Skocz do zawartości

Tiger 2