark I np. MiG-19? Jest w zapowiedziach w Martoli.

Ja mam MiGa-19PM. Przed chwilą zrobiłem przymiarki na sucho. Linie ładne, delikatne choć miejscami zanikające. Krawędzi spływu wystarczające cienkie żeby nie raziły w tej skali, choć nie "żyletki". Spasowanie głównych elementów będzie wymagało nieco szpachli (połówki kadłuba i łączenie kadłub skrzydło), ale dramatu nie ma. Oszklenie niedzielone, przejrzyste lecz grube, co przy tak małej krzywiźnie daje dość silny efekt soczewki. Trzeba też coś zadziałać we wnętrzu wlotu powietrza bo jest "ślepy" i kończy się dość płytko dziwnie pofałdowaną powierzchnią (trochę bez sensu).

Ja mam wersję Hi-tech z blaszkami i żywicznym kokpitem. Te elementy wyglądają całkiem w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.