Skocz do zawartości

Niszczyciel ORP Wicher - 1/72 - od podstaw


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Trzy tygodnie temu wróciłem do prac nad Wichrem. Zająłem się detalowaniem nadbudówek. Na pierwszy ogień poszła dziobowa wraz z pomostem bojowym:

wicher062.jpg

wicher059.jpg

wicher054.jpg

wicher055.jpg

wicher058.jpg

A następnie rufowa:

wicher056.jpg

wicher057.jpg

wicher060.jpg

wicher061.jpg

Takie rzeczy jak relingi, drabiny, schody i całe drobne wyposażenie dojdzie dopiero po pomalowaniu modelu i sklejeniu w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Już nie mogę doczekać się dalszego ciągu relacji. Pamiętaj tylko że osłona pomostu nawigacyjnego powinien u góry być wygięty na zewnątrz. Tu na zdjęciu dobrze widać o co chodzi.

Relingi1_jpg_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się poprawi, będziesz Pan zadowolony

...o ile mamy na myśli ten sam pomost

Tym czasem w piątek byłem z Kolegami w Helu, trzeba było sprawdzić jak modele przetrwały zimę, podkleić to i owo, a w nagrodę dostałem do potrzymania TO:

17759950_1316074368474079_5689834754566418536_n.jpg?oh=d77450eb9a6d924646c77eb4de583f54&oe=594CEA22

Spać nie mogłem w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, żebyście wiedzieli, przeżycie było, jak Władek (dyrektor MOW) z tajemniczą miną przyniósł ten słupek i zapytał czy wiemy co to jest.

Ze zwymiarowaniem nie będzie problemu, w sierpniu będę w Helu postaram się pamiętać, ale już widzę, że słupki w modelu sobie uproszczę, kupie gotowe z RB Models, a podstawki będą trójkątne zamiast serduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Postęp prac nie idzie tak szybko jakbym chciał. Myślałem, że z detalowaniem nadbudówek wyrobię się wcześniej, ale udało się to skończyć dopiero teraz:

wicher065.jpg

wicher067.jpg

wicher068.jpg

wicher069.jpg

wicher070.jpg

Do tego dojdą relingi, poręcze, schodnie a potem cała masa wyposażenia.

Kilka planów ogólnych:

wicher064.jpg

wicher066.jpg

wicher063.jpg

Mała uwaga dla wszystkich panikarzy, to wszystko jest na razie tylko położone na sobie, więc może sprawiać wrażenie jakby było krzywo. Mogło zostać trącone nosem lub ogonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kompletnie nie moja działka ale

PIĘKNIE miło popatrzeć ino fotki lepsze by się zdały

Czekam na finał, cierpliwie bo roboty masa wiadomo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie małe uzupełnienie Twojej pracy. Nawiewnik powinien być bliżej komina między dwoma wywietrznikami. Tylko 1/3 powinna wystawać poza kontur nadbudówki. I to co jeszcze zauważyłem, nie dodałeś dwóch wyjść awaryjnych z kotłowni nr 1. Zaznaczyłem je na czarno. W drabinkach bym co drugi szczebel wyciął. Dla mnie są za gęsto umieszczone. Po za tym wszystko ekstra.

wicher067a_jpg_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, na początku dzięki za miłe słowa i konstruktywne uwagi. Nawiewnik za pierwszym kominem już jest przestawiony na właściwe miejsce. Rzeczywiście przykleiłem go dokładnie nad przejściem pomiędzy nadbudówkami. Drabinki zostaną tak jak są, zepsuć to łatwo, a poprawiać później to już inna bajka. Awaryjne zejściówki do kotłowni nr 1 rzeczywiście trzeba dorobić, ale konia z rzędem temu, jak one wyglądały. Na planach jest są zaznaczone jako półokrągłe "cosie" ale co do szczegółów to już nic nie ma. Czy to miało jakąś pokrywę, a jeżeli tak to jaką. Na razie temat zostawiam, może dorwę jakieś kwity, jak nie będę... improwizował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ostre zaciecie - tak trzymaj - lista zrobionych przez ciebie modeli w tej skali jest imponujaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Koniec strajku w stoczni. Prace ruszyły i to dość szybko:

wicher072.jpg

Wicher ma pomalowane na czarno takie rzeczy jak kołpaki, kotwice oraz windy.

wicher071.jpg

wicher073.jpg

Ponadto przybyło trochę na pokładzie:

wicher074.jpg

wicher075.jpg

...maszt główny, podest reflektora, podesty dalmierzy...

wicher076.jpg

wicher077.jpg

... a także rufowy maszt, podstawki pod słupki relingowe. Zacząłem także składanie wyrzutni torpedowych. Myślę także o rozpoczęciu malowania modelu. Fajnie byłoby z malowaniem wyrobić się do września, żeby zabrać się za temat konkursowy, a Wichra, dłubać przy okazji. Tym bardziej, że będą to rzeczy, które nie wymagają jakiegoś długiego i namiętnego siedzenia nad modelem - reflektory, dalmierze itp. Taki jest plan, a co z tego wyjdzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.