Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości - Trumpeter


Shilka (Robert T.)

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Dzięki za info. Zauważyłem kalki w inboxie, a moje pytanie dotyczyło bardziej merytoryki zestawu w zestawieniu z naszymi Mi. Często obecność kalek, albo szumna nazwa na pudełku ma niewiele wspólnego z ramkami. Bardziej to mnie interesuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mandrivecs napisał:

Dzięki za info. Zauważyłem kalki w inboxie, a moje pytanie dotyczyło bardziej merytoryki zestawu w zestawieniu z naszymi Mi. Często obecność kalek, albo szumna nazwa na pudełku ma niewiele wspólnego z ramkami. Bardziej to mnie interesuje 

Mi-24 w lotnictwie polskim są używane w wersji D i W.

https://www.samoloty.pl/encyklopedia-lotnicza/lotnictwo-wojskowe-hobby-1058/wyposaienie-polskich-sis-powietrznych-hobby-1103/mi-24-hobby-2520

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Kolega pyta czy Mi-24 od Trumpka jest poprawny merytorycznie, a nie jakie wersję latają w SP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Kolega pyta czy Mi-24 od Trumpka jest poprawny merytorycznie, a nie jakie wersję latają w SP.

Tego na razie nikt nie wie- zestaw jeszcze nie trafił do sklepów. Jak wezmą go w obroty specjaliści: okuliści i transplantolodzy to wtedy pewnie będzie wiadomo.  Macanie ramek to najlepsza diagnoza😀.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Zapowiedzi na styczeń 2022

M984A2 HEMTT Wrecker nr katalogowy  01083  skala 1:35

 

L4500A mit 5cm Flak 41 II nr katalogowy 09594  skala 1:35

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

German Sd.Kfz 173 Jagdpanther Early Version nr katalogowy  00934  skala 1:16

 

15U175 TEL of RS-12M1 Topol-M ICBM complex  nr katalogowy 01082  skala 1:35

 

Soviet Object 268 nr katalogowy  07155  skala 1:72

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bulik58 napisał:

Ten olbrzym potrzebuje taka cysterne , podobno jeszcze wieksza 

c7ec8da5cbdc53889a44cae9fbd96af2a6d10ae0_2_1035x690.thumb.jpeg.5f5959024afb341ee5d6c74d12332e95.jpeg

Na Armoramie wyliczali ze ma miec w 1:35 okolo 70cm  ,  patrzac na ostatni skok cen sadze ze przekroczy 500 pln

Ale bajera , widać że podwozie to samo więc  trzeba  by kupić dwa:D , jeden z wyrzutnią  a drugi do konwersji na tą cysternę:lol: . Pozdr. A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Przy okazji jak budowałem mojego Topola (nie M) w 1:72 to dowiedziałem się, w jak cwany sposób "ruscy" podeszli to tego wozu na zdjęciu powyżej - zachowując unifikację podwozia z wyrzutniami zbudowali tę "cysternę" która jest do wielu różnych rzeczy wykorzystywana - służy np. jako pojazd do szkolenia kierowców, w składzie patrolu bojowego jest to wóz wiozący paliwo dla całej reszty patrolu a także części zamienne no i jeszcze specjalnie zrobiony jest tak, żeby udawać wyrzutnię w nadziei zmylenia ewentualnych samolotów, które  chciały by sobie taką upolować. Te boczne pomosty są używane jako podesty robocze jeżeli trzeba w polu jakieś naprawy wykonać.

 

Przy okazji - w skali 1:72 Topol (nie M) ma prawie dokładnie 30 cm, no to dużo nie trzeba liczyć, żeby zobaczyć, że w 1:35 to będzie około 60 cm - ale w 1:35 nie ma takiego "czystego" Topola, a z kolei w 1:72 przydał by się mainstreamowy Topol-M

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.