Skocz do zawartości

Tiger I 1/35 Tamiya


woldox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za kilka słów zachęty

Zacząłem od podkładu

rwtirn.jpg

 

25gw40y.jpg

 

Teraz malowanie właściwe i oczywiście nie wiem jak pomalować a do tego z kolorami u mnie kłopot. Pójdę w jakieś brązy i zieleń

Ale mam pytanie do was jak pomalować gąsienice ? na czarno i dodać do czarnego jakiegoś koloru np: flat red , flat brown a może red brown bo z takich ciemniejszych to mam jeszcze oliv brab używam farb tamiya

co polecicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice maluje mieszanką czarnej z delikatnym dodatkiem light rust. Model ok, ale brakuje mi zimmeritu, nawet tego fototrawionego, brakuje mi siatek z tyłu, zapasowe gąsienice be otworów w zębach, może warto jeszcze przemyśleć kwestie podniszczenia bocznych błotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w Shermanie tak gąsienicę zrobiłem. Potem wkleiłem tyne koła do zębów gasienicy, następnie założyłem gąsienice z kołem napędowym i dopiero przykleiłem zewnętrzny rząd kół. Gąsienica pomalowana w/w kolorem. Sorki za zaśmiecanie wątku.

 

DSCF7053.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazylms pomysłowo ale ja już po malowaniu i przyklejeniu kół , postanowiłem troszkę pokiereszować i nie które elemety lekko rozjaśniłem nie wiem czy widać na zdjęciu

 

65zew9.jpg

 

może jutro uda się coś jeszcze podłubać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rack a widzisz nie wiedziałem że tak będzie łatwiej nigdzie tego nie wyczytałem , no nic będę walczył musi mi się udać

 

uczę się i po każdym etapie myślę sobie że można by coś jeszcze wcześniej zrobić ale frajda jest przednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest jak na początek, też swojego pierwszego tigera późnego zrobiłem bez zimmeritu a po jakims czasie poszedł do remontu generalnego i przemalowania. Może z Twoim bedzie tak samo

 

Model tamki jest niestety bardzo podstawowy jak na dzisiejsze standardy, z tego co pamietam to nie ma nawet dolnych uchwytów na zapasowe gasienice na wieży

 

Ja bym na Twoim miejscu go jeszcze śmiało rozjaśnił bo sam zobaczysz poźniej że po dołożeniu brązu i zielonego zrobi sie troche za ciemny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przez pół dnia nie zaglądam na forum a Ty już masz bazę pomalowaną. Nawet, jako początkujący, nie skonsultowałeś swoich kroków. Nie podpytałeś czy to dobra droga czy nie. W ten sposób to się niczego nie nauczysz. ...

 

Daj mu do siebie numer telefonu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przez pół dnia nie zaglądam na forum a Ty już masz bazę pomalowaną. Nawet, jako początkujący, nie skonsultowałeś swoich kroków. Nie podpytałeś czy to dobra droga czy nie. W ten sposób to się niczego nie nauczysz. ...

 

Daj mu do siebie numer telefonu...

 

Śmiechem obudziłem sąsiadów. łzami zalalem tych na dole ;)

 

Górna gałąź jest w miarę prosta, możesz sklecić na klej tamiya i dopasować jak podeschnie.

Zajrzyj w gógle jak te gąsienice wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem czas i spokuj a o to czasem ciężko wiec kleiłem i malowałałem ile się dało. Co do tych gasek w pierwszym etapie malować i potem zakładać czy poskładać wszystko do kupy i wtedy malować może być ciężko . Teraz zastanawiam się co dalej czy dawać jeszcze jakieś wzory czy maskowanie czy pomalować detale potem sidolux i wash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kamuflaż wypadało by zrobić,nie widziałem tygrysów późnych w jednym kolorze. Gąsienice najłatwiej jest skleić w dwóch kawałkach, nałożyć na koła, uformować, poczekać aż klej zwiąże rozebrać i dopiero je malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem czas i spokuj a o to czasem ciężko wiec kleiłem i malowałałem ile się dało. Co do tych gasek w pierwszym etapie malować i potem zakładać czy poskładać wszystko do kupy i wtedy malować może być ciężko . Teraz zastanawiam się co dalej czy dawać jeszcze jakieś wzory czy maskowanie czy pomalować detale potem sidolux i wash

 

Powalcz z kamo bo wszystkie późne Tigery je miały. No i na Twoim miejscu nie spieszyłbym się aż tak i jednak sprobował rozjaśnić ten kolor bazowy ;)

 

Z gaskami bedziesz miał trochę cieżko bo jak już je porządnie ułożysz tak żeby opadały poza kołem napedowym to cieżko Ci bedzie je zdjąc. No chyba ze je jakoś sensownie podzielisz na odcinki. Da sie pomalować gasienice po sklejeniu ale jest to czasochłonne i troche upierdliwe, przerabiałem już ;)

 

Jak już bedziesz miał kamo położone to wtedy podmaluj sobie narzędzia i liny i dopiero na wszystko połóż sidolux ;)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice mam sklejanie tylko częściowo te proste odcinki . A czemu mam zmywać malowanie nie ten kolor czy za ciemny ?? Na zakładanie gąsek mam już pewien plan żeby tego juz nie rozkładać bo nie wiadomo co z tego wyjdzie

Moje pytanie teraz jak sensownie zrobić kamo i ewentualne znaki zużycia otarcia obicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy troche zbyt poważnie podchodzą do jakby nie patrzeć zabawy. Kolega robi swoj drugi model a w obu swoich warsztatach dostaje po głowie jakby robił swój dwudziesty model na zawody w Bytomiu Dajcie mu się troche na swoich błędach nauczyć.

 

Obicia robi sie fajnie gąbeczką o drobnych oczkach, wycinasz sobie kawałek, smarujesz troche farbą, potem na karteczce papieru odciskasz kilka razy i jak już zostawia tylko drobne kropeczki to wtedy odciskasz w odpowiednich miejscach na modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.