Skocz do zawartości

Popularność skali 1:144


TReS

Rekomendowane odpowiedzi

(...) Do szczęścia żeby rozpocząć budowę brakuje mi kalkomanii - robił je Model Maker (malowania Tigermeet), ale zniknęły z rynku. (...)

No to kupuj i startuj z budową

http://allegro.pl/d144011-polish-f-16c-d-nato-tiger-meet-2013-i6418354070.html

 

W skali 1/144 różnic w silniku po prostu nie widać, więc to tylko kwestia czym się pomaluje dyszę - czarnym czy srebrnym.

Żartujesz, prawda? Revell dał obydwa typy w swoim zestawie i różnica jest dobrze widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupione, dzięki.

Z tym szybkim startem to się jednak trochę wstrzymam. Rozgrzebałem już za dużo modeli. Ostatnio ruszyłem z revellowskim F-16 MLU i doszedłem do odkrywczego wniosku, że wszystkie firmy w dowolnej skali rywalizują w konkurencji na najgorzej zaprojektowany wlot powietrza F-16.

Żartujesz, prawda? Revell dał obydwa typy w swoim zestawie i różnica jest dobrze widoczna.

No fakt, pomyliłem się

Mam akurat na stole ramki MLU i tam tej alternatywnej dyszy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś ma model Spitfire Eduarda i mógłby sprawdzić jaka jest średnica rondla na górnej powierzchni skrzydeł? Byłbym bardzo wdzięczny, bo projektuję sobie kalki do Spita z pływakami i potrzebuję przynajmniej ten jeden wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi to przeszło przez myśl, ale nie doceniłem "wiedzy kolektywnej" i pomyślałem że jeśli zapytam o model który zapewne ktoś z szanownego grona kolegów mikromodelarzy posiada w swoim magazynku to prędzej uzyskam odpowiedź. Wielkie dzięki RAV jesteś super gość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej,

 

A co sądzicie o tym, byśmy w ramach popularyzowania skali 1/144 zrobili sobie projekt grupowy?

 

Każdy z nas ma jakieś rozgrzebane modele, ale może może wrzucilibyśmy na warsztat jeszcze po jednym w skali 1/144?

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Panowie jakieś sugestie odnośnie terminu startu? Nie chciałbym nic narzucać. Mam w realizacji zamówienie na model Spita, ale zastanawiam się też nad F16, który musiałbym dopiero kupić. Jak sądzicie ile czasu rozsądnie potrzeba na zakup/zebranie wszystkich "potrzebności" niezbędnych do startu? Wyrobicie się np. do połowy Października?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

 

Zobaczmy czy reszta kolegów też może wystartować tak szybko. Myślę, że nawet jeśli nie ustalimy sztywnej daty końca to i tak większość będzie chciała szybko skończyć. A może nawet będziemy się ścigać

 

W zależności ilu byłoby chętnych moglibyśmy poprosić administrację o wydzielenie kawałka forum, żeby wszystkie warsztaty były w jednym miejscu (do ewentualnego posortowania po zakończeniu GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne! W projektach grupowych najbardziej motywuje wspólna praca nad podobnym tematem. A gdyby nie było trzeba szukać warsztatów w podforach Samoloty / SF itp, to byłoby miło

 

Na razie chęć uczestnictwa zgłosili (alfabetycznie):

Peter_D

Marudek

milczący

net_sailor

zloty

 

Fajnie by było gdyby udział wzięli wszyscy "Popularyzatorzy skali 1:144", którzy zabrali głos w tym wątku Pogadaliśmy, to teraz do dzieła!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jaki jest cel tego przedsiewziecia? Rozumiem projekt grupowy dotyczacy jednego typu maszyny tak jak mamy kilka przykladow tutaj. Ale ten? Nie mam pojecia... Ktos naswietli mi plan ?

Idac tym tokiem mozna by tworzyc w nieskonczonosc projekty grupowe dla poszczegolnych skal... Hmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.