Skocz do zawartości

F-14A 1/48 Hobby Boss


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Posłużę się kilkoma zdjęciami (mało estetycznymi niestety) mojego Hobby Bossa + orygianału. Dodatkowo wrzucam fragment mojego warsztatu dotyczący stateczników poziomych (zassany z forum Tomcatskich)

F56yn2v.jpg

qlYdmAN.jpg

3nL4yD4.jpg

LWK7IVT.jpg

UXKGBbz.jpg

PdDVjc3.jpg

YaaYlVF.jpg

 

Zmęczyłem szwy na statecznikach. Za Waszymi poradami, zamaskowałem linię zwykłą taśmą maskującą tamki, położyłem 2-3 warstwy szarego surfacera 500 a na koniec jedną warstwę czarnego surfacera 1500. Przypadkiem wyszło to całkiem zmyślnie. Szary podkład siłą rzeczy wysklepił się na krawędziach, czarny po pokrył. Ale przy szlifowaniu mogłem łatwo kontrolować ten proces, gdyż gdy spod czarnego zaczynał wychodzić szary podkład to oznaczało, że trzeba już kończyć pomału.

 

QH0Nx5B.jpg

Tdt4s4U.jpg

IMjGcbb.jpg

 

Można też zostawić stateczniki zaszpachlowane na gładko, gdyż te zgrubienia nie są zbytnio widoczne.

f-14d_vf101_167_tail.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Tomcat Woit - można gdzieś obejrzeć ten warsztat na tym forum Tomcatsky, czy tylko dla wtajemniczonych?

Każdy Tomcat jest fajny Dziękuję! Wątek warsztatowy, widoczny tylko dla członków grupy, ciągnię się od 4 lat, nie przez obszerność prac a przez opieszałość prowadzącego. Jest to mój pierwszy model w skali 1/48 i zawiera wiele baboli początkującego. Może w tym roku uda mi sie znaleźć czas aby go skończyć a wtedy na pewno wstawię tu jego galerię. Ale nie zaśmiecajmy już Nużkowi wątku sprawami niezwiązanymi z jego warsztatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chwila wolnego czasu i pobawiłem się z preshadingiem. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, czy będzie jakiś efekt po nałożeniu koloru głównego.

 

mS1RLo.jpg

 

IxNeHR.jpg

 

MXNxf2.jpg

 

FciTIs.jpg

 

Co o tym sądzicie? Dobry krok, bezsensowny czy spaskudziłem robotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co chcesz osiągnąć tym preshadingiem.

Moje doświadczenie podpowiada mi, że nie warto robić takich rzeczy jeśli nie wie się co chce się osiągnąć.

Na pewno trochę zróżnicujesz powierzchnię kamuflażu, ale do czego konkretnie dążysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja się na tym nie znam ale tutaj ktoś fajnie pokazał jak zrobił zróżnicowanie powierzchni na Tamijowskim Tomcacie

 

 

i jeszcze dalej część #7 i #8

 

W sumie to bardzo relacja z budowy F-14

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Spód kociaka wstępnie pokryty biała farbą. Wcześniejsze zabawy z preshadingiem urozmaiciły powierzchnię (na zdjęciu słabo widać) ale nie w takim stopniu jak bym oczekiwał. Na przyszłość będę próbował czegoś innego, preshading z książek Mig'a.

Dziś będę męczył górę. Teraz kwestia koloru. Instrukcja pokazuje H315, czy taki kolor ma być? Wersja malowania dla VF-41 Black Aces. Dla mnie ten kolor jest jakiś dziwny ale może to moje błędne odczucie. Jak są jakies sugestie co do detali tej konkretnej maszyny to chętnie posłucham mądrzejszych ode mnie kolegów.

 

3UVoUu.jpg

 

HgfNZC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie detale planuję robić jak położę drugi kolor. Zdejmę maskowania i panel po panelu będę urozmaicał powierzchnię.

 

Może masz jakieś dobre foto z przykładem urozmaicenia powierzchni białych powierzchni. Nie mówię o brudzeniach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zamalowałeś ten preshading, ale w sumie to dobrze.

Do czego dążysz w tym malowaniu góry? Jak to ma mniej więcej wyglądać?

Masz jakieś zdjęcia oryginału?

Pytam z ciekawości, bo dla mnie to jasne malowanie wczesnych Tomcatów jest trudne i ciekaw jestem jak to wykończysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na zdjęciach ta konkretna maszyna nie była mocno styrana, brudna itd. Preshading troche bardziej jest wyraźna na żywo niż na foto i malowanie wyszło mi tak jak chciałem. Foto na którym się częściowo wzoruje zamieszczę jak będę miał dostęp do laptopa. Będzie jeszcze trochę cieniowania tamiya smoke ale to tak delikatnie aby eyostrzyć efekt światło-cienia i zróżnicować panele. Będę także rozjaśniał lub pociemniał panele wzorując się na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
W dniu 21.09.2017 o 20:51, Nużek napisał:

Długo mnie nie było na forum ale coś tam udało sie zrobić przy F-14.

 

Wklejony kokpit i wnęka podwozia przedniego, sklejone także wnęki podwozia głównego.

IMVmL5fh.jpg?2

CMeecKnh.jpg?1

 

Jest niestety problem z wnękami podwozia i z mocowaniem goleni. Mianowicie, tak jak zaznaczyłem na zdjęciach, goleń przednia jest mocowana w trzech otworach, po sklejeniu wszystkich elementów wnęki, razem z tylną (nie ma jej na zdjęciu) włożenie wszystkich trzech "cycków" w każdy otwór jest niemożliwe bez rozklejenia, rozłamania całej wnęki. Podobnie z tyłu, trzeba wkleić goleń aby później wszystkie elementy wnęki skleić ze sobą, inaczej miejsca łączenia pękną, rozkleją się. No i co zrobić? Wkleić golenie już teraz i później je maskować czy obciąć część "cycków" tak aby mozna było później choć w jeden otwór się wpasować?

 

Przód to pół biedy ale tylne golenie są blisko ścianek wlotów powietrza/silników i wszelka obróbka tych miejsc jak i późniejsze lakierowanie będzie utrudnione.

 

Jgpzzyth.jpg?2

vvZCEhsh.jpg?2

 

Wszelkie inne uwagi mile widziane, brudzenie jeszcze nie zabezpieczone więc wszystko można skorygować.

Ja łamałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jakim kolorem potraktować wnętrze działka? Wszystko bedzie otwarte więc wypadałoby to zrobić dobrze. W instrukcji jest kolor Tan ale nie jestem przekonany do słuszności tego koloru. Na zdjęciech widzialem coś jakby lekki szary ale może to tylko cień i w rzeczywistości wnęki sa białe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kolorem potraktować wnętrze działka? Wszystko bedzie otwarte więc wypadałoby to zrobić dobrze. W instrukcji jest kolor Tan ale nie jestem przekonany do słuszności tego koloru. Na zdjęciech widzialem coś jakby lekki szary ale może to tylko cień i w rzeczywistości wnęki sa białe. 
Biały i wash zrobi robotę. Ja tak robie4b85074d1a875e0e34b48f7b108e426a.jpga0598d58a79f61139e3cdf85e78befbe.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ci idzie , nie wiem czy ci się to przyda ? elementy przezroczyste kąpię w alkoholu izopropylowym a następnie po wyschnięciu pod przykryciem zanurzam w sidoluxie i nie mam problemu z zaparowywaniem od CA , wiatrochron kleję na nitro gdyż clirfix jest bardzo słabym spoiwem .

Spróbuj gdzieś na starej kabince .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.