Jump to content

Jak uzyskać 100% matt


atomz
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Pracuje nad MiGiem 29. Położyłem lakier błyszczący X-22 tamiyi, potem na to kalki no i chce i kłade Xf-86 czyli lakier matowy aby zmatowić model. Położyłem już trzy warstwy a nadal wygląda to jak satyna. Co robić? Czy więcej warstw matu?

Link to comment
Share on other sites

A dobrze rozmieszałeś? XF-86 się szybko rozwarstwia i dobrze i długo trza mieszać. Czasami warstwa na dnie jest już na tyle gęsta i zastała że wstrząsanie słoiczkiem nie wystarczy. Trzeba poruszyć wykałaczką, dobrze odkleić od dna i wtedy trząchać.

Albo użyć Alclada Klear Kote Matt ;-)

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Przepraszam że nie odpisywałem ale praca przy migu wre. Jutro się wybieram do modelarskiego i mają oni tam i hataki i mr. color. I teraz mam dylemat czy wybrać tą hatake którą jeden z kolegów wymienił czy może jakiś lakierek właśnie od gunze serii c ???? Albo Alclada Clear Cote Matt?

 

Ale ten ostatni troche kosztuje. Ja rencista. Pieniądze musze liczyć.

Link to comment
Share on other sites

Klear Kote Matt to bulta 120ml - przy przeliczaniu np na Tamkę 10ml wychodzi 3-3,5 za 10ml, na Hatakę XP-07 17ml wychodzi 5-5,5zł za 17ml.

Jest mega wydajny jak za tę cenę a dla mnie plusem jest że da sie go rozcieńczać Lacquer Thinner Tamki (ten z żółtą nakrętką).

Link to comment
Share on other sites

Schnie szybko i daje ładną równą powierzchnie bez białych śladów, ale fakt pod wasza sie nie nadaje. Dlatego ja używam tylko matu. Błyszczące to LP-09 albo GX-100

 

Dobra spróbuje tego Alclada Klear Kote Matt.

Link to comment
Share on other sites

Zanim kupie to cudo to chciałbym się zapytać czy można alclad clear kote matte rozcieńczać przy pomocy leveling thinnera(nie mam w tej chwile laquer thinnera od tamiyi)??? I w jakich proporcjach rozcieńczać? I czy można nim zabezpieczać kalki(czy jest agresywny na kalki)???

Link to comment
Share on other sites

Alclady ogólnie nakładasz prosto z butelki, nierozcieńczone. Ja czasem rozcieńczam ich metalizery Leveling thinnerem albo nitro, bo mi zapychają dyszę 0.18. Ale to tylko do malowania detali na małym ciśnieniu. Z kalkami nie reaguje.

Link to comment
Share on other sites

Ktoś tu próbuje czyimś kosztem nabić sobie kapitał bo skąd wiesz że używam chemii tych firm?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.