Skocz do zawartości

CITROEN 15 SIX - Heller - skala 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no Tornado, tapicerka jak ta lala Rewelacyjna. Co to jest? Jakaś sztuczna skóra, czy zamsz? Czy może flock na dwustronnej taśmie klejącej? I to samo co Wojtuś - ile i gdzie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest to tkanina samoprzylepna , w dotyku przypomina zamsz. Arkusz 10X15 cm według obecnego przelicznika kosztuje 19,67 zł.

Link do sklepu:

http://www.hiroboy.com/catalog/index.php?cPath=25_32_72&osCsid=7058a55d702e820b0f1313e5e4873582

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popracowałem przy tapicerce podłogowej, oryginalna wykładzina była z czegos co przypominało coś rodzaju miękki plastik lub twardą gumę

 

9b1cdd720bdc6b75.jpg

 

Zastapiłem ją szarym zamszem, a oto efekt - wnętrze:

 

bca7255dac27d568.jpg

e8003c9ff7b99810.jpg

4c690076f9487d4b.jpg

 

i kufer:

 

323b9d4365407233.jpg

 

Ps.

Boczki tylnej kanapy miały kilka zadziorów, których nie dało się zaszpachlować a po pomalowaniu wygladały niezbyt ciekawie. Wobec tego okleiłem je materiałem takim samym jaki będzie na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Tornado, to już wiemy jak wygląda samochód na którym się wzorowałeś, teraz tylko pokaż model

 

Rewelacja. Nie myślałeś kiedyś, żeby do takiego modelu w skali 1:8 zainstalowac aparature RC??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O paffko ma racje Rc było by fajnym bajerem

Nic z tego Panowie do zabawy to ja mam coś takiego w 1:10:

 

dbff76bf3823a159.jpg

 

Tymczasem w Citroenie przybyła instalacja hamulcowa:

 

9539458092c3780a.jpg

218604c62d45f144.jpg

 

tył ma podłączony ręczny i zasadniczy hamulec:

 

abac9ec7b9b491a8.jpg

 

Zastanawia mnie do czego służą paseki obok tylnej kanapy, bo raczej nie są to pasy bezpieczeństwa tym bardziej że przy przednich fotelach nie ma ich:

 

69cc00120d2a37ff.jpg

 

oryginał:

 

3c9d373b6d24b7d7.jpg

 

Na przodzie cytryny przybyła ozdoba w postaci grilla:

 

6194fa3bd214cd53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado po mojemu ten model wygra nie jedne zawody,coś pięknego

 

 

 

 

Pozdrawiam Przemyslaw Radzikowski

 

Zgadzam się z Przemkiem, no to już masz 2 pierwsze miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz Andrzej pokazujesz że Twoja wyobrażnia i stajnia kunsztu Twego nie zna granic.

 

Co do tego paska ja bym stwierdził, że może jest to pas do zbezpieczania czegoś skoro ma mocowanie zatrzaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem na stałe przednie fotele i kierownicę, lampkę podsufitówkę, dźwignie hamulca recznego i zmiany biegów. Także zamontowałem już przednią szybę, a na osłony przeciwsłoneczne nakleiłem tapicerkę i zawiesiłem je na właściwym sobie miejscu (można je opuszczać).

 

8ef57de0cecf1edb.jpg

 

na koniec zamontowałem kołpaki coby felgi nie były takie łyse:

 

4946f1284939cefe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Co jeszcze w tym modelu bedzie się coś ruszać?? Bo zaskakujesz mnie za każdym razem

Oczywiście że będzie, np. klamkami będzie można zamyknąć lub otworzyć schowek i kufer

główkuję też nad tym jak by tu zrobić "wyskakujące" kierunkowskazy bo te z zestawu mogą być tylko w pozycji zamkniętej lub otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle szalejesz Andrzeju. Ja bym może i miał jakiś pomysł jak zrobić wyskakujace kierunkowskazy ale raczej to powinno być zrobione w początkowym procesie budowy a nie jak już Kasta jest pomalowana. I wiele elementów już jest na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale raczej to powinno być zrobione w początkowym procesie budowy a nie jak już Kasta jest pomalowana. I wiele elementów już jest na miejscu.

 

Pomalowana kasta w niczym nie przeszkadza.

Już mam patent na zrobienie ruchomych kierunkowskazów pozotało wdrożyć go w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe, kierunkowskazy są ruchome no i w końcu mogłem okleić tapicerką słupki od wewnątrz.

 

7266c68ab0f44064.jpg

054cc79aabeeba6a.jpg

 

i druga strona:

 

0d613eaaa1780c14.jpg

399dcfd7ade11eac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a awaryjne to jak tu wygladaja ?

tak:

 

A uchylisz rąbka tajemnicy jak to zrobiłeś??

W kierunkach przewieriłem małe otworki i włożyłem do nich osie z kawałków drucika, w kaście przykleiłem tylko drucik (oś).

 

Tymczasem w Citroenie przybyło trochę chromów:

 

c2de57e1967a04b6.jpg

427bac80450b3f25.jpg

20110e64f608f565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób dałoby się oszukać, gdyby niektóre fotki przedstawić nie jako relacja z klejenia modelu tylko jako relacja z odnawiania samochodu rzeczywistego? Od razu piszę, że ja bym się dał nabrać. Może tylko tło trzeba by inne dać.

 

Rewelacja, osłupiający model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.