Skocz do zawartości

King Tiger "Porsche turret" Tamiya 1/48


GenKamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

To mój pierwszy post na forum i chciałem prosić Was o pomoc.

Jestem początkującym modelarzem z kilkoma zepsutymi samolotami na koncie.

Dla odmiany postanowiłem skleić coś z pancerki a skala 1/48 wydaje się być optymalna dla mnie. Kupiłem więc fajnie wyglądający model i tu pojawił się problem.

Wszystkie zdjęcia Tygrysa II z wieżą przeznaczoną początkowo do Porsche pokazują zimmerit.

Pot zimny mnie oblał jak wyobraziłem sobie siebie uwalonego szpachlą bo na modelu zimmeritu oczywiście nie ma.

I tu moje pytanie:

Czy były jakieś egzemplarze tej wersji bez tego cuda?

A jeśli tak to czy są jakieś zdjęcia albo rysunki z malowaniem?

Z góry dziękuje i przepraszam jeśli wybrałem zła sekcje czy dział ale chciałem tu później na bierząco wrzucać zdjęcia i radzić się

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wybrałeś 1:48 jeśli jesteś początkującym to jeśli można zasugerować olej zimmerint. Skup się na tym żeby skleic i pomalować na zimmerinty przyjdzie czas. Jak coś pytaj śmiało zawsze ktoś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki Panowie za odpowiedzi i wsparcie!

Próbowałem "swojego" zimmeritu na kawałku plastiku ale było raczej kiepsko.

Widziałem tez gotowy zestaw ale był on w cenie nowego modelu, podobnie z narzędziami.

Szkoda mi wydać tej dodatkowej kasy jeśli najpewniej zepsuje coś innego

Żeby nie robić całkiem Sci-fi poczytałem trochę o tych prototypach do testowania modyfikacji i jeden chyba będzie Ok. Jedna z wersji miała już "produkcyjne" błotniki a nie te płaskie i kolor żółty bez kamuflażu (ten któremu rozsadziło później armatę). To świetna wiadomość bo sam bym ich w życiu nie zrobił a z areografem dopiero zaczynam.

Ale dosyć gadania, czas się brać do roboty.

Będę wrzucał na bierząco fotki z problemami i będę wdzięczny za nawet najbardziej krytyczne uwagi.

Jeszcze raz dzięki za dodanie mi skrzydeł

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam serdecznie po wakacyjnej przerwie

Trochę mi zajęło zanim ruszyłem do przodu ale ten model okazał się dla mnie trudniejszy niż przypuszczałem :/

To co wyrabiałem z zimmeritem, wmasowywanie masy dwuskładnikowej, zdzieranie jej i znów nakładanie, nie nadaje się do opisu

 

Zamieszczam kilka fotek z postępów prac i przepraszam za zdjęcia, obiecuje że kolejne będą jak Bóg przykazał.

Te były robione "dla użytku wewnętrznego" i miałem ich nie publikować bo wstyd.

No ale nic nie kształtuje tak jak konstruktywna krytyka, więc czekam na baty

 

35925341863_46017efc03_c.jpgTiger 2 "porsche turret" 1/48 Tamiya by Kamil Czekajski

 

36339793410_91ec182243_c.jpgTiger 2 "porsche turret" 1/48 Tamiya by Kamil Czekajski

 

Na kolejnych zdjęciach widać moje początki z el fototrawionymi

Miałem zrobić bez i na szybko ale oryginalne plastikowe osłony filtrów wyglądały paskudnie

W skrócie było bardzo ciężko, mam nadzieję że będzie lepiej

Ponadto uciąłem i pocieniłem błotniki, wstawiłem metalowe lufy i dorobiłem ten kabelek (wiem, wygląda jak wąż ogrodowy a nie kabel)

 

36561621192_7770ee596d_c.jpgTiger 2 "porsche turret" 1/48 Tamiya by Kamil Czekajski

 

36595521981_dafb1375cf_c.jpgTiger 2 "porsche turret" 1/48 Tamiya by Kamil Czekajski

 

36688651776_40d13a237f_c.jpgTiger 2 "porsche turret" 1/48 Tamiya by Kamil Czekajski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem to zapytam - a zimmerit na burtach nie powinien być tylko do wysokości mocowania fartuchów bocznych? Na wysokości oberwanych osłon bocznych, od linii ich mocowania w dół, powinna być chyba goła blacha, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tym ale wczesny tygrys z numerem 11 i ten z wieżą produkcyjną w Bovington mają zimmerit pod fartuchami.

Zdaje się że wtedy zimmerit był już kładziony fabrycznie więc mógł być położony przed zamontowaniem fartuchów, aczkolwiek widziałem zdjęcia, na których bok w tamtym miejscu jest jak gdyby gładszy. Może ktoś obeznany w temacie się wypowie.

Podobnie sprawa się ma z malowaniem pod fartuchami. W książce Ammo mig Panzer DNA jest zdjęcie, na którym załoga maluje kamuflaż po zdjęciu fartuchów bocznych. Czy to częsta praktyka tego nie wiem, to mój pierwszy czołg i dopiero zagłębiam się w temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej już po ptokach

Dalszy etapy to podkład (gunze 1500 black) i malowanie kół oraz gąsienic.

Trzeba było je skończyć przed sklejeniem kadłuba ze względu na te fartuchy.

