Skocz do zawartości

KTO Rosomak M1M w/RPG-net - PKW Afganistan


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Z blaszki wygiąłem coś, co ma przypominać osłonę zaślepiająca otwór w ramie - lepszy rydz, niż nic...

Nie da się tego fragmentu schować za kolami, bo jest pomiędzy kołami. Wyszło jak widać.

Chyba blaszka miedziana to niedobry pomysł.

Folia z tacki gilowej pewnie będzie łatwiejsza do tłoczenia.

Tu nawet nie chodzi o tłoczenie, tylko o kształt osłony... Porównując zdjęcie i ramę z IBG, to okazuje się, że otwór w modelu jest zbyt duży i przesunięty... Ze zrobieniem poprawnie wyglądającego będzie mały problem... Poza tym kształt jest mało sympatyczny... Jak już pisałem - zaślepiłem nieprawidłowy otwór najlepiej jak na tę chwilę umiałem... A to co wyszło spróbuję możliwie zamalować i zamaskować..., żeby odstępstwo od oryginału było jak najmniej widoczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy mógłby mi ktoś przybliżyć umundurowanie żołnierza z tytułowego zdjęcia... Na fotce jest bardzo niewyraźne... Prosiłbym o jakieś zbliżenie podobnie ubranego żołnierza, bo chciałbym wystrugać figurkę jak na foto. Będę wdzięczny za wszelkie zdjęcia i informacje...

Zdjęcie dla przypomnienia...

1_zps1odswxfz.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na combatshirt w wz.93, hełm kontraktowy, gogle ESS no i wydaje mi się że ma arafatkę. I tyle mogę pomóc

Już na tym etapie dziękuję, ale jak byś namierzył jakieś zdjęcia tegoto co wymieniłeś i wrzucił do wątku to będę wdzięczny. Sam oczywiście też będę szukał, ale nie wiem, czy to co znajdę to to czego będę szukał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combat shirt wz.93 to nic innego jak bluza zapinana pod szyją na zamek blyskawiczny. Rękawy i kołnierzyk ma w polskim woodlandzie, natomiast tors i plecy są zrobione z mieszanki " lajkry" i czegoś tam jeszcze. Woodland może być klasyczny zielony i wtedy tors i plecy ( bez kamuflażu) też są zielone, a może być woodland pustynny, wtedy tors i plecy są w kolorze pustynnym. Aaa. tors i plecy lekko błyszczą w tych bluzach. Osobiście jestem posiadaczem bluzy combat shirt camogrom. Bardzo fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalna siatka jest koloru biało-beżowego z zielonymi łącznikami. Osobiście polecam A48 Clear Matt z Pactry psiknąć parę razy na siatkę i efekt jest interesujący i do tego pomalować już ręcznie łączniki i gitara. Zapraszam do galerii, tam możesz to zobaczyć, chociaż jest jeden mankament tych siatek, linki mają różne grubości w blaszkach z zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkę zostawiasz z zestawu - czy Przerabiasz ? Na blaszce wygląda fajnie nawet, ale po pomalowaniu nabiera "masy" i z siatki robi kratka. Może ma ktoś pomysł na to ? Może samą siatkę powinno się ciemnym kolorem pomalować ?

Jak pewnie zauważyłeś w modelu można poprawić wiele innych rzeczy niż akurat siatkę... To co dał zestaw jak dla mnie jest znośne i kombinował z nią nie będę - bo zwyczajnie za bardzo nie ma jak... Musiałby pojawić się inny wypust fototrawiony, a że takiego nie ma to jak mówi przysłowie "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma...".

 

Co do załoganta w wieży, to znalazłem takie ciekawe zdjęcie... Coś w deseń z tytułowego - prawda..?

0719d6a615f4d7f92c95449623fc8e29_zpsmq6r7w9u.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wysyp rosomaków, niedługo dołączam i ja też, dzisiaj przyszła paczka ze zwierzątkiem i kołami żywicznymi!!

 

Bardzo fajnie zmalowałeś koła, będę tu zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkę zostawiasz z zestawu - czy Przerabiasz ? Na blaszce wygląda fajnie nawet, ale po pomalowaniu nabiera "masy" i z siatki robi kratka. Może ma ktoś pomysł na to ? Może samą siatkę powinno się ciemnym kolorem pomalować ?

Jak pewnie zauważyłeś w modelu można poprawić wiele innych rzeczy niż akurat siatkę... To co dał zestaw jak dla mnie jest znośne i kombinował z nią nie będę - bo zwyczajnie za bardzo nie ma jak... Musiałby pojawić się inny wypust fototrawiony, a że takiego nie ma to jak mówi przysłowie "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma...".

