Skocz do zawartości
DamianosPL

Pytanie w sprawie podkładu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo mam ramki w modelach o kolorze czarnym albo zielonym i będę malował w podobnym kolorze czy nada się podkład biały najlepiej w sprayu za 10zł z castroramy czy lepiej kupić humbrola w sprayu za 22zł? Chciałbym żeby lepiej nakładać kolor z zielonego na zielony ale np inny odcień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup w modelarskim podkład. Prawdziwy podkład. Są najczęściej szare, białe albo czarne.

Nakładanie zielonego na zielony nie jest dobrym pomysłem, bo nie będziesz widział co się dzieje z twoim kolorem. Polecam podkład Tamki, szary. Daje świetną matową powierzchnię i świetnie się później na nim maluje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę nie opłacalne bo za te samą cene mam 150ml humbrola zamiast 100ml tamiya

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli będziesz podchodzić do modelarstwa na zasadzie "byle taniej", to daleko nie zajedziesz i wydasz więcej.

Podkład Tamki nie w puszcze kupuj, tylko w słoiczku. I go rozcieńczaj. Mi jeden starczył na 6 modeli. A jest genialny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli będziesz podchodzić do modelarstwa na zasadzie "byle taniej", to daleko nie zajedziesz i wydasz więcej.

Podkład Tamki nie w puszcze kupuj, tylko w słoiczku. I go rozcieńczaj. Mi jeden starczył na 6 modeli. A jest genialny.

Nakładałeś aerografem ? Kolega "DamianosPL" daje pędzlem prosto z puszki bez rozcieńczania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosto z puszki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wychodzi drogo, nie ma kontroli nad ciśnieniem i gdy się kończy, to nałożona faktura jest brzydka, bo podkład wysycha zanim dotrze na powierzchnię. Wiem co mówię, sam to przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spotter trochę źle napisałem.Kolega maluje farbami prosto z puszki bez rozcieńczania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolega maluje farbami prosto z puszki bez rozcieńczania.

I tu się Kolega mija z prawdą

W którymś z warsztatów Kolega DamianosPL napisał że rozcieńcza a rozcieńczalnik pozyskuje metodą zbieractwa ("zajumywania") z firmy w której pracuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli tak to zwracam honor.Poprostu przestałem śledzić warsztaty kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poprostu przestałem śledzić warsztaty kolegi.

Ze względów zdrowotnych i estetycznych też podjąłem taką decyzję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybyście obserwowali to byście wiedzieli, że kolega Damianos robi pewne postępy w swoim wykonaniu. Nie jest to aż taki skok jak skok ego niektórych komentujących, ale jest...

Może tak wrócić do pytania z początku wątku? Sam maluję pędzlem i szukam jakiejś alternatywy dla Tamki w sprayu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sprayu się kompletnie nie opłaca ale jeśli już to podkłady z gradacja 1500 finishing surfacer - genialne:

http://mrhobby.pl/category/preparaty-w-sprayu-podklady

i to:

https://www.rebel.pl/product.php/1,1191/98382/Citadel-Chaos-Black-Model-Paint-spray-2015.html

Ale DOBREGO sprayu w cenie 10 czy 15 zeta po prostu nie ma. I nie chodzi o to, że mozna coś takiego dostać w sklepie. Samochodowe spraye po prostu maja "grubsze ziarno" bo chodzi o to żeby wyrównywały powierzchnie a nie żeby pozostawiły szczegóły faktury.

A samo użycie - klasyka - dobrze wymieszać, podgrzać lekko puszkę w ciepłej wodzie, malowanie najlepiej na powietrzu bo propellant śmierdzi tak, że thinner gunze przy tym nie ma zapachu no i malowanie przejściami - zaczynasz/konczysz poza modelem. robić tak jak na YT sa filmy z alowaniem samochodów sprayem i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy kolega próbował podkłady w słoiczkach też robione przez Tamiyę.Bo te Mr.Hobby to chyba jednak bardziej pod aero podchodzą .Może ktoś próbował i się podzieli swoją wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi