Skocz do zawartości

CITROEN 15 SIX - Heller - skala 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie nic tak nie mobilizuje do dalszej pracy jak Wasze komentarze

 

Przez ostatnie dwa dni niewiele zrobiłem, zaledwie pomalowałem klosze tylnych lamp i tablicę pod rejestrację, no i zamontowałem je na swoim miejscu:

 

632a6feea2ce5912.jpg

8fcae6b103c19787.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieżle Andrzeju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką będzie miec rejestracje?

Nie znam wzoru tablic z tamtego okresu, przez to zastanawiam się czy dać współczesne, czy zostawić bez numerów jako eksponat muzealny

 

f26cee42c75fe924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wzoru tablic z tamtego okresu

 

Francuskie ? Samochod byl produkowany pomiedzy 1938 a 1955, wiec to bedzie cos takiego :

 

http://plaque.free.fr/eur/f/_LARGE/F_1955-58_Postcard_De-Gaulle_JP.jpg

 

Tlo czarne, litery srebrne w ramce. W galeri znajdziesz wyglad przednich i tylnych:

 

http://plaque.free.fr/eur/f/

 

A moze jakies stare polskie

 

http://plaque.free.fr/eur/pl/?path=./_LARGE/

 

lub gdanskie

 

http://plaque.free.fr/eur/pl/?path=./_DANTZIG/

 

 

Najlepiej jak sam wybierzesz :

 

http://plaque.free.fr/eur/eur_e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jędruś za linki Jeszcze nie jestem zdecydowany jakie dam tablice ale napewno coś sobie wybiorę.

 

Dzięki uprzejmości łudzkiego kolekcjonera Citroenów Pana Józefa Tomasza Motylewskiego mogłem dzisiaj przeprowadzić z Nim rozmowę telefoniczną, w której to wyjaśnił mi gdzie mają być umieszczone tabliczki znamionowe. Zrobił także zdjęcie Citroena typ 11, na którym to pokazuje ich umiejscowienie. Co prawda zdjęcie przedstawia innego Citroena ale Pan Józef zapewnił mnie, że typ 11 i 15 SIX mają tabliczki w tych samym miejscu.

 

69024fcaa432b688m.jpgab15dbdc6233f841m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu rewelacyjny model Andrzeju. Wkład pracy jak nabardziej pokazuje to że model ma wielkie możliwości konstrukcyjne a także pozwala na duże pole do popisu. Cóż można więcej napisac skoro przedmówcy już to zrobili.

 

Oby więcej takich cacek w Twojej kolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy

 

Kurna przy montażu tylnej tablicy i lamp nie sprawdziłem jak to jest w oryginale Zasugerowałem się instrukcją i w rezultacie wszystko było za wysoko, było bo dzisiaj już to poprawiłem.

oryginał:

 

d16de5ab92a35744.jpg

 

Przemalowałem też na czarno podstawy lamp, ale kurna zapomniałem pomalować srebną obwódkę na lewym mniejszym kloszu no nic, wieczorkiem zabiorę się za to.

 

3b21f22f759d318d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest orginal a ja glupi przy poprzedniej fotce od przodu myslalem, ze to Twoj model Wcale sie nie zdziwie jak za jakis czas zrobisz podobne fotki modelu. Tylko napisz nastepnym razem odrazu, ze to orginal czy model bo zaczynam sie gubic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest orginal a ja glupi przy poprzedniej fotce od przodu myslalem, ze to Twoj model

 

Szszerze mówiac nie myślałem, że można mój model pomylić z oryginałem swoją drogą chciał bym aby na finiszu wygladał jak na tej fotce

Prace powoli idą do przodu, dzisiaj ostatni raz prysnąłem clearem pokrywy komory silnikowej. Także schną świeżo pomalowne narzędzia, po za tym skleciłem i zamontowałem do auta kilka drobiazgów.

Fotka przedstawia pokrywę schowka, oczywiscie z ruchomą klamką

 

b9fd98310abb75dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szszerze mówiac nie myślałem, że można mój model pomylić z oryginałem swoją drogą chciał bym aby na finiszu wygladał jak na tej fotce

 

No wiesz Torni - jak widze nie tylko ja bylem w takiej konsternacji Prawde mowiac juz sie zastaniawialem jak zrobiles tak superowa imitacje parkingu Ale znajac Cie - potrafisz i to zdielac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie jestm na finiszu Połączyłem gumowym zawiaseem i zamontowałem już połówki maski silnika. Niebardzo jestem zadowolony z tego zawisu (będę musiał pomyśleć nad innym) ponieważ guma spreżynuje pokrywy, a co za tym idzie nie chcą pod własnym ciężarem dolegać do kasty.

 

f44c59870faae72f.jpg

 

Haczyki zamków pokryw też nie zdają egzaminu, po zamknieciu ich odrazu wyskakują z kasty

 

59cc32d933a29878.jpg

 

Tak czy owak model będzie stał w gablocie z otwartymi pokrywami:

 

9251724557dfa595.jpg

53d5d65b7dbb9401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM Hmm piekny i smakowity. Godny uwagi, pięknie Andrzeju poproszę więcej takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak, że pokrywy masek są po prostu zwichrowane i się nie domykają

Masz rację, w moim przypadku pokrywy były trochę spłaszczone (prawdopodobie od nacisku na nie inych części w pudle), na ile było to możliwe przywróciłem im pierwotny kształt. Ponad to w moim modelu zawias pokryw jest gumowy (z zestawu) z nacięciami w niej, które ułatwiają podnoszenie maski ale jednocześnie odpychają klapy od kasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Model praktycznie jest ukończony, zostało zrobić tablice w jakimś programie graficznym i zamontować przednie światła pozycyjne na błotnikach, ale to już gdy będę miał gablotę dla cytryny.

Zamontowałem klapkę schowka, otwarta:

 

04e18fdabca8c9a7.jpg

 

zamknięta:

ddafdcb0a9547385.jpg

 

Na kołach przybyły wentyle:

 

075a3570def74684.jpg

 

a ta fotka jest dla wyobrażenia wielkości modelu:

 

c524da968eb660d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.