Jump to content

[G] F-18E VF-143 "Pukin Dogs", Academy, 1/72


Mates
 Share

Recommended Posts

Po dobrym miesiącu pracy udało się ukończyć kolejny model. Z prac był prowadzony również warsztat. Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi podczas całości prac i wsparcie. W tym miejscu muszę powiedzieć wszystkim, którzy się wahają, aby zakładali warsztaty jak mogą. Taka tradycyjna forma prowadzenia warsztatu, w przeciwieństwie do np. wideorelacji daje zawsze ten margines na poprawę błędów i bieżące konsultacje w sprawie kłopotliwych spraw.

 

Prezentuję galerię modelu Superhorneta wydanego przez Academy w skali 1/72. Wybrałem malowanie z niebieskimi statecznikami pionowymi, ponieważ uznałem, że będzie się o wiele lepiej prezentować.

 

Generalnie jest to w miarę prosty model, większość części pasuje idealnie na tzw. klik i mimo niewątpliwych uproszczeń jest do bardzo dobry zestaw, który sprawie sporo przyjemności podczas sklejania. Spasowanie elementów jest bardzo dobre Jedyny mankament do którego potrzebna była odrobina szpachli to spasowanie części nosowej płatowca z pozostałą bryłą płatowca. Ale to naprawdę minimalne ilości. Sam zestaw bardzo przyjemny, dobry detal, kalkomania Cartografa, choć z niektórymi jej elementami miałem trochę kłopotu.

 

Do zestawu dorzuciłem GBU-12 od Eduarda, poza tym wszystko pozostałe z pudła. Malowany farbami Tamiya oraz Gunze H. Pierwszy raz bawiłem się też bardziej w brudzenie. Jak na pierwszą taką zabawę myślę, że nie wyszło źle. Były też kłopoty z owiewką po zdjęciu maskowania, ale nie wygląda to bardzo źle.

 

TPa8yrb.jpg

 

IVgCGv1.jpg

 

EPQQpL2.jpg

 

FvKzWAA.jpg

 

5rHVpnM.jpg

 

mXa2Zg5.jpg

 

hifEa3K.jpg

 

MD1BEb3.jpg

 

9WkPNwz.jpg

 

XFRO3BJ.jpg

 

gFXREpu.jpg

 

og4BWjw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Z tym brudzeniem, tak jak pisałem, pierwsze koty za płoty. Bałem się też przesadzić.

Prawdę mówiąc, ta góra mi się też do końca nie podobała. Po zrobieniu fotek jeszcze pociapalem lekko tym streaking grime od Ammo Miga i porozcierałem, ale już nic więcej nie zmieniam. Zresztą, na fotkach prawie nic nie widać, w realu są takie delikatne tylko smużki. Z czasem będzie lepiej.

 

Z6Rb0b2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.