Skocz do zawartości

Tiger I 1/35 Tamiya


woldox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś ostatnio straszna nerwówka się na forum robi. Ja mogę Ci tylko napisać o własnych doświadczeniach. Jestem tym z Sidoluxowców. Jak kleiłem pierwszy model to chłopaki (jeszcze na innym forum) polecali mi właśnie Sido. Próbowałem używać też Tamiya X-22 Clear gloss. Jego efektów nie pamiętam, ale na pewno Sidolux przyciemniane kolor bazowy. O tym trzeba pamiętać. Tamiya nakładamy aero. Ja sido nakładam pędzlem. Pokrycie nim modelu zajmuje mi jakieś 10 minut. Ponadto zrobiłem już około 20 modeli i ciągle mam jeszcze prawie połowę butelki. Te dwie zalety w moim przypadku przewyższają lakiery nakładane aerografem.

 

U mnie kolejność malowania jest taka:

- kolory bazowe (farby akrylowe)

- Sidolux (dwie warstwy)

- kalki

- zabezpieczenie kalek Sidolux

- wash (olejny)

- obicia i ewentualnie suchy pędzel po wystających elementach który o ile robię to przed obiciami

- lakier satynowy - Tamiya X-35

- biedronka i zacieki (farby olejne i jakieś tam siuwaksy)

- lakier matowy - Tamiya XF-86

- pigmenty I na to fixer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się pomalować i założyć gąsienice poniżej zdjęcie jak to zrobiłem . Tygrysek też pomalowany w camo, jak na mój pierwszy raz jestem zadowolony

Co do gąsek to teraz jakiś metalizer rozumiem po krawędziach ? zrobiłem już delikatnie na kołach

 

2h6bo0i.jpg

 

344b32d.jpg

 

20iwe1v.jpg

więcej fot światło trochę zmyla kolor za dnia jak pstryknę będzie trochę bardziej w zieleń

 

 

teraz rozumiem że mam pomalować detale na czołgu ? potem sido

 

i muszę koniecznie kupić pędzelki czy zestaw Italeri będzie doby ?? czy możecie polecić jakiś fany zestaw

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No według tego poradnika farby użyłem niemal te same dzięki za link

W związku z tym że teraz już ich tak nie ubudzę zrobię to na końcu po sido i woshach

 

Dziś postaram się pomalować detale i aero nałożyć sido i może kalki potem zostanie znowu sido i wosh na końcu brudzenie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Woldox robi swój drugi model na forum i w sumie dobrze mu idzie, pomalował aerografem niezłe kamo, ułożył dobrze gąski pomimo narzekania mędrców, ale ciagle dostaje opierdziel że źle, że nie zapytałeś i na pewno wyjdzie z tego wielka kupa więc nie ma się co dziwić że mu się chwilowo odechciało tu pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Woldox robi swój drugi model na forum i w sumie dobrze mu idzie, pomalował aerografem niezłe kamo, ułożył dobrze gąski pomimo narzekania mędrców, ale ciagle dostaje opierdziel że źle, że nie zapytałeś i na pewno wyjdzie z tego wielka kupa więc nie ma się co dziwić że mu się chwilowo odechciało tu pisać...

 

Sporo w tym racji, chyba ludziska czasami zapominaja, ze w modelarstwie fun to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie przestałem się dobrze bawić model tygryska już prawie skończony przynajmniej na moje standardy

 

bazylms zrobiłem według kolejności jaką poleciłeś

 

zrobiłem obicia gąbeczką, trochę zacieków , gąsienice pomalowałem washem do gąsienic a potem pigmentem rust tak samo tłumiki , niestety brakuje mi więcej pigmentów ale te kupię choć jeszcze nie wiem jakie

A więc czekam na pigmenty tym czasem to wszystko

Parę fotek

e669lx.jpg

 

oh77rc.jpg

 

2zxnzfm.jpg

 

rwpc7c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej. Teraz te osłony wydechow i gąski stonuj. Za dużo rdzy. Pigmenty dobierz do teatru na którym użytkowany jest pojazd.

Kolory ziemię, najlepiej jasny, ciemny i pośredni.

Ja stosuje MIG-a, ale jak chcesz po kosztach, to weź Talen-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gąsek zdaję sobie sprawę że za dużo rdzy ale nie posiadam jeszcze innych pigmentów zastanawiam się jakie kolory wybrać

bazylms nie dziwię się że nie widzisz bo nie robiłem biedronki nie posiadam jeszcze żadnych farb tego typu, tylko wosh i zacieki, obicia zrobiłem dwoma kolorami jasny brąz i ciemny brąz gdzieś wyczytałem że fajnie wygląda

muszę się niestety przyznać że to wszystko straszne pieniądze kosztuje jak sie tak zbierze i chciało kupic wszystko naraz

 

A teraz pytano jakie pigmenty kupić na teatr europa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obić polecam Ci farbę Vallejo German black brown camo. Delikatnie pędzelkiem lub gąbką. I przede wszystkim przemyślane. Tam gdzie mogły powstać. A teraz najważniejsze - nie za dużo.

Pigmenty to np. z MiG - European dust, concrete, brick dust, light dust, można też delikatnie użyć Russian earth.

 

Co do olejnych to radziłbym jednak biedronkę zrobić. Wystarczy kilka kolorów ze sklepu dla plastyków. Np, biały, jasno szary, buff, brązowa orcha, żółta orcha, sienna palona. To na początek powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się niestety przyznać że to wszystko straszne pieniądze kosztuje jak sie tak zbierze i chciało kupic wszystko naraz

 

No niestety, na szczescie potem jak już się ma trochę tego to nie jest źle ;)

 

Wyszedł calkiem nieźle jak na drugi model, oczywiście rozumiem że to jeszcze nie koniec prac ;)

 

Sam widzisz że baza jest troche za ciemna. Z takich uwag to jeszcze rzucają sie w oczy te osłony wydechów, które troche za bardzo pordzewiłeś. Można ich w ogole nie rdzewić bo raczej rdzewieją same wydechy.

 

Ja mam taki patent na liny i metalowe elementy osprzetu, że najpierw maluje je na czarno a potem przecieram je nieco metalizerem

 

Dziwie się trochę że Tamiya dała do późnego Tigera wczesny hamulec wylotowy, zamiast tego mniejszego...

 

Keep going

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.