Koła pomalowałem gunze h 403 dunkelgelb a gąsienice rdzawymi farbkami vallejo, rdzawymi washami ammo mig i poprószone rdzawymi pigmentami.

Następnie koła i gąsienice przetarłem (chyba zbyt mocno ak gun metal true metal

Na szczęście gąsienice chyba będzie się dało jeszcze poprawić

 

36758431165_ba78a7125c_c.jpgTiger 2 "porsche turret" 1/48 Tamiya by Kamil Czekajski, on Flickr

 

35900187824_22e1bcb863_c.jpgTiger 2 "porsche turret" 1/48 Tamiya by Kamil Czekajski, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze model już pomalowany i zrobiłem odrapania :( ale jak przystało na warsztat to wrzucam posty kolejno.

Teraz przyznaje że głupio mi, że wcześniej się nie poradziłem ale trochę się wstydziłem.

No ale widzę że bez tego raczej nie ruszę do przodu.

Wieczorkiem wrzucę fotki z obecnej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłą zagwozdkę miałem też z farbami

Jako że akryle mig i vallejo przysparzały mi "klasycznych", opisywanych na forum problemów, zdecydowałem się na mr. hobby panzer color set 2 czyli H403, H405 i H406

Nnie starałem się robić modulacji w kamuflażu, chciałem chociaż równo farbę położyć

 

35949483083_caf2aeb31c_c.jpg

 

Później starałem się trochę poprawić kamuflaż, położyłem kalki ale mimo położenia tony micro sola nie bardzo chciały się dopasować do zimmeritu :/

Merytorycznie schrzaniłem sprawę, bo za Tamiya, przemieszałem 313-kę z Normandii z tą z wieżą produkcyjną, która była w Ardenach

i namalowałem późniejszy kamuflaż oraz przykleiłem ogniwa :/

 

Tiger-II-SpZabt-501_Ardennes_1944.png

36663216231_5f1927a71f_c.jpg

 

Położyłem satynowy lakier na poziome powierzchnie, matowy na zimmerit, porobiłem sporo odprysków, washa tylko na detale, żeby zbytnio nie zaciemnić ciemnego już modelu i zacząłem robić zacieki na błotnikach.

 

36715863506_49355d22dc_c.jpg

 

36762737365_be0a1fb614_c.jpg

35953943543_1282eee446_c.jpg

36715919436_d85c537268_c.jpg

 

35954289623_b8cbbe3c36_c.jpg

 

35954898743_02855aed25_c.jpg

 

Za 2 tyg wracam do domu i ruszam z robotą, więc będę miał czas zastanowić się nad wszystkimi błędami oraz nad efektami, błotkiem, pigmentami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie po przewie

Zabrałem się jakiś czas temu znów za tygrysa.

Porobiłem trochę zacieków emaliami ammo (mocno przesadziałem z zaciekami od deszczu ) i trochę brudu AK dust and dirt deposit głównie na gąsienicach i kołach.

Trochę wyschniętego błota ammo w podobnym kolorze rozpryskałem na błotnikach i kadłubie.

Okolice silnika przyciemniłem pigmentami w zakamarkach i zrobiłem kilka plam oleju i zacieki z paliwa w okolicy wlewu (mam nadzieje że to tamten meser )

Troszkę smaru przy piastach, stalowy pigment na gąsienicach i wystających elementach kadłuba

 

37478953992_67ea7edb62_c.jpg

 

37478953192_c9bb098f0e_c.jpg

 

36840974813_3e710d1a06_c.jpg

 

36840974243_b514e2d37b_c.jpg

 

37251640000_c893a6041f_c.jpg

 

37510089881_d1eeb6a090_c.jpg

 

37510089241_babe3485d1_c.jpg

 

37510093401_0a1e8bcddc_c.jpg

 

37510093021_62a8cd3903_c.jpg

 

37478956682_eef5375161_c.jpg

 

37478955842_16d22ff24f_c.jpg

 

37478954772_3784dd0693_c.jpg

 

I chyba dam sobie, póki co, spokój z nim.

Zmyję błotko a w przyszłości może przykryje te kalki zimowym kamuflażem i zrobię tą 314 anneliese,

ze zdaje się 503 abt bo kalki są w zestawie

A teraz poćwiczę trochę modulację na panzer II dla odmuły i zobaczymy jak to będzie

Piszcie co źle a co fatalnie, postaram się popełnić mniej błędów

 

36800469454_4cd2dc1fe2_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo fajnie to wszystko wygląda,model zasługuje na pochwały te zacieki, brud itd. Jedna rzecz jednak powinna zostać poprawiona (jeśli to możliwe) tzn. Zimmerit. To był jakiś rodzaj pasty, nakładany na gotowy czołg. U ciebie brakuje kilku nazwijmy to błotników. A co za tym idzie pasta powinna się raczej kończyć tam gdzie zaczyna się błotnik, a u Ciebie pasta jest do samego dołu boku kadłuba,poza tym ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne Panowie!

Marius, zimmerit w późniejszym czasie był kładziony fabrycznie i pod błotnikami

Meser wyjaśniał na poprzedniej stronie i wrzucił fotki bo też były wątpliwości

Bazylms, panzera 2 i w 1/48 z tamki kupiłem i skleiłem na wakacjach bo wieczorami nudno było ale masz racje, wrzucę jutro foty tego co mam i założę nowy wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.