Skocz do zawartości

Abrams, rdza i ... rdza... I jeszcze bród :)


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ,że robisz wersję US Army . Przeglądając zdjęcia zauważyłem ,że tak styrane zdarzają się najstarsze wozy USMC. Mam wrażenie ,że to przez słoną wodę . To takie moje dywagacje,zrobisz jak uważasz twój projekt( a może nie dotarłem do odpowiednich zdjęć) powodzenia i obserwuję z zainteresowaniem OLO.

 

Wiem, że to "wersja lądowa", ale jak napisałem w pierwszym poście, kwestię merytoryczne zupełnie pomijam w tym "projekcie". Jak dla mnie może to być "lądowy" Abrams styrany morską wodą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tygodniowy remanent. Oprócz optyki, świateł, granatów dymnych i karabinów maszynowych wszystko poklejone (co ma wisieć na taśmach to wisi). Wszystko do roboty w trakcie malowania. Bambetle zostaną jeszcze podmienione. Z instrukcji to już wszystko, można się powoli przymierzać (po doczyszczeniu i minimalnym szpachlowaniu) do podkładu. Następnie kładę olejną bazę pod zdrapki (jakaś ciemna rdza) i czekam na bazowy MRP-80. Przy okazji robienia kół okazało się że Ak-owiskiego Worn-a można kłaść akryl na akryl (Tamiya) tylko trzeba podmienić rozpuszczalniki. Poniżej trochę więcej fotek na prośbę Bengala. Uwagi mile widziane.

 

 

XWVHc1c.jpg

 

YWIm570.jpg

 

DoiSJvR.jpg

 

Y0CQdgt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
:super:

 

I to byłoby na tyle w temacie optyki... Ostała się jeno wycieraczka z przodu ale to po zmalowaniu całości

 

RKWRK8s.jpg

A z czego to ta optyka została zrobiona, jeśli możesz powiedzieć, bo wygląda bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daje refleksy tylko na zielono/niebiesko czy też inne kolory? Bo szybki od peryskopów w Abramsach wydają się zazwyczaj pomarańczowo-fioletowe. Pytam z ciekawości bo patent ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daje refleksy tylko na zielono/niebiesko czy też inne kolory? Bo szybki od peryskopów w Abramsach wydają się zazwyczaj pomarańczowo-fioletowe. Pytam z ciekawości bo patent ciekawy

 

Kto pyta nie błądzi... Świecą różnie w zależności od tego jaki kolor jest pod nimi, jaki kolor jest przed nimi i jakie światło jest wokół nich. Ja poszedłem na łatwiznę i całość peryskopów machnąłem zielenią stąd pewnie taki efekt (i sztuczne światło). Przy poprzednim były na czarno i efekt był inny, własnie bardzo pomarańczowo-fioletowy). Teraz olałem i nie zamierzam do nich wracać.

 

Dalsze obkładanie bambetlami:

 

0bPznx4.jpg

 

omLt2A3.jpg

 

xnr8Xfn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super wygląda jak by dzieciaki się wyżyły spreyami i fajne ślady buciorów ale hmmm czy nie za duży rozstaw nóg pomiędzy pierwsza parą a drugą bliżej środka ? I ten pojedynczy ślad po lewej ?

UP1sTNn.jpg

nie powinno być jakoś tak symetrycznie tak jak mniej więcej po prawej ?

 

pudełko gatorade kozak gdzie je kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy nie za duży rozstaw nóg pomiędzy pierwsza parą a drugą bliżej środka ? I ten pojedynczy ślad po lewej ?... nie powinno być jakoś tak symetrycznie tak jak mniej więcej po prawej ...

 

Jak mam być szczery to nie zajmowałem się rozstawem, wyszedłem z założenia, że ślad raz zostaje a raz nie i nie lubię symetrii. Na ślady pójdzie jeszcze baza i kilka szuwaksów, zrobię też nowe, także spoko.

 

pudełko gatorade kozak gdzie je kupiłeś?

 

W Martoli. To z zestawu DEF Model.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.