Skocz do zawartości

SU-76 i. Armo, 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Żywiczny model improwizowanego niszczyciela czołgów.

W zasadzie w dużej mierze jest żywiczny odlew modelu Stug / Pz.Kpfw.III firmy ESCI/Italeri z dodaną kazamatą charakterystyczną dla Su-76i. Przynajmniej tak wyglądają detale i ogólna konstrukcja modelu..

Odlewy uznałbym za poprawne,choć pozostawiają sporo do życzenia.

Od siebie dodałem nową osłonę jarzma, skrzynki oraz wymieniłem działo wraz z obudową na część z zestawu UM i dodałem zbiorniki paliwa również z UM ,i lekko je poprawiłem.

 

Malowanie już ponownie LifeColor 3B0 Soviet Afv Green.

Pierwsze malowanie zimowe,na technikę lakieru do włosów. Weathering klasycznie AK Interactive,Mig Production

 

Zdjęcia słabo wyszły. Głupawka się kończy i sprzydało by się ciemniejsze tło dla lepszego kontrastu.

 

Su76I_zps3osip3ug.jpg

Su76I%201_zpsshmrpwrw.jpg

Su76I%202_zps0xwm4wng.jpg

Su76I%203_zpszox79fhw.jpg

Su76I%204_zpsvwvewr49.jpg

Su76I%206_zps43eybs7p.jpg

Su76I%205_zpsl7ahlbps.jpg

Su76I%208_zpse74k5z9w.jpg

Su76I%207_zpsfyzrmvxl.jpg

Su76I%2010_zpsdgdohl90.jpg

Su76I%2011_zpspv66b7tb.jpg

Su76I%2012_zpsvuaormqh.jpg

Su76I%2013_zpsemclmdcq.jpg

Su76I%2014_zpspxgmqv8s.jpg

Su76I%2016_zpsrh5sxqvd.jpg

Su76I%2017_zpsnwzix25y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,wszystko poza działem i zbiornikami jest zestawowe,żywiczne.

Gąski również. Porównywałem z tymi od Italeri i są identyczne. Z charakterystycznym delikatnie zaznaczonym zębem włącznie. Spokojnie zaryzykuję stwierdzenie że poza kazamatą to cały Italeri.Na błotnikach tyło brutalnie zaszlifowano narzędzia i zostawiono ślady tej zbrodni. Zostawiono tylko gaśnicę.

Kupiłem go dobrej cenie od naszego forumowego kolegi więc stoi przed wami jako juz gotowy model.Mam nadzieję, że się podoba i zbytnio go nie spartaczyłem. Po powrocie z Tallina zrobię dodatkowe zdjęcia na ciemnym tle może trochę więcej detali wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Cudaków ci u mnie dostatek...kolejny gotowy czeka na podstawkę...

Właśnie wrociliśmy z Tallinna więc czas zrobic fotki "suki" na ciemnym tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCF0338_zpsc8qavaju.jpg

DSCF0339_zpsobpj9rje.jpg

DSCF0340_zpsmu0l2mrb.jpg

DSCF0343_zps735dzwal.jpg

DSCF0349_zpspjonl8x0.jpg

DSCF0351_zpsmaualklv.jpg

DSCF0353_zpsg8nalmdc.jpg

 

 

Szczerze pisząc, spodziewałem się lepszego efektu. Widać trochę więcej niż poprzednio ale i tak widać dobitnie,ze trzeba zbierać na nowy aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w przypadku zdjęć "na białym" miałem wątpliwości, czy podoba mi się przetarty zimowy kamuflaż, tak przy nowych ujęciach wątpliwości zostały rozwiane - bardzo w porządku! Co do reszty niewątpliwie podobała mi się już wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ;) a dokładniej trzecia część ceny....

Pomijam fakt że Attack też nie jest wolny od grzechów. Niemniej jednak po blisko 10 latach od powrotu do modelarstwo dorastam do myśli, żeby skończyć tracić czas na "klasyki"i kupować nowsze wpusty. Są droższe ale wymagają mniej nerwów. Niestety za dużo ich w stosie czeka ,a żal mi sprzedać. Na szczęście coraz juz ich mniej. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.