Skocz do zawartości

Tiger I 1/35 Tamiya


woldox

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek, czy jeżeli ktoś robi swój pierwszy model, to ma go robić źle? To tak samo jakbyś kogoś uczył jeździć na nartach i pozwalał mu na błędy, bo to jego pierwszy raz. Jak się uczysz, to starasz się wszystko robić jak najlepiej. Nikt nie oczekuje efektu jak u zawodowca. Ale dajesz wskazówki jak ma to robić, by może kiedyś nim zostać.

Ja oferuję pomoc w zakresie, który sam ogarniam. Chce to skorzysta, nie to nie. Jego sprawa.

Woldox - masz zmywać, bo zapewne masz za grubą warstwę farby i przemalowywanie może zalać detale. A jak już pisałem, baza jest za ciemna. Sam się ostatnimi czasy nauczyłem, że kolor buduje się warstwami a nie na raz. I wiem, że moje pierwsze modele pokazane na tym forum są słabe. Dopiero to co tworzę teraz, można nazwać modelem na poziomie. Zerknij, zastanów się i zobacz co chcesz osiągnąć.

 

Wybacz Spotter ale to co piszesz nie trzyma się kupy... Jeżeli już odwołałeś się do przykładu jazdy na nartach, to nikt adepta sztuki narciarskiej nie wysyła na Kasprowy. Ponadto dobry instruktor zwraca uwagę na różnego rodzaju "ograniczenia" uczniów i nie poleca im wykonywać tego, co sam już umie, bo dla niego jest to proste i łatwe... No chyba, że instruktor jest zły sam na siebie, za błędy które sam popełnił i teraz postanawia się z tego "wyleczyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wracając do tematu "nart " wydaje mi się że kolor który wybrałem "khaki" jest dość jasny i że jak go rozjaśnić to będzie pustynna burza

Co do malowania kompresor mam ustawiony na ok 0.8 bar a farbę rozcieńczam do konsystencji mleka tak na oko żeby aero ładnie przy tym ciśnieniu malował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że tygrysy nie były w Khaki. Model wypada pomalować na kolor bazowy tj piaskowy np Tamiya XF-60 z domieszka XF-2 no i pamiętać żeby rozcieńczyć do odpowiedniej konsystencji. Potem na to zielony i brązowy. Na to wszystko sidolux, kalki,sidolux i dalsze zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wszystko sidolux, kalki,sidolux i dalsze zabiegi.

Czy wy macie jakąś traumę z tym sidoluxem. Ile razy można pisać, że sidolux jest do podłóg, a nie do modeli ?

 

Wielu modelarzy korzysta z powodzeniem to nie wiem czemu niby nie można wykorzystywać tego środka, może zostanę oświecony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten sidolux może być taki do PCV i linoleum poprzedni model ten nieudany strasznie się świeci no jest połyskliwy tak ma być ??

 

nie spodziewałem się takiego zainteresowania pudełkowym tygrysem dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy ten sidolux może być taki do PCV i linoleum poprzedni model ten nieudany strasznie się świeci no jest połyskliwy tak ma być ??...

 

Jak musi to może... Generalnie sidoluxy mogą się różnic między sobą ilością utwardzacza (w zależności do jakiej powierzchni) i ilością środków zapachowych do nich dodanych. Obydwa składniki nie pozostają bez wpływu na ich właściwości, jak ktoś słusznie zauważył "przystosowanych" w zamyśle twórców do podłóg, nie do modeli. Co oczywiście nie oznacza, że nie można ich stosować do tych ostatnich. Wedle upodobania... A model Ci zmatowieje jak zaczniesz się w dalszych etapach bawić chemią...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kapitan Bomba ma rację. Są różnego rodzaju lakiery do modeli i te można stosować. Można cleanlux, ale można iść w coś bardziej dedykowanego.

A najlepsze jest, że czytam opinie - pewnie to źle, pewnie grubo, pewnie ciśnienie itp.

A kto spytał jaka farbę używał? Jakie rozcienczanie było, jakie ciśnienie?

Kolego, kolor khaki nawet może być, jak nałożysz kilka wart różnej chemii, to ten upodobnić się do dunkela.

Gość ma ograniczony budżet, zapewne czas, a wy go pus:bip:ecie.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co walczę z gąskami bo jak wcześniej rozmawialiśmy powinienem je zrobić przed sklejeniem całości no nic błąd początkującego dam radę .

Pytałem o ten sidolux ale tak na prawdę w waszych odpowiedziach nie usłyszałem o ewentualnym dedykowanym lakierze nazwie czy producencie

 

podkład surface 1200 farby tamiya ,rozcieńczenie na oko jak mleko ciśnienie ok 0,8 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbariusz i to jest taki powiedzmy odpowiednik sidoluxu tak mam to rozumieć , potem jak bym chciał robić wash też będzie dobrze i który częściej stosujesz matowy czy połysk

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę Ci polecić:

Lakier połysk x-22

Lakier matowy xf-86

 

Jak bym wolał użyć lakieru akrylowe do weatheringu.

 

Dbariusz polecił woldoxowi lakier akrylowy , a Ty wolałbyś w takim razie , zamiast lakieru akrylowego użyć lakieru akrylowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido jest zamiennikiem lakieru z połyskiem.

 

Kolejność (jeżeli dobrze pamiętam z jakiegoś poradnika na tym forum) powinna być mniej więcej taka:

-malowanie

-połysk

-kalki

-połysk, mat lub satyna (w zależności jaki efekt chcemy ostatecznie osiągnąć) na maci elepiej będą się efekty wetheringu trzymały, na połysku łatwiej je zetrzeć.

 

Ale dopytaj jeszcze lepszych bo ja też należę do tych poczatkujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash, jak już coś.

To jest twój model, możesz dać nawet różowy, jeżeli chcesz.

Ty płaciłes, ty robisz i ty decydujesz. My tylko doradzamy i odpowiadamy na pytania.

 

Po co lakier na koniec?

Te kolory maja to do siebie, że różnie wyglądają. Czas eksploatacji, nanoszenie, warunki i setki innych czynników powodują, że nawet z tej samej puszki nie będzie ten sam odcień po dłuższym czasie użytkowania. Także ten tego, nie stresuj się, że lekko za jasny ci wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na koniec, ja po kalkach zabezpieczam je przed dalszymi zabiegami lakierem właśnie.

Z Sido zrezygnowałem bo kilka razy udało mi się go zetrzeć różnymi specyfikami np. płynem do kalek. Nie wiem może złego używałem (sidolux expert do pielęgnacji i nabłyszczania drewna), a z lakierem tamki nie mam narazie żadnego problemu (zastosowany narazie na jeden model )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na koniec, ja po kalkach zabezpieczam je przed dalszymi zabiegami lakierem właśnie.

Z Sido zrezygnowałem bo kilka razy udało mi się go zetrzeć różnymi specyfikami np. płynem do kalek. Nie wiem może złego używałem (sidolux expert do pielęgnacji i nabłyszczania drewna), a z lakierem tamki nie mam narazie żadnego problemu (zastosowany narazie na jeden model )

 

Ciekawe ile potrzeba czasu, aby wytłumaczyć, że lakiery do podłogi i lakiery modelarskie są produkowane z uwzględnieniem różnych norm i w różnych "rygorze technologicznym"... To jedynie pozornie takie same lakiery akrylowe i faktycznie ich zastosowanie może przynieść bardzo podobne rezultaty, ale twierdzenie, że ich skład, zachowanie i właściwości są identyczne jest zwyczajną bzdurą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.