Skocz do zawartości

KTO Rosomak M1M w/RPG-net - PKW Afganistan


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za to porównanie.

Będę musiał przemyśleć zakup tych kółek z Panzeartu.

 

 

- Koła Andrzeja wydaja się być najbardziej zbliżone wielkością do oryginału posiadają delikatny detal; koła PA są większe - wielkością zbliżoną do zestawowych NOKIAN'ów i są bardzo "wyraziste" co dla niektórych jest cechą pożądaną...

 

Koła Andrzeja, felga oraz opona, są pod względem wymiarów prawie idealne.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za to porównanie.

Będę musiał przemyśleć zakup tych kółek z Panzeartu.

 

 

- Koła Andrzeja wydaja się być najbardziej zbliżone wielkością do oryginału posiadają delikatny detal; koła PA są większe - wielkością zbliżoną do zestawowych NOKIAN'ów i są bardzo "wyraziste" co dla niektórych jest cechą pożądaną...

 

Koła Andrzeja, felga oraz opona, są pod względem wymiarów prawie idealne.

 

Pozdrawiam

Jacek

 

W końcu robiłem je na podstawie Twoich pomiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pytanie, dlaczego Jacek napisał "prawie idealne"

Prawie dla tego - że w tych jeszcze nie można wykręcić wentyli i spuścić powietrza... ale ponoć w następnych Andrzej ma to dopracować

 

Klamka zapadła - budowany Rosiek to będzie wóz BadBoys (oznaczenia z kalek ToroModel):

1_zps1odswxfz.jpg~original

2_zpscc1tjjao.jpg~original

4_zpskqzu5nor.jpg~original

3_zpsxw12uyvf.jpg~original

 

Jeśli dysponujecie większą ilością zdjęć wozu, informacjami o nim - np. jaki los spotkał go po "zapoznaniu" z IED'kiem (remont?), to będę wdzięczny..!

 

Nazgul z w swoim warsztacie dorobił gniazdo elektryczne w tylnej części ramy... Ktoś dysponuje zdjęciem tego elementu w oryginale..?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pytanie, dlaczego Jacek napisał "prawie idealne"

Prawie dla tego - że w tych jeszcze nie można wykręcić wentyli i spuścić powietrza... ale ponoć w następnych Andrzej ma to dopracować

 

Bo zwoje gwintu na śrubach są za małe

 

 

 

 

Nazgul z w swoim warsztacie dorobił gniazdo elektryczne w tylnej części ramy... Ktoś dysponuje zdjęciem tego elementu w oryginale..?

 

qC4Bxpbh.jpg

 

UEnBKv0h.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zdjęcie Jacek...

 

...no to powolne postępy do przodu;

Miałem darować sobie dorabianie przewodów hamulcowych (ze strachu), ale zaryzykowałem i nawet jako-tako się udało...

29_zpsh3027kp2.jpg~original

30_zpsr825xawo.jpg~original

...choć trochę nerwów to kosztowało...

 

Opancerzenie dołu wanny produkcji Andrzeja i Tomka - krótko mówiąc - materia rewelacja...

31_zps2thmxl5d.jpg~original

32_zpslxkwwsq6.jpg~original

33_zpsvglmtf2a.jpg~original

34_zpsony8qijb.jpg~original

...blachy są plastyczne w obróbce - łatwo wyskakują z ramki i lekko się formują - polecam... A samo opancerzenie wygląda bardzo dobrze.

 

Niestety popełniłem mały faul przy budowie ramy muszę tutaj zastosować koła Panzer-Art... Koła Andrzeja ze względu właśnie na ugięcie opony sprawiałaby spore trudności z poprawnym ustawieniem... Oszlifowane i przygotowane do malowania:

35_zpsmsn74vij.jpg~original

 

...felga dostała kolorek:

36_zpsgxqvjg4h.jpg~original

 

No i przyleciał dowódca z Martoli:

37_zps1hr3qbi7.jpg~original

38_zpshml5xdg2.jpg~original

39_zpsbkck2btt.jpg~original

Jakość odlewu - jak to u Toro - bardzo ładny; bogata kalkomania.. A figurka w pozie, która pozwoli ją posadzić np. na obrotnicy humvee, czy innego pojazdu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyleciały pierwsze "nie tomcatowe" blachy do Rośka...

 

Producent PART:

1_zps7tunuq4m.jpg~original

 

Instrukcja:

2_zpscdpuhot5.jpg~original

3_zpsucumdpss.jpg~original

...jak to u Part'a - z czytelnością "szału ni ma" :mur:

 

Blaszki:

5_zpsbsh6hzpx.jpg~original

4_zpsbdvy8zpe.jpg~original

6_zps6zmkykdb.jpg~original

 

...i jeszcze jedno - ostatnio stałem się posiadaczem takiego STRYKERA - wydaje mi się, że ogumienie Michelin z tego modelu występowało też na Rosomakach. Może da się jakoś pożenić czasem w razie potrzeby z żywicami PA...

