Skocz do zawartości

F-4 F Phantom II Revell 1:72


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Według mojego skromnego doświadczenia, najlepszą szpachlówką w płynie jest Surfacer 500 - to do takich drobnych nierówności i szpar.

Do nieco większych lepsza jest szpachlówka Tamniya Basic Putty, choć np. produkty Vallejo też ponoć bardzo dobre.

Surfacer 1200 i 1500 to zdecydowanie specyfiki do położenia pod malowanie, bo wygładzają powierzchnię, ale nie nadają się moim zdaniem jako szpachlówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie wszyscy racje,ale mieszkam w małym miasteczku i jak zaznaczyłem na wstępie szpachlowania,nie posiadałem nic innego na składzie

Specem w ryciu to ja nie jestem ale jestem zadowolony ,bo jest ładniej niż było

 

PC040001_zpsebypxuna.jpg

PC040002_zpsqv6bsdta.jpg

Pobawiłem się troszkę drucikami

 

PC040003_zpsaqx7rf4l.jpg

PC040004_zpsb0umap5v.jpg

PC040005_zpsihqj4j0y.jpg

PC040006_zpsztwtojpr.jpg

 

samolot nabiera kształtu

 

PC040008_zpsbbdycfvo.jpg

PC040009_zpsgx62qisv.jpg

 

powolutku do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ,ha ha

Ale masz oko

Tez zauważyłem ,na tych chol... powiększeniach

Moze bym je zostawił ?? Ale jak mi zwróciłeś uwagę to musiałem poprawic

Nie jest to co prawda zgodne z originalem, ale dla treningu (zrobiłem sobie nowy rylec) ruszyłem ostro

PC050001_zps7tqimz9f.jpg

Kwadracik muszę poprawić, ale to już jak dojdzie CA,szpachla jest be,be do takich poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię ,pospiech ?

Chęć zobaczenia jak najszybciej osiągniętego efektu

Jestem gadułą i tłumaczyć się mógłbym bez końca

PRZYRZEKAM poprawę

Dziękuję za bardzo krytyczna uwagę i Mikolaju wszystkiego najlepszego z okazji imienin

Fajnie ze podglądasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... U mnie te okręgi są równej średnicy, w linii i jest ich 6, a nie 9... Brakuje Ci też jednej linii podziałowej w poprzek kadłuba

X9sWG8T.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówki

Poprawie

Nędznie wychodzi mi wyszukiwanie

Wnęki,dol, podwozie uzbrojenie ,ale nie mogę trafić na fotkę z górnej powierzchni grzbietu

Jak ktoś ma będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Ci zeskanuje Monografię Phantoma z planami. Podeślij na prva maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku wybacz, ale w fabryce trochę ciężki dzień miałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, sam tyrałem w fabryce 12 lat w trzy brygadowym systemie

Jakos sobie poradzę

Znalazłem coś takiego i tu troszkę widać

a2e81eb59365fbd05ac09ad8847012ac_zpsbjoq0gy7.jpg

Jak mocno powiększam bardzo się rozmywa, ale idzie dopatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj 75 powiedział; Rob dokładnie i tego chce się trzymać -jakie to bardzo TRUDNE

Karambolis8 podesłał ładne plany

Wziąłem grzbiet Phantoma pod lupę i grzbiet do poprawy.Wyszły drobne nierówności szpachli.Papier i na nowo CA

Płatowiec i drobne elementy pryśnięty surfacerem 1200 i lekko przetarty .Czeka na szlifowanie

PC100004_zpsychvrcfz.jpg

Owiewka tworzyła szparę,1mm. za wysoko usytuowane fotel.Zostanie otwarta ,wiec nie problem ,ale musiałem osobno malować i zabezpieczyć kokpit

 

Nigdy więcej modeli z okolicznościowymi malowaniami

F-16 męczyłem się z doborem koloru ,dobrze ,ze RAV mnie pochwalił

Tutaj zloty masakra

Stary zloty Humbrol _40 olejny(6 lat) nie daje sie niczym rozcieńczyć -benzyna,wamond,nitro ,ni du du .Tworzy się jakaś zawiesina ,Aero odpada a pędzelkiem bryndza

Vallejo zloty_71.066 -woda ,alkohol J.w

Dobrze ,ze udało mi się znaleźć u córki jakąś złotą farbę ( odnawiałem ramy do obrazów ) Home Design.Dalem rade

PC100005_zpsumesr4ni.jpg

CA chyba podeschło ,idę rzeźbić

Bedzie tego sporo .Nie będę się bawić w nitowanie .Jednak linie podziału są bardzo ładne i jest ich sporo ,ale są bardzo płytkie.Kalki mogą je zakryc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób sobie jaj , ha ha ha

Bedzie niebieski,ale znowu problem instrukcja mówi o niebieskim Revell Blau Glanced-52 (85% + 15% srebrnej)

Na fotach w necie i na opakowaniu niebieski wchodzi bardziej w granatowy?? prawie zbliżony do koloru wyprasek a ten Revelowski bardziej w błękit.Znowu kombinacje

Mazaki mam ,kiedyś kupiłem w Lidlu zloty i srebrny, Jednak jestem za złotym od córki ,fajnie się kladzie aero i kolorem jest zbliżony do koloru kalek

Kabi ne-owiewke i ten element pod spodem dziobu muszę prysnąć złotym ,resztę robią kalki.Jak kleiłem zimowe Tornado ,kalki były wszędzie na owiewkę również

Popsikałem linie podziału ,ale tego jest,-wyszedł prawie czarny choć kombinowałem jak najcieniej.Zmieniałem dysze w aero ,iglice ,gęstość farb ,ale jakoś mi kurzył,Chol... już nie ta łapa i nie te galy

Zdjęcia wrzucę późnym popołudniem

Musze powalczyć z niebieskim , aby Kolega BRAWO112 nie był rozczarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem ostro ,aż zabolały mnie nogi

Moja dziuple mam w piwnicy.Ściany i sufit białe,podłoga panel -buk.Oświetlenie ,oszczędna żarówka 75 W. Jest widno

Na falbanku mam lampę biurowa -chyba jakaś diodowa,bo na halogen to nie wygląda.Daje ostro

I tu pojawił się problem

Przy oświetleniu żarówkowym kolor wpadał w błękit

Przy lampie biurowej gdy ja zapalałem kolor zmieniał się na atramentowy-niby taki chciałem uzyskać

Zasuwałem wiec z piwnicy do światła dziennego,aż zabolały mnie nogi

No i takie coś mi udało się osiągnąć

Złota owiewka

PC110021_zpsj7dtlapq.jpg

Drobnica

PC110022_zpsnedtfo2n.jpg

Kolor pierwszy raz

PC110023_zpsdy8f2bdj.jpg

PC110024_zpsktfnx0sp.jpg

Kolor bazowy przy którym zastane

PC110001_zpsnbx4iwhi.jpg

PC110003_zps0imfuzms.jpg

Teraz jeszcze sporo pracy przy ogonie .Stateczniki jakieś pikselowe srebrne, stalowe ,żółte i niebieski.Stalowe osłony kadłuba przy dyszach

Sido kalki i powolutku do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zły odcień niebieskiego, do tego nie potrzebnie dałeś preshading, nie jest to styrana maszyna bojowa i wszystko powinno być na wysoki połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się aby było

Na odcieniu poległem

Nie będę płakał dojdą kalki ,błyszczący lakier ,wasz,preshading zniknie

 

Karambolis to Twoja zasługa,maluje tez w/g Twoich wskazówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.