Skocz do zawartości

Wrzesień 1939 FtF trochę inaczej 1:72


FLECZER

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te 2 "łuki" na brzegach siedzeń nie są czasem za grube?

 

Nieee...to chyba kwestia perspektywy. Spójrz na to zdjęcie

 

_SJLS4z0Al0M6WKdQzDwA6ACKvuTx_w32sbEg0yIQ91qDpBejbiI_9Ppwc9G6C-TEQiVrU2Epr_PLkXcsDkR9g2DhF4efNJ1y4uc=w991-h820

 

A tak na serio to faktyczne były za grube. Lenistwo. Dzięki za motywację do zmian Może wymyślę jeszcze jak zrobić odpowiednią kierownicę. Pomysł już kiełkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jeszcze tylko wymień ten glut zza tylnych siedzeń

 

Glutek może podrasuję przy okazji budowy śliwki węgierki

l0jm1-8uxeWbJCdcYDOrjrTLXIQzy7PvY2BOEfRGLyN1otBbsK5LFETZJecVBEiD7dp8L6a-KRTgfRi9qFh7fK-DrtZzuiDZ_WDH=w1031-h920

 

Masz jakieś plany do konwersji na węgierskiego sztabowego Kruppa? Byłbym zainteresowany.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz jakieś plany do konwersji na węgierskiego sztabowego Kruppa? Byłbym zainteresowany.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tyle co w googlach. Są 2 dość wyraźne zdjęcia i ewentualnie można podejrzeć modelik marki hunor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Świetne prace,

Inne, nietypowe, to coś tak rzadkiego na tym forum że zawsze mnie cieszy, nawet Twój autobus mnie urzekł, choć fatalnie pomalowany to uważam go za więcej wart od wielu chwalonych tutaj popularnych modeli. Może w tym sezonie spotkamy się na jakiejś imprezie jeśli uda mi się na jakiejś pojawić, a chciałbym.

Pocztowa pancerka świetna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do T-34/76 od Italeri mam słabość, to był mój pierwszy model czołgu (malowane tylko bandaże i gąsienice, przyklejony zupełnie nie pasujący do tej wersji numer taktyczny byle by był z 1 BPanc itp. itd.). Sporo do niego dorobiłeś jak widzę. Koła zostały zestawowe, jednakowe, czyli będzie 1 Pułk Czołgów pod Lenino? Zdjęcia z pod Studzianek raczej pokazują mix kół. Na ten temat ja bym brał raczej model od UM, ale jak widzę z Italeri da się coś naprawdę fajnego wyciągnąć. Koniecznie pokaż wersję finalną! Ciekawy jestem jak ci wyjdą ogniwkowe gąsienice, skoro dostęp do górnego biegu po przyklejeniu błotników będzie mocno utrudniony. W swoich T-34 i pochodnych gąsienice montowałem przed przyklejeniem błotników i górnej części kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do T-34/76 od Italeri mam słabość, to był mój pierwszy model czołgu (malowane tylko bandaże i gąsienice, przyklejony zupełnie nie pasujący do tej wersji numer taktyczny byle by był z 1 BPanc itp. itd.). Sporo do niego dorobiłeś jak widzę. Koła zostały zestawowe, jednakowe, czyli będzie 1 Pułk Czołgów pod Lenino? Zdjęcia z pod Studzianek raczej pokazują mix kół. Na ten temat ja bym brał raczej model od UM, ale jak widzę z Italeri da się coś naprawdę fajnego wyciągnąć. Koniecznie pokaż wersję finalną! Ciekawy jestem jak ci wyjdą ogniwkowe gąsienice, skoro dostęp do górnego biegu po przyklejeniu błotników będzie mocno utrudniony. W swoich T-34 i pochodnych gąsienice montowałem przed przyklejeniem błotników i górnej części kadłuba.