 

Co do załoganta w wieży, to znalazłem takie ciekawe zdjęcie... Coś w deseń z tytułowego - prawda..?

0719d6a615f4d7f92c95449623fc8e29_zpsmq6r7w9u.jpg

Załogant elegancki, nada się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie IBG pojawił się "kolejny" Rosomak,

Jeden z nich, ten o nr. rej UB02086 jest bohaterem artykułu w miesięczniku "Armia" nr. 1/2010 pt: "Misja w jądrze ciemności" autor: Aleksander Z. Rawski

Drugi z nich prawdopodobnie jest we "wkładce" a więc prawie "plakat" czasopisma "Armia" 3/2008 choc "głowy" za to nie dam, fajna scenak z 2-ma hammerami

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie IBG pojawił się "kolejny" Rosomak,

...fajna scenak z 2-ma hammerami

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za info... Pamiętaj - nie "hammerami" - tylko humvee... Hummer to nazwa tylko i wyłącznie wersji cywilnej; wersje wojskowe to HMMWV czyli potocznie humvee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem 4 kolejne zdjęcia "BadBoys" po wybuchu IED... Mała rozdzielczość, ale zawsze kolejny dokument...

9a_zpspebyp48q.jpg~original

8a_zpsxdweqfzf.jpg~original

10a_zpsa49nutwe.jpg~original

7a_zpsh3zwterm.jpg~original

Przetrząsnąłem internet w poszukiwaniu info o feralnym patrolu, ale szczęśliwie nigdzie nie ma wzmianki o ofiarach śmiertelnych na patrolach w dniu tego feralnego zdarzenia, więc wygląda na to że jedyną ofiarą był Rosomak, który został zezłomowany...

:czyta:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzech rannych. Informacje i zdjęcia z tego zdarzenia są chyba usuwane w WWW ? Na dzień dzisiejszy uważam, że Nokianów nie było w tej wersji Rośka (IBG 35032), od początku prezentacji i testów wersji z siatkami są Micheliny, więc z pudełka nie da się zbudować prawidłowego modelu. Może kogoś skusi mała dioramka z rosomakiem ?

 

https://polandian.wordpress.com/2008/03/12/myth-21-polish-girls-are-gorgeous/

(nie umiem wkleić foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej usuwane są wiadomości ze wszystkich tego typu zdarzeń, a do mediów przedostają się tylko przecieki, albo to co "ocenzurował" MON... Można trafić ew. na wykaz dat zdarzeń ze zdarzeniami śmiertelnymi i próbować poskładać to z uszkodzeniami konkretnych wozów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie,ale czy przy tym nqjnowszym Rośku też trzeba się będzie tak nadłubać i przerabiać, co by porządny, krajowy pojazd zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie,ale czy przy tym nqjnowszym Rośku też trzeba się będzie tak nadłubać i przerabiać, co by porządny, krajowy pojazd zrobić?

 

Niestety odpowiedz na Twoje pytanie brzmi, tak.

Trzeba się będzie sporo na dłubać.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie,ale czy przy tym nqjnowszym Rośku też trzeba się będzie tak nadłubać i przerabiać, co by porządny, krajowy pojazd zrobić?

 

Pytanie zasadnicze: co rozumiesz pod pojęciem "porządny krajowy pojazd" ?

 

Na razie nikt z nas nie miał tego modelu/wersji w rękach wiec trudno powiedzieć.

Z pobieżnych porównań ze zdjęciami wynika, że można będzie wykonać warianty "krajowego" czy innego Czadu itd .

Podsumowując:

poziom dla "zegarmistrzów" - bez radykalnej przebudowy transmisji, a więc silnik - przekładnia model będzie obarczony błędami, a nie da się tego zrobić bo materiały na ten temat są tajne, wiec samo waloryzowanie wnętrza przedziału załogi czy innego kierowcy to tylko fragment całości..

poziom dla zwykłych "przeciętniaków" lub bardziej ambitnych: jak najbardziej tak, pod warunkiem zamknięcia włazów wieży lub dłubania jej wyposażenia ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I własnie ten drugi poziom mnie interesuje. Chciałbym mieć Rośka z 12 BZ w Szczecinie, ze względu na sentyment do tej jednostki. A jak oglądam te warsztaty i czytam, że do tego pojazdu, taki pancerz, do innego taki, ten na takich oponach, tamten na innych, to już durnieję. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.