Jump to content

D4Y-2S JUDY Az Model 1:72


Xmen
 Share

Recommended Posts

Następny ulepek na półkę.Sam model jest bardzo nierówny.Jedne części pasują fajnie a przy niektórych trzeba się napocić.Dorobiłem celownik strzelca i dodatkową tablicę w tylnej kabinie.Owiewka będzie zmieniona na vacu kiedyś Na spodzie delikatny wash Miga na górze ciemno brązową Tamiyą.2EW9frsl.jpgMXbyzEjl.jpgQ0XmNvYl.jpgZj4afU7l.jpg57JhlNHl.jpg

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Mnie się ogólnie podoba.

Jedyne co mnie nie przekonuje to te sporej wielkości odpryski farby na górnej częsci i kompletnie czysty spód i reszta kadłuba.

Moim zdaniem jest to trochę niespójne.

 

Jednak maluch całkiem fajny.

Link to comment
Share on other sites

On jest przybrudzony tylko że za delikatnie.Linie zapuszczone ciemno brązową Tamiyą i po lakierowaniu cały efekt znikł.Moglem to zrobić washem AK do kamuflażu zielonego jest ciemniejszy i byłby bardziej widoczny.Co do uwagi kolegi KRL doszedłem do tego samego wniosku ale na poprawki było już za późno.

Link to comment
Share on other sites

doszedłem do tego samego wniosku ale na poprawki było już za późno.

 

Nigdy nie jest za późno , możesz trochę przytłumić te sreberko i będzie zdecydowanie lepiej. W przeszłości pooglądaj trochę zdjęć samolotow ktore zamierzasz robić. Nie każdy japoniec był odrapany.

Link to comment
Share on other sites

Oglądałem zdjęcia i gotowych modeli i zdjęcia samolotów.Na każdym wyglądają inaczej.Od czysto pomalowanych do odrapanych mocniej niż mój.Zdjęcia z epoki przedstawiają przeważnie wraki.Trochę mnie poniosło przy kadłubie z lewej strony a zabrakło na ogonie, tyle kadłuba i ożebrowaniu kabiny.

Link to comment
Share on other sites

Nie będę oryginalny, przy takich wielkich odpryskach model wygląda zbyt czysto. Ale nie jest to tylko kwestia brudzenia. Brak mi przede wszystkim spłowienia kolorów i wielu innych, subtelnych zniszczeń powłoki malarskiej, drobnych obić, zabrudzeń, śladów soli, okopceń. Na razie wygląda jakby wyjechał z fabryki i dorwał go jakiś maniak z młotkiem.

Link to comment
Share on other sites

Model OK, acz tych odbić jest zdecydowanie zbyt wiele. Do tego wyglądają nienaturalnie. Prezentowany model to wersja nocnego myśliwca - z zachowanych zdjęć wynika, że były dość dobrze pokryte ciemnozieloną farbą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.