Skocz do zawartości

Jesień belgijskich Starfigterów czyli TF-104G Hasegawa 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Zasiadłem dziś do dłubania dopiero wieczorem z zamiarem dokończenia okolic kokpitu. Na początek przygotowałem do malowania trzy elementy montowane pod owiewką, potem poszedł czarny grunt po całości:

 

2eNDUL2.jpg

 

Następnie malowanie: osłony tablic kolor wnętrza, reszta była brezentowa. Potem troszkę brudu i oto efekt z dołożonymi do zdjęcia fotelami:

 

C9WC1EA.jpg

 

Teraz czeka mnie trochę zabawy z owiewką, a potem już tylko malowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu milczenia wrzucam aktualizację. Mam teraz niestety trochę mniej czasu o innych rozgrzebanych projektach nie wspominając. Przy Starfighterze poprawiłem ostatecznie wszystkie zatarte linie i nity, wkleiłem hamulce aerodynamiczne w pozycji zamkniętej, a dzisiaj przygotowałem owiewkę. Wkleiłem trzy elementy mocowane na stałe, ruchome części wstawione przy pomocy patafixu. Potem zamaskowałem całość do malowania. Na początek odtworzę gumowe uszczelki na trzech elementach owiewki, dwóch ruchomych i ostatnim. Producent masek nie uwzględnił uszczelek na ostatnim elemencie owiewki, tam uszczelkę wymaluję od własnej maski. Potem już tylko malowanki całości .

 

xdt81ky.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie maski Montexu jeszcze mnie nie zawiodły. Spasowanie jest bardzo dobre, a egzamin zdały na piątkę przy malowaniu szklarni w Heinklu 111 i Meśku 110. Tutaj też wszystko pasuje bardzo dobrze, nie ma problemu z odklejaniem się masek a ewentualne dorobienie nie stanowi żadnego problemu. Po prostu przyklejasz maskę na kawałek taśmy Tamiyi i wycinasz dookoła nożyczkami. No i jak sam zauważyłeś są dobrze odcięte od bazy czego o maskach Edka raczej powiedzieć nie można, a kurczy się nie wycięta maska lecz folia dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wracam do walki ze Starfighterem. W międzyczasie podganiałem inne zaległości które niebawem wrzucę do galerii i w związku z tym chyba dam radę strzelić jeszcze jeden model w konkursie. Tymczasem początki maziania, obmalowana kolorem wnętrza owiewka i przygotowane na malowanki wnęki podwozia:

 

Q0nNVCi.jpg

 

KE2m7DW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Malowanki rozpoczęte. Na początek po gruncie czerń, a jako że czarny kolor wyszedł mi znienacka i żeby nie czekać to po całości poszedł NATO Black Tamiyi:

 

4PWsjEM.jpg

 

Potem esy-floresy kolorem spodu H311:

 

zrEObGS.jpg

 

A na koniec mgiełka po całości tym samym kolorem aż do uzyskania właściwego efektu:

 

8jnKMIG.jpg

 

I z innego ujęcia:

 

B6dt4To.jpg

 

Sztuczne światło osłabia nieco efekt, na ciemniejszych kolorach będzie lepiej widać. Jutro maskowanie i jak zdążę to pierwszy kolor kamuflażu trafi na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest dobrze to jedziemy dalej. Po zabawie z maskowaniem położyłem pierwszy kolor kamuflażu, brąz FS30119. Metoda ta sama jak przy malowaniu spodu, a użyłem farby Gunze H310 i tak to teraz wygląda:

 

FCvi3L3.jpg

 

i druga strona:

 

v9lkSGE.jpg

 

Jeszcze dwa odcienie zieleni i finito .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak truskawka, to truskawka. Do podmalówek użyłem rozjaśnionego koloru Gunze H52 czyli Olive Drab. Lekka mgiełka poszła na osłonę radaru która na zdjęciach wyraźnie odcina się od kamuflażu, potem machnąłem z ręki rzeczone podmalówki. Na zdjęciach mam tylko prawą stronę samolotu, na lewej podmalowałem tylko wiatrochron i delikatnie pod kabiną. Prawa strona wyszła tak:

 

YxzeyND.jpg

 

Kolory na zdjęciu zlewają się niestety i efekt widać słabo, w świetle dziennym zdjęcia zrobię dopiero w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.