Skocz do zawartości

Räder müssen rollen für den Sieg! Magazyn kolejowy


Merten

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

ja bym go mimo wszystko podzielił w osi na dwie połówki.

a; łatwiej przechowywać

b; nie zawsze na wsytawach jest tyle miejsca aby wywalić takie monstrum na stół xDDD

c; można właśnie by zrobić fajny środek który byłby widoczny

ale to takie tam moje 3 grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przechowywanie mam tak koło 200 metrów nieużywanego strychu. Jakoś go upchnę.

No i jedyną wystawą, na której to wystawiam jest modelwork.pl.

Na razie się mieści.

 

A tak poza wszystkim, to sam magazyn to ma być po prostu tło dla wagonów, więc wnętrze to sprawa wtórna.

Zresztą cały czas kombinuję tak, żeby dach był jednak zdejmowany, bo nie wiem co i kiedy wpadnie mi jeszcze do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 200m2 to się zmieści nie tylko magazyn ale nawet cała stacja z nastawnią i budynkiem dworca , o semaforach nie wspomnę . Działaj dalej jesteś obserwowany . Na Armoramie w zapowiedziach ukazał się germański wagon towarowy o taki ;

https://armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=28814&mode=thread&order=0

Także masz konkurencję . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wagon to już Greif wypatrzył i była krótka rozmowa w wątku o pociągach.

Na zdjęciach wygląda całkiem dobrze. Jednak spółka LZModels/Thunder co nieco poprawiła.

Czekamy na pierwszego, który kupi. Ja już nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł ten moment, który odsuwałem od siebie jak najdłużej się dało.

Zacząłem kombinować z cegłami.

 

Na razie pierwsze pomysły nie wypaliły: albo pod względem pracochłonności, albo dokładności, a powierzchnie do pokrycia olbrzymie. Mam oczywiście w rezerwie pomysł z odlewem z żywicy, ale barrrrdzo nie chce mi się tego robić.

Ma ktoś namiar na firmę, która wycina takie wzory laserem w jakimś cienkim brystolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ja swego czasu "murowałem" z korka no ale cięcie cegieł na "TAKI" obiekt... masakra, może zrób próbę z wypalanie na korku, ad lasera pytaj Marudka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś firma robiła "wałek" z wzorem cegieł. Nie pamiętam kto to był, ale wałek był zrobiony z przezroczystej żywicy chyba. Nakładało się warstwę szpachlówki i odciskało wałkiem wzór.

 

Problemem może być powtarzalność (tj. cegły będą zbyt podobne), ale to można poprawić kawałkiem noża.

 

EDIT:

Znalazłem - http://www.greenstuffworld.com/en/textured-rolling-pins/653-rolling-pin-dutch-bricks-15mm-fow-flames.html

 

Nie miałem tego w ręku.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Namiar na "radełka" dobry i przyda mi się takie pewnie do bruku. Cegły muszę położyć precyzyjnie.

Po kilku próbach rycia ich w papierze i pomysłach na jakieś blaszki, które odciskałyby pionowe linie między cegłami pomysł zarzuciłem.

Kolejny z formą z polistyrenu i odciskanie folii aluminiowej naklejanej potem na klej wolnoschnący też dałem spokój, bo dociskanie do podłoża zostawiało ślady.

Po długim namyśle poddałem się też z robieniem w oparciu o ten wzornik odlewów żywicznych.

Podsumowując: zamówiłem wypalane laserem i czekam na efekt.

Wiedziałem, że to droga zabawa, ale bardziej cenię swoje zdrowie psychiczne i w tym czasie, kiedy rzeźbił bym cegły zrobiłbym pewnie z 10 wagonów i to z większą frajdą.

 

Dzięki Greif za namiary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Próbowałeś ryć w płycie gipsowej ?

Dłubię teraz makietę młyna, płyta gipsowa 9 mm ze zdjętym na mokro papierem jest świetnym materiałem, na równi z korkiem, po wyryciu maluję sidoluksem, który wsiąkąjąc utwardza powierzchnię, polecam tako eksperyment. Jako rylca używam ostrej części nożyczek chirurgicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tadeusz

Dziękuję, ale na razie zrobiła się pogoda i wróciłem do budowlanki w skali 1:1.

No tak to już jest - się w domu mieszka, to jest miejsce na wielkie makiety i dużo modeli, ale zawsze jest coś do zrobienia "w terenie".

Tak więc na razie projekty bez progresu, a o dworcu kolejowym nawet nie myślę.

 

@chorąży

Nie ryję w płycie gipsowej i ten pomysł od razu odrzuciłem.

Nie ma szans zrobić tego precyzyjnie, a czasochłonność olbrzymia. Zresztą mam już cegły wypalone laserem i wystarczy okleić i pokolorować.

 

Tutaj fotka poglądowa.

Widać wypalone w papierze cegły i suche pastele do pokolorowania. Ale najpierw naklejanie, potem lakier aerografem żeby się dobrze biała farba ww fugach rozlała, potem matowy i malowanie suchymi pastelami.

W każdym razie taki jest na razie plan.

 

27913841827_a5495530a2_o.jpg on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Przyjemnie to wystrugałeś. Nie ma się czego przyczepić :)

... a jednak... cegły pod oknem za chude. Powinny stać wozówką- czyli 6,5 cm od góry, a Ty masz na płasko. Tak nie budowano.

... a to stary temat.... umarło?

Edytowane przez Mariusz 72
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.