DSCF9911_zpseidcohuo.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli dysponujecie większą ilością zdjęć wozu, informacjami o nim - np. jaki los spotkał go po "zapoznaniu" z IED'kiem (remont?), to będę wdzięczny..!

 

Nazgul z w swoim warsztacie dorobił gniazdo elektryczne w tylnej części ramy... Ktoś dysponuje zdjęciem tego elementu w oryginale..?

 

Niestety wóz spłonął.

PhHQDTQ7WbOMRLXy9ZliLToPIoFOIlQ_BOlEGUJwyZPZDE7BlE36IY8k5U-QsvdYIQv6HRz92b32A5h6SBkyvPapfE8ydXeeg1L51lkxfeBMukUv8iZL7WHKJwZONWYa0ax1_irMUSXaQ6cEbSek6FqQKuGBHKBpdaJ34jGYFjj3DP5VY00fxlJhnYzOLGx5HFMSyUUlkNqYHe_VGsYbrO5_wMWI654sKI9y-Bvmt8dwZui3NgdyNfqhR8YKJwzD1VeQ6a-NrjoxOy2Msfc8Ic7_gvpt-M8NGhdWzgNoq1bUANpYGmXiT2uG8eMNLcDAdxQw000Cx7TVvffSvnx8qOwRZa8WaggnpAp7vG8_1qpg-f99hj6laY-gfblnM1kmbHEBKhJZHccTrnJqHvvxwOFYyBLEpJXbxdqX5CUY3nKnJ6E44KDLa0HFcrGSAhxN9mha2MRoXzTCu6zBi0Yj6INwjNrXaQ7Qndueck4qZIWp_pxp16I11FrWZn5-oAFT9q9JZLLBTfvYgy07uFJI3FjlrRVoDpW-p4dqMZmbJy7wgoGovvp9UsiTQ9lnXwa8oXnZBXhp9sAjxFE8DkJqxVfW-8a3yi-zoBZcjo2EGEWv8ofci8dX=w1267-h950-no

 

4XzAFftl50d4OEI5AvJ9QuR8xUBorCQlhYAo7-0tFpy4ZeDJAGzgvICIeL047a_xpexkyaQr2-kSGIiog2ZsIcFOv4tLx_bQd7Y2LQ9EqXAVlpUJ8S79_-7Ga6X0PC-7vzl5qXWyr2OYWX4PUOEDT9CXxAL8rLyuegJE6EeN05ZNL-1WKuh2Fd-47IllRrRgSrw4tY8hGXbvvC9URQWN5Rkhee5IE6pNdqsXDIVBaa1uttjXks2AlBf6k8B7v4P_O8quI6949TPIj7_l5xfp0BoD57us27y1hKmUd49tBj6ztPrfQqR60Fwspul45PldjpdJ97wnrae93oVHyjJN-OY3l9OOnI5saASWFiW7w0zjQVG4Jkxy0Ufvxxz7GjaOqTrYtEIGMST9HZD0K4L4INqJm_ag5OU7ekIaiwm4l0vvRummNHe5ReWFbFsPoaVSVcj_1vgfkNChuIjWLibUrgvCJw3SSGBvFvNYZifUOiQwv-jS5o6jOkB4zENZRxtMMyDXT98Bq2GwVB_ggO29gdVCIH3A_xtm8sm26ezGoiZPnwN5fTIMtaTmWyoTHylKjR1nI2JzRfza3MbWFPRsdc58VcsrgxMMIuFJ3qcK98R01yTZUuzG=w1267-h950-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Dodam że UWAGA!!!! koła z plastiku IBG pudełkowe, jak ktoś wciśnie na siłę felgi nie używać kleju Extra Thin Tamiya, ja zmontowałem felgę zjednej strony i po zakropieniu od środka uslyszałem pstryk... i pstryk... efekt jak widac na zdjęciu "opona" pęka ...pewnie w miejscu największego odkształcenia, obok to samo koło ale bez kleju i jest ok.

th_WP_20161208_20_45_36_Rich_zpsizoss0to.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Dodam że UWAGA!!!! koła z plastiku IBG pudełkowe, jak ktoś wciśnie na siłę felgi nie używać kleju Extra Thin Tamiya, ja zmontowałem felgę zjednej strony i po zakropieniu od środka uslyszałem pstryk... i pstryk... efekt jak widac na zdjęciu "opona" pęka ...pewnie w miejscu największego odkształcenia, obok to samo koło ale bez kleju i jest ok.

th_WP_20161208_20_45_36_Rich_zpsizoss0to.jpg

Pozdro

 

 

 

 

Pisałem o tym w "moim" wątku, "opony" mają mniejszą średnicę z jednej strony, dlatego trzeba szlifować. Pisałem też o tym do producenta ... taka niespodzianka, w trudnym momencie bo przypasować za bardzo nie można a i druga strona "zaklejona" ...

 

a przy okazji może by pochwalić się efektami pracy ?? jak wiedz to na razie wszystkie "Rosomaki" w "powijakach" chyba żaden nie stoi na własnych kołach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Yo

U mnie prace co najwyżej koncepcyjne, za koła dzięki zamówiłem już u Kolegi z forum także dzięki gajowy za ofertę...

żeby nie było , przy pernamentnym braku czasu ... silnik i komora, jak ktoś ma zdjęcie tabliczki na silniku i opis z filtra oleju (chyba czarna puszka z prawej strony silnika) to będę wdzięczny th_kalki%20forum_zpsv8bnlzbq.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje pokleiłem na początku - jest zdjęcie w pierwszym poście... Wszystkie 8 jest okrągłych - chyba w 3 trudno było wcisnąć jedną stronę felgi, ale po delikatnym szlifowaniu wskoczyły bez problemu - tak, że trudno mi uwierzyć w to, co piszecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik i komora, jak ktoś ma zdjęcie tabliczki na silniku i opis z filtra oleju (chyba czarna puszka z prawej strony silnika) to będę wdzięczny

 

Coś powinienem mieć, sprawdzę i jak coś, to podeśle mailem

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wóz spłonął.

No... pechową gwiazdkę mieli Chłopacy...

 

Zrobię jeszce próbę z Revellem może taka reakcja następuje tylko z Thin Tamki...

Ja swój model w całości kleiłem Contacta Revell i ładnie rozpuszczał przy wciskaniu kół - bezpieczny temat.

 

A tutaj efekt zarwanych dwóch wieczorów - koła z PANZER ARTU na gotowo...

47_zps3eylzcw0.jpg~original

48_zpsdndgmugw.jpg~original

49_zpsknlhxgmy.jpg~original

...imitacja tabliczki na feldze doklejona we własnym zakresie..!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac ciąg dalszy...

DSCF9940_zps5wjv50r6.jpg~original

Wydłubałem gniazdo elektryki z mocowaniem, oraz osiem śrub w miejscach, gdzie wanna jest skręcona z ramą (dwie widoczne na zdjęciu).

Gniazdo jak gniazdo - następne będzie dokładniejsze, a dla tego plus, że nie było a jest

 

DSCF9939_zps5hltfvnk.jpg~original

Z blaszki wygiąłem coś, co ma przypominać osłonę zaślepiająca otwór w ramie - lepszy rydz, niż nic... Andrzej pisał gdzieś, że ta osłona występowała na każdym wozie... Za kołami i siatkami i pod syfem się schowa, a nie będzie widać prześwitu. Mam wielką nadzieję, że do czasu budowy kolejnego Rosomaka Andrzej zaprojektuje już lepszy produkt niż mój :gut:

 

Tak wygląda rama na moment obecny. Jest to koniec z dłubaniem tego elementu... Po wklejeniu kół dojdzie jedynie łańcuszek przy zaczepie.

DSCF9943_zpsjsbrda2b.jpg~original

...teraz to wypędzlować i przykleić koła...

 

Co zmieniłem:

- nawiercone 4 otwory w przedniej płycie

- dodane 8 śruby w miejscu osadzenia wanny na ramie (4 punkty)

- dorobione gniazda elektryki

- dorobione osłony otworów w ramie

- dorobione przewody hamulcowe wraz z mocowaniami

- dodane osłony z siatek zaprojektowane przez Andrzeja

+ dodam łańcuszek przy zaczepie

 

No i wzorem kolegów powoli zacząłem waloryzować spód wanny:

DSCF9947_zpsaapm2ipn.jpg~original

DSCF9949_zps51y63sur.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Będziesz poprawiał wciągarkę? Bo to słabo wykonany element...

I pytanie do speców są różnice w napędzie bębna czy mnie już na starość wzrok siada? Sorry że off top w temacie ale może się przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz poprawiał wciągarkę? Bo to słabo wykonany element...

I pytanie do speców są różnice w napędzie bębna czy mnie już na starość wzrok siada? Sorry że off top w temacie ale może się przyda.

Pozdrawiam

 

Tak, rama i zawieszenie skończone, dokończę spód wanny to zabieram się za wyciągarkę - coś tam postaram się poprawić ile dam radę... M. in. dla tego nie jest jeszcze wklejona...

Co do szczegółów technicznych, to niestety nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blaszki wygiąłem coś, co ma przypominać osłonę zaślepiająca otwór w ramie - lepszy rydz, niż nic...

Nie da się tego fragmentu schować za kolami, bo jest pomiędzy kołami. Wyszło jak widać.

Chyba blaszka miedziana to niedobry pomysł.

Folia z tacki gilowej pewnie będzie łatwiejsza do tłoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.