Skocz do zawartości

Popularność skali 1:144


TReS

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze na spontaniczności można by na Grudziądz w tym roku wyskoczyć. Ja to mogę jeździć, do Wrocławia z rodzinnego domu to 70 km po "ósemce", do Inowrocławia z Torunia też blisko, Olsztyna nie proponuję, bo to daleko wszyscy mają. ;) Miło będzie mi ogólnie znać kogoś na konkursach, bo do tej pory to taki samotny odludek na wystawach jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wasze zmagania z 144, aż zachciało mi się popełnić znów jednego :-)

Bardzo podziwiam wasze waloryzacje w tej skali.

Mam nawet pare maluchów w szafie ale brak mi pomyslu na ich wykonanie

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - gdybyś wybrał Spitfire, to ja do swojego będę robił owiewki vacu. Mógłbym zrobić jedną czy dwie więcej i Tobie wysłać. Mam w planach zrobić jeszcze kilka żywicznych dodatków, które w razie potrzeby równierz mógłbym dorzucić

 

A poza tym do tego modelu jest świetny zestaw blaszek Bregun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej załóż warsztat ze wszystkim co tam masz. Trzeba działać z rozmachem!

 

A trochę poważniej. Dla urozmaicenia jakieś śmigło byłoby szczególnie mile widziane, bo z latadeł na razie mamy same samoloty. A przecież fajnie byłoby pokazać możliwości tej skali w różnych tematach. CH-53 wydaje się wdzięcznym obiektem - ze względu na swój rozmiar daje szerokie pole do popisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę(naście) tematycznych fotek z zeszłoweekendowej imprezy pod tytułem E-Day. Przepraszam za jakość większości z nich - parking Praskiej galerii Butowice gdzie E-Day się odbywa(ł - ponoć kolejna edycja ma być w Brnie) jest wyjątkowo ciemnym miejscem.

 

144-ki były rozsiane po całej sali pomiędzy konkursem Master, konkursem Hobby, klasą cywilną w tymże i stoiskami SIG-ów. Postarałem się zebrać większość co ciekawszych eksponatów. Zacznę od "cywili" czyli produktów Zvezdy:

Tu134_Zvezda.jpg~original

Il62_Zvezda.jpg~original

 

Następny w kolei jest niezły wypust Rodena - Bristol Britannia:

Britannia_Roden.jpg~originalBritannia2_Roden.jpg~original

 

Interesujący model Sowieckiego(?) bezogonowca Chai wykonany od podstaw (ciut się chyba autorowi uszkodził w transporcie, kilka detali było połamanych):

Ukraina.jpg~original

 

Kolejny "cywil" wykonany od podstaw przez poznanego na imprezie i bardzo sympatycznego Jiřiego Brožka (JBr Decals) to Zlin Z-50:

Zlin_JBr.jpg~original

Zlin_JBr4.jpg~original

 

W miarę płynne przejście od "cywili" do modeli umundurowanych zapewnia parka Mi-4 wykonanych z zestawu Eastern Express:

Mi4P_EE.jpg~original

Mi4A_EE.jpg~original

 

Teraz parę sztuk z nieco mniejszymi śmigłami. Nieśmiertelny, Edkowy Spit IX w całkiem sympatycznym wykonaniu:

Spit_Eduard.jpg~original

 

Ła-5F KP:

La5F_KP.jpg~original

 

Zestaw Beaufighterów (MarkI):

Beau6_MarkI.jpg~original

Beau5_MarkI.jpg~original

Beau2_MarkI.jpg~original

 

Skoro już wspomniałem firmę Mark I – przegląd starszych modeli:

MarkI.jpg~original

 

i nowość - Arado Ar 96 czyli Avia C-2 - ma być dostępna od listopada br.

MarkI_news.jpg~original

 

Wracając do sponsora imprezy - zestaw konstrukcji używanych w lotnictwie Czech (i -osłowacji). Wyrób Gripenopodobny chyba od Revella.

CzechAF_Eduard.jpg~original

 

Jeszcze raz Edek, ale tym razem przedwojenny:

Avia1_Eduard.jpg~original

Avia4_Eduard.jpg~original

 

Ta druga, porozbierana Avia konkurowała (II miejsce) w klasie Master z równie nieskromnym Bf 110 wykonanym na podstawie modelu Academy (I miejsce):

Me110_Academy.jpg~originalBf-110_master1.jpg~original

 

Modelem, który zajął III miejsce w konkursie Master był ten, bardzo sympatyczny MiG-15:

MiG15_Eduard.jpg~original

 

Przechodząc do konkursu Hobby można było pooglądać trochę rur. Jak-23 od MikroMira:

Jak23_Mikromir.jpg~original

 

Fouga Magister od Miniwinga:

Fouga_Miniwing.jpg~original

 

Hustler Minicrafta...

B58_Academy.jpg~original

 

... oraz świetny kocur od Trumpka:

F14D2_Trumpeter.jpg~original

 

Na stołach SiGów można było obejrzeć duet produkcji Revella - Tornado i F-18...

Tornado_Revell.jpg~original

F18_Revell.jpg~original

 

...oraz całkiem sympatycznego, Edkowego MiGa-21MF:

MiG211_Eduard.jpg~original

 

Całości dopełniały Trumpkowy Schwalbe z wielką lufą...

Me262_Trumpeter.jpg~original

 

... i masywny Blackburn Beverley od Mikromira:

Beverley_Mikromir.jpg~original

 

Na deser gustowna panorama odrzutowej części stołu skali 1/144:

144.jpg~original

 

Podsumowując, bardzo ciekawa impreza - szkoda tylko, że modele w mikrej skali były tak porozrzucane po różnych stołach. Może uda się to zmienić podczas planowanego zlotu 144-ek, póki co panowie z JBr Decals i Brenguna wyrazili zainteresowanie odwiedzinami takiej imprezy u nas.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uważacie, że po washu linie podziału na takich maluchach wyglądają na zbyt mocno podkreślone? Mój wygląda teraz tak:

f18_m_zpsczmmkp2f.jpg

 

Może po prostu zrobić je delikatnie ciemniejszym szarym? Te modele powyżej właśnie ze względu na te wyraźne linie jakoś tak (moim zdaniem) "słabo" wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A nie uważacie, że po washu linie podziału na takich maluchach wyglądają na zbyt mocno podkreślone? Mój wygląda teraz tak:

f18_m_zpsczmmkp2f.jpg

 

Może po prostu zrobić je delikatnie ciemniejszym szarym? Te modele powyżej właśnie ze względu na te wyraźne linie jakoś tak (moim zdaniem) "słabo" wyglądają.

Zgadza się - w wielu przypadkach czarny w liniach podziału nie powinien występować. Z powyższego powodu, w swoich Avengerach 1/700 na USS Croatan, linie podziałowe wypełniłem washem w kolorze ciemno szarym - na nieco jaśniejszych powierzchniach skrzydeł wyglądają przyzwoicie. Sądzę, że to właściwszy kierunek niż czerń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.