Skocz do zawartości

CITROEN 15 SIX - Heller - skala 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Torni:

 

P.s A czy dostanę taką pastę, na stacji bęzynowej Orlen, oriętujesz się może Torni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s A czy dostanę taką pastę, na stacji bęzynowej Orlen, oriętujesz się może Torni.

Właśnie tam ją kupiłem.

 

Jak wiecie (pisałem już otym) w zestawie brakowało podsufitki, dlatego wykonałem ją samodzielnie. Na fotce materiał jest trochę pofałdowany, ale mam nadzieję że w miarę wysychania kleju wszystko sie naciagnie.

 

9914555a81f5e43a.jpg

 

Następnie zabrałem się za montaż i podłączanie pedałów i cięgien. Trochę mozolna była to praca ale za to wszystko jest ruchome Zamontowałem też kołyskę z zawiechą i poduszki pod silnik.

 

15a42cfd29d8932e.jpg

c62fc6ad6a40de74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że do polerowania użyłem pasty ścierno nabłyszczającej Waxy, kupina na stacji paliw za 10 zł.

 

No i proszę. I po co wydawać idiotycznie duże pieniądze na pasty polerskie Tamiyi, skoro równie rewelacyjny efekt można osiągnąć przy użyciu ''zwykłej'' pasty samochodowej, do tego bardzo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w rzeczywistości widać mikro rysy, tamiya nie zostawia nic.

Ja używam K2 Tempo i na to wosk tamiyi.

Gdzie widać mikro rysy ??

A ja do woskowania używam mleczko nabłyszczające (samochodowe) firmy BOLL- 250 ml. kosztuje 22 zł.

Ps.

Kasta nie była woskowana, zrobię to dopiero po ukończeniu budowy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półosie z przgubami i przekładnia kierownicza wędrują do przemalowania, nie wiem jak to sie stało ale zamiast czarnym matowym pomalowałem je farbką błyszczącą

 

Silnik jest już osadzony na swoim miejscu

 

7efb5904f9d330f9.jpg

 

Aby można było zamontować układ kierowniczy (jeszcze nie zamontowany) musiałem najpierw wstawić deskę rozdzilczą, no i całość stoi już na kołach:

 

5aa96daac5b03a0e.jpg

82aa31c77a4a6839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni wszystko fajnie, a czy będą otwierane drzwi, na zawiasach i czy będzie instalacja świetlna.

 

P.s Mam jeszcze do Ciebie pytanko, czy tą pastę polerską co kupiłeś na stacji, można równiesz polerować plastik, jak pomalowałem model najpierw podkladem a potem sprejem z motipa co , a i jeszcze jaki jest ten kolor tej past polerskiej, najlepiej jak możesz, wstaw fotke puszki na forum Co z góry dziękuję Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni wszystko fajnie, a czy będą otwierane drzwi, na zawiasach i czy będzie instalacja świetlna.

 

Wszystkie drzwi i klapy będą otwierane na zawiasach a klamki będą ruchome aby można było je zamykać. Jeszcze nie sprawdzałem jak wygladają tylne lampy, ale jeżeli zmieszczą się do nich diody to zrobię oświetlenie. Z przednimi reflektorami nie ma problemu, jest w nich mnustwo miejsca, ba nawet na wyposażeniu są żarówki do nich

 

P.s Mam jeszcze do Ciebie pytanko, czy tą pastę polerską co kupiłeś na stacji, można równiesz polerować plastik, jak pomalowałem model najpierw podkladem a potem sprejem z motipa co , a i jeszcze jaki jest ten kolor tej past polerskiej, najlepiej jak możesz, wstaw fotke puszki na forum Co z góry dziękuję Ci.

Wydaje mi się, że chyba można polerować farbę, najlepiej zrób próbę na czymś innym. Jednak aby uzyskać efekt lustra trzeba by model prysnąć kilka razy bezbarwnym. Pasta jest w tubie koloru białego:

 

800dbca4388a08b6m.jpg

 

: A półośki to mogłeś spróbować zmatowić bezbarwnym matowym, może byłby podobny efekt...

 

Z półoskami już tak zrobiłem i nawet są już zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Torni mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie, sluchaj bo ja robie tak, że nakładam na surowy plastik podkład z Motipa, potem lekko szlifuje model daję kolor Motip, na koniec spryskuję model bezbarwnym lakierem też ze spreja, to jest ze Śnieżki. Tylko chodzi mi o uzyskanie efektu lustra, żeby to wszystko się swieciło. Nie wiem czy tak można, pytam bo może takie doświadczenie robiłeś w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze robisz, tylko bezbarwnego daj ze trzy warstwy, potem polerka tą lub inną pastą. Ddatkowo możesz na końcu model nawoskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Torni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

 

Poprawiłem już przekładnię kierowniczą, zamontowałem drążki i umieściłem wszystko na swoim miejscu:

 

0bb0a868db4b60ad.jpg

 

Podłączyłem wydech, tylny odcinek będzie montowany pod koniec budowy cytryny.

 

4589622fea2fb193.jpg

 

Wstawiłem już tylną szybę i półkę pod nią, no i zrobiłem przymiarkę z kanapą:

 

3743a67406bf2600.jpg

7d80e675d8e51b50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni znajdzie się też miejsce dla mnie ? Ja moge jechać nawet na tylnej kanapce lub w bagażniku lub na dachu Citroena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sopokojnie, miejsca w limuzynie dla wszystkich starczy

Właśnie przed chwilką przyleciała z Anglii tapiceka na drzwi i zakamarki

Niestety wieczorem muszę jechać w tarsę, więc prace przy modelu muszą poczekać.

 

4db6ca53e938218a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda, że trzeba jechać co Torni ładna tapicereczka.

Ile zapłaciłeś za opakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.