Skocz do zawartości

CITROEN 15 SIX - Heller - skala 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super prezentuję się ta oś, powodzonka w dalszej budowie zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal męczę błotnik - pomalowałm go Paktrą i przeszlifowałem już kilka razy w miejscu gdzie farba była zważona, ale ciągle jeszcze wyłażą maluśkie ryski, a więc nadal maluję szlifuję, maluję szlifuję itd. Dzisiaj już to nawet dosć dobrze wyglada i chyba jutro zabiorę się za ostateczne malowanie Tymczasem w przerwach zrobiłem fotele i kanapę, tapicerka jest z twardej gumy. Przyznam się że miałem dosć duże kłopoty aby skleić ją do kupy, w końcu udało mi się to zrobić Butaprenem

a tak to wygląda:

f85bbbbfbf1d771e.jpg

72e03ddf3c52c8b8.jpg

69ebbfe4394a4650.jpg

 

Kanapa jest złożona na sucho, ostatecznie zmontuję ją dopiero w budzie:

35d72093e745cf78.jpg

 

całoć gotowa do malowania:

d1238d99328cd901.jpg

 

Deska dopiero częściowo złożona, na fotce z otwartym schowkiem:

0d17200d65fd10e0.jpg

 

i zamkniętym:

482e7ecbf54d1ba7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... Ja tam juz nic nie gadam i nic nie mowie... Ja tylko zaciskam zeby...

A tak w kwestii blotnikow... Jezeli malujesz lakierami samochodowymi i waza sie one ze szpachla modelarska, to nie lepiej bylo by Ci zaszpachlowac to szpachla samochodowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w kwestii blotnikow... Jezeli malujesz lakierami samochodowymi i waza sie one ze szpachla modelarska, to nie lepiej bylo by Ci zaszpachlowac to szpachla samochodowa?

Ano mogłem to zrobić, szczególnie że mam taką szpachlę, ale nie chciało mi sie jej rozrabiać teraz mam nauczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado fajna zabawa z tymi fotelami, naprawdę pomysł ciekawy.

Oby tak dalej, prace szły jak idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyglądają te fotelki, rozumiem że te obicia były już w zestawie ? Jeśli tak to producent się tutaj postarał, duży + , a na jaki kolorek będą malowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyglądają te fotelki, rozumiem że te obicia były już w zestawie ? Jeśli tak to producent się tutaj postarał, duży + , a na jaki kolorek będą malowane ?

Tak, obicia były w zestawie Co do malowania to postaram się dorobić kolor pod oryginał:

 

43d0b66c2abc26d2m.jpg77409c34d96b3f63m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie ten kubek z tyłu i podkładka to pomyślałbym, że sfotografowałeś fotele i kanapę z pokoju sypialnego

 

Deska robi wrażenie. Do schowka pewnie pójdą jakieś gadżety?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrościa muszę zakomunikować, że prace przy modelu narazie staneły, powód - awaria kompresora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrościa muszę zakomunikować, że prace przy modelu narazie staneły, powód - awaria kompresora

Kompresorek naprawiłem ale doszedłem do wniosku, że na modelu jest za dużo warstw farby. Wobec tego postanowiłem zarówno kastę jak i wszystkie drzwi wymoczyć w DOT-3 (kilka elementów już odchudziłem). W międzyczasie powstaje Corvetta Coupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że wziąłem się za Crvettę to nie zapomniałem o cytrynie Wziąłem się za tapicerkę, pomalowałem ją pactrą A-20:

 

f154cbd8e86278d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotelik, Andrzeju w twoim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kilka dni temu od nowa zabtrałem się za malowanie kasty (wszystko wymoczyłem w DOT-3), a wczoraj prysnąłem trzecią i ostatnią już warstwę clearu. Dzisiaj prysnąłem drzwi i kilka innych elementów nadwozia, jutro kładę bezbarwny. Wygląda na to, że niedługo (po polerce) będę montował autko do kupy

 

ae380cde93239cc3.jpg

da91fe417bffd701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni nie mogę doczekać się tego modelu końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni nie mogę doczekać się tego modelu końca.

No to jeszcze sobie trochę poczekasz bo zostało tak na oko z 500 elementów do sklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej będzie miał do zbudowania specjalistyczny garaż w 1:8 :D Kawa przytym to jak napój dla krasnoludków. Zapowiada się już 3 ciekawe autko z pod Twoich dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej będzie miał do zbudowania specjalistyczny garaż w 1:8 :D

 

"Garaż" jest już w planach, będzie wielpoziomowy - około 8 pięterek

 

Dzisiaj zrobiłem polerkę, z małą przerwą trwało to około czterech godzin. Ręce chyba mi odpadną ale myślę, że warto było włożyć tyle wysiłku w polerkę. Dodam tylko że do polerowania użyłem pasty ścierno nabłyszczającej Waxy, kupina na stacji paliw za 10 zł.

 

b56c19017845e6f1.jpg

1096ed0f3f097f57.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.