Skocz do zawartości

Popularność skali 1:144


TReS

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję choć nie wiem, czy to najszczęśliwszy wybór. Panda to jakiś daleki klon Dragona. Na pocieszenie dodam, że ktoś się zabrał za zestaw korygująco-uzupełniający, bo ani oryginał ani tym bardziej klon specjalnie szczegółowe nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że też kiedyś przeszło mi to przez myśl, ale to by było forum 144 w forum Modelwork. Wydaje mi się że do popularyzowania mikro skali wystarczy to co już mamy.

No chyba że wszyscy macie inne zdanie, które zostanie poparte przez administrację forum

Chętnie widziałbym wątek z nowościami 144 w tym miejscu - sprawa wygody przeglądania forum.

 

PS. Odnośnie Wessexa - blaszki Brenguna (2 wersje) to głównie wnętrze kabiny + wciągarka.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miej również na uwadze zdjęcia. Najbardziej podejrzany jest ten garb, który za kabiną może być taki trochę pośredni z 9.12 i z 9.13 zarazem. Może by to aż tak nie przeszkadzało, ale kluczowy jest moment jak on się "rozpływa" pomiędzy dyszami silników, co bardzo ciężko jest mi ocenić. Przyjrzyj się proszę temu dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa następne pytania o wartosć modeli:

- SU-22 Dragona, tak patrząc na zdjęcia wyprasek to srednio to przypomina prawdziwy samolot ale może ktos ma inne zdanie?

- B727-100 ostatni wypust Revella, wiem że formy mają ok 50 lat, nie miałem tego modelu w ręku, na zdjęciach dziwnie wygląda podwozie, pytanie czy warto za 35 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa następne pytania o wartosć modeli:

- SU-22 Dragona, tak patrząc na zdjęcia wyprasek to srednio to przypomina prawdziwy samolot ale może ktos ma inne zdanie?

Mam ten model i powiem, że na ramkach wygląda całkiem przyjemnie uwzględniając fakt ma już swoje lata. Oczywiście detale nieco grubawe jak na dzisiejsze standardy - podwozie i uzbrojenie raczej nie zachwyca. Za to ogólne proporcje bryły uchwycone z bardzo przyzwoitą dokładnością. Rysunek głównych linii podziałowych też jest we właściwych miejscach (gorzej z mniejszymi wziernikami, którymi dosłownie obsypana jest cała powierzchnia samolotu, wielu z nich brak lub są uproszczone). Lecz cóż z tego, skoro model w ogóle nie jest w skali! Niestety po przeliczeniu wymiarów bliżej mu do 1/162. Naprawdę, gdyby nie ta skala byłaby fajna baza do detalowania.

Alternatywą jest Su-22 Academy, ale jego nie mam na stanie, więc nic o nim nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Odnośnie Wessexa - blaszki Brenguna (2 wersje) to głównie wnętrze kabiny + wciągarka.

PS2 Odnośnie Wessexa: warto model kupić, bo fajny - trochę taki monogramowo-żywy. I warto poczekać ze zrobieniem, bo będą blaszki zewnętrzne. Tylko jeszcze nie wiem kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może wiedzę na temat jakości F-111 firmy Minicraft ? Jest na allegro za 9zł...

 

Sklejałem go jakieś 15-16 lat temu i z tego co pamiętam większych problemów nie było. W modelu nie ma żadnego wnętrza, skrzydła można zrobić ruchome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mig, pytanie było kilka postów wyżej, a tu masz odpowiedź. Pewnie będiecie się z Michałem licytować i już nie będzie za 9 zl

 

Wg mnie taka jak MiG-23, SU-22 i innych starych wynalazków pakowanych przez Minicrafta, Academy, po częsci Dragona itd... jak nie jestes emocjonalnie związany z danym typem samolotu to szkoda zachodu. Daleko im do obecnych modeli Revella.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może czy ktoś produkuje godnego polecenia f-35 ?

 

Znalazłem dwie oferty

 

revell - http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=2268 (recenzja po niemiecku)

 

pit-road - http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/64871-f-35a-lightning-ii-f-35b-lightning-ii/

 

 

A tutaj filmiki obrazujące co znajdziemy w pudełkach :

 

revell -

 

pit-road -

 

Ta druga firma (japońska) nie jest mi znana ale model tak na zdjęciach jak i filmie chyba lepiej się prezentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma. Ale to nie ma znaczenia.

Bierze się zmywacz Wamoda, pędzelek, i zmywa.

Farba schodzi jak pieniądze z konta.

Pod spodem są czyściutkie części, delikatnością dorównujące Platzom i Eduardom.

Wrzucę później zdjęcie gołego Drakena, tylko najpierw muszę to zdjęcie cyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.