 

Dzięki ;-) Model wytargany po 10 latach leżakowania w kartonie. Musiałem coś na szybko podszykować do testów farby a on był modelarsko prawie skończony. Już nie pamiętam jakie miałem wobec niego pierwotne plany ale będzie właśnie Lenino. Koła pudełkowe ale wyszlifowałem całe ich wnętrze i odbudowałem od podstaw te elementy. Gąski dam radę wcisnąć bo koło napędowe i napinające nie są przyklejone. Tylko muszę grzebienie zrobić bo pudełkowe są kiepskie. Możliwe że dam gąski od UM albo gumiaki Dragona. Mam też jakieś żywiczne ale nie podjąłem na razie decyzji w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felczer

Bardziej rozcieńczaj farbe ziomuś, tu troszkę za gęsta jest (koła)

 

Ta wersja teciaka z 76 podoba mi się najbardziej, miałem w planach tego z UM ale patrząc na cenę (a w zasadzie jak ona wzrosła z nieznanych powodów) to chyba jej nie nabęde i ostatecznie zrobie innego krótkolufowca (jest na liście i wiem, że muszę mieć go w kolekcji a jednocześnie nie chcę go robić bo mam awersje do 34-rek tzn niedługo znajdę teciaka w lodówce, podobny problem mam z m4 i pz IV hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felczer

Bardziej rozcieńczaj farbe ziomuś, tu troszkę za gęsta jest (koła)

 

Następnym razem

 

@Felczer

Ta wersja teciaka z 76 podoba mi się najbardziej, miałem w planach tego z UM ale patrząc na cenę (a w zasadzie jak ona wzrosła z nieznanych powodów) to chyba jej nie nabęde i ostatecznie zrobie innego krótkolufowca (jest na liście i wiem, że muszę mieć go w kolekcji a jednocześnie nie chcę go robić bo mam awersje do 34-rek tzn niedługo znajdę teciaka w lodówce, podobny problem mam z m4 i pz IV hehe).

 

Do mnie przez kilka lat przylgnęło kilka modeli 34 i złomu. Taki karton oznaczony T-34 czeka na ogarnięcie:

MiIMY6bOMrQwPy_AVsM8F7MQQBsSbkwAUuiX9cyhSHmXIcRHEXRN3PuKXRXWUjkGFy0XonFKdGWxUeY7-0_pVkCZtMCnloExwT3o=w979-h909

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile z tego pojazdów wyjdzie ale jeszcze jedna 112 (produkcja krasnoje sormowo) się znajdzie bo mam taką wieżyczkę. I tylko czasu brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zakładanie gąsek na już pomalowanego i sklejonego teciaka nie było zbyt dużym problemem. Zestawowe wydają mi się za grube. Coś nie mogę się zmusić, żeby go skończyć a w zasadzie zostało obwiesić bambetlami i kilka miejsc dopieścić pędzelkiem.

 

c9hNKWD9eXZrigph1thbaahLNfxWJcPZBr7ErLYfl49X4Op7wSO3b88dwDnjwuPStFzo2JklT429vFyzkhCVNTIFnyb9z5szo4yT=w1093-h920

W_LLvcXZwh5PidTG-2Ti3_iQkEGvJLZ_hAt2KFP-FpvJf-mMv7sHZl-qOkNJufoSp4FZnF4j_iGJhQcztfv_WfwUfsp4WUG4u7Oo=w1093-h920

hrN0lrSiE_z565wIjQbq2BT16YFHz8yUn03l4ElZUP65Yk5MM8P_U4Wc95cJNyIB8ygilLVxPKAoz07sEfxIL6N0EjjvB-tUuU_W=w1093-h920

OD6d0qi1L8oOC6zAslZ87CwNMpBywdZwcopCCDUAHEimfs1hjpMpDUfCEXpGMMHgEqFKkzIeuWOnaxeJO5UOoUVRWuh7LUWLJAsn=w1093-h920

2UtHtzFQnaLy7RrB-lTJkpkx_--ht66RUQ-C1qYJ8pdLIyPiZmEJ_l6d2stA2J13Q4wwKvVqLgNDYXAtVyhSBIPzMSXyZJlHjnpG=w1093-h920

mTdMvnvF2r-MnTIU9oE7bR90ApPiMRuaeRs43oYuF5hOCJ0NbSEJEez6o_vr6p1I_x7-xj_7AfXT-bnhtZhRV4dl5UxAKFelL4aV=w1093-h920

uu0nX4_6L4a0Q3QMiNbQFekuCdwYw6bKjwVreqBt4t2UBaOTUpf3HLhH0biZsUKBCoSA5q8UBlmvWaEaJ8Zg9KwJtQH-2wHMe_wD=w1093-h920

6YViUG3bFW5MvqvHKoF1za4Qx3a1wTGdxx-CfOPtshzC_VWY3NnFeNuBgcAWEhnrZc2HOtZ1zkuWXaOHLv0qMvL0QJTdweygQVv4=w1093-h920

 

W razie gdybym coś spartolił zawsze mogę powiedzieć że następny będzie lepszy

 

nhrGRXWN5w8hSTOVvZXO0lh3AZDxPI-f3648AQOULIWGA3Xsyf_pK8MurqAf7ZsWVEs46oielbj633ruZ3v_hCGV9fdJQG8F2a_1=w1093-h920

 

Poza tym rozwinął się mały warsztacik t-34.

 

wppGyuKRgt9KuvXNP6hSydlyjR87XWVi6KgWfX9QqAaRbVjl_C6DHsLSBRd8chhQ8kcalRYcEZ82eGPtnT9ntCKV00narc2vyQnN=w1093-h920

oX7GeCFyhhdjiYQVRCFHzJBeawwdyAezf0U1E1HL5jQ40hxgUXtZnVBndgTp3JNAY0q5TrmoBJS-cvAp8sY_I89SalmuWUAz3jki=w1093-h920

8LxQbzNfXc5AgxkaGGv6s-zjE_3vo2AMCzdMZfUojR1q10mUx6Tibfo-DJD5XQ_zJOEJh9tV6bI1jYbx5cbuZqU_yYR5wvqiWUYQ=w1093-h920

iI8PTC6RezA0952Z83ptCG6skfzjhLeqkAQF7exjKrQ3JMoLcWpyXikCsT-GMxbGWyYaEGAKIiMDNYePfeUoEmEemOp40SQlhnRX=w1093-h920

YZha8e8evywTrBwLkB2EHjJ2VRSQMF0amVEPoEnbH89KdAteBHVGlwMQCqfoz9PhebM5n-ZpExnajZsrG_qeql_wPoKidsPpq-Hw=w1093-h920

F2Bd_CxfAoQX3jLoPWoVViisze5H-2bybVD51G7KsEtuAsSm9mcggOOlxFDf2k6MdwVJYA1euisml84w06Iata3ihbiL2vvqiVxt=w1093-h920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jak zakrzywiłeś rurki w wydechach? :>

 

W przypadku pomalowanego teciaka na gorąco (są zrobione ze szklanej kapilary) a w ,,niemieckim'' są to igły delikatnie zakrzywiane bociankami. Z metalowych nie jestem do końca zadowolony. Możliwe że będę je zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34-ki super. Sądząc po jeepie będzie 236-ka chor. Kuleszy z pod Studzianek (znane zdjęcie z przeprawy)? Znasz jakieś inne zdjęcie tego czołgu? Jeep to Airfix?

 

Dzięki. Chcę zrobić scenkę kiedy 235 stoi już na barce a 236 na nią wjeżdża. Zobaczymy co z tego będzie ale mam kalki do obu pojazdów więc chcę spróbować. Zdjęć zwłaszcza drugiej strony pojazdów wciąż szukam. Jeep z Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.