Skocz do zawartości

KA-50 Black Shark Italeri 1/48


Wabina

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Będąc miłośnikiem symulatora DCS szkolę się ostatnio na ''pilota'' Ka-50, a będąc też kiedyś (20 lat temu) modelarzem postanowiłem wrócić do starego hobby.Na temat wyrobu Italeri za dużo nie powiem,ale porównując go z apaczem Hasegawy którego kupiłem chwilę wcześniej wypada dość kiepsko więc dokupiłem do niego blaszkę Edka,zamówiłem też działko Airesa i koła Reskit-u i kalki Begemot,więc chyba wszystko do niego co udało mi się znależć.Myślę też o odtworzeniu nitowania i poprawie paru elementów które albo Italeri wziął z czapki albo jest to jakiś prototyp.Chcę podejść do tematu ambitnie,kupiłem nawet HS ultra,narzędzia,trochę chemii.

zv7kwh.jpg

1128y0z.jpg

 

Już nie mogę się doczekać zabawy z nim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,chyba będzie to maszyna nr.25.Jest w miarę obfotografowana i ma ładne kamo.Myślałem też o jakimś czarnym ale jestem za cienki żeby ładnie wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Jeden z najfajniejszych śmigłowców świata, moim zdaniem - i jeden z pierwszych, które po powrocie do modelarstwa zrobiłem jakieś siedem lat temu, co prawda w małej skali i śladu już po nim nie ma...

Będę zaglądał.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem go ponitować i kupiłem ''nitownice'' Trumpetera. Zacząłem ćwiczyć na wewnętrznej stronie kadłuba.Doszedłem do wniosku że żeby to w miarę wyglądało muszę wpierw narysować linie ale ..czym?

Teraz robiłem ołówkiem ale nie wiem czy jak wejdzie w nity to będzie jakiś problem przy malowaniu.Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj od taśmy ale wychodziło mi krzywo,tylko od ołówka było dobrze.Chyba wszystke linie narysuję,mam tylko nadzieję że nie zaszkodzi to malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co próbowałeś od taśmy i jak?... Mówimy o specjalnej grubej taśmie samoprzylepnej, np Dymo 3D, o wystarczająco sztywnym boku, żeby móc lekko docisnąć do niego kółko nitowadła i wzdłuż niej przesuwać. To się nie da krzywo, robisz jak od linijki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem go ponitować i kupiłem ''nitownice'' Trumpetera.

 

Jeżeli to ta czarna z żółtym przodem i trzema tarczami to niestety "była to błędna decyzja gospodarcza" Wynalazek bardzo słaby. Lepiej było kupić nitowadełko RB. Ma tarcze o rozstawie zębów od 0,75mm do 1,5mm. Dodatkowo można dokupić tarcze 0,55 i 0,65 oraz tarcze kątowe do "startowania" z wklęsłych kątów. A jak masz dwie sztuki to można połączyć dwie jednakowe tarcze rozdzielone prowadnicą i "bzyknąć" podwójną równoległą linię dwóch szwów nitowych. Do prowadzenia polecam długą blaszkę lub taśmę DYMO.

 

Teraz robiłem ołówkiem ale nie wiem czy jak wejdzie w nity to będzie jakiś problem przy malowaniu.Ktoś pomoże?

 

Nie zaszkodzi. Jak pojedziesz po "śladzie" i przetrzesz papierem ściernym to pozostanie ładna linia nitów. Na koniec cały model odtłuszczasz IPĄ i jest gut. Do "odpylenia" otworów polecam mały czerwony pędzelek z Astry za bodajże 3zł który ma twardy włos i doskonale wymiata pył z nitów i linii podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,walczę dzielnie z rekinem.Musiałem wpierw przemyśleć jak się w ogóle za niego zabrać.

Bardzo dawno temu coś sklejałem i się trochę obawiam czy to wyjdze bo wybrałem trudniejszy plan budowy.

 

Dojechały kalki,koła i działko:

 

rky3q9.jpg

 

I wyrzutnie rakiet bo te z zestawu to tragedia. Wpierw je poprawiłem nawiercając ale się okazało że każda "rurka"

ma inną średnicę i są krzywe:

 

33omrgz.jpg

 

A tu porównanie:

 

jk94rd.jpg

 

Nitowanie zajeło mi najwięcej czasu, wyszło średnio choć pod koniec robienia kadłuba zaczęło być w miarę

akceptowalne. Zostały jeszcze do zrobienia gondole silników i usterzenie.

 

Tak to mi wyszło, muszę jeszcze wszystko przeszlifować:

 

2ahfj7p.jpg

 

2mdqsgg.jpg

 

fm6p2v.jpg

 

Kratki zestawowe wyciąłem, wyciąłem też jakąś turbinę (nie wiem co to jest),na zdjęciach wyglądała całkowicie inaczej

a poprawić ten element będzie dość prosto. Jeszcze mam plan dorobić kamerę systemu >szkwał< i przerobić lusterka wsteczne

i chyba to tyle przeróbek.Jak to skończę to się biorę za kabinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będzie będzie tylko na razie rządzi spontaniczny remont kuchni, niestety.Nawet tydzień temu kupiłem nowego HOTASa do DCSa który jeszcze leży w kartonie,a to już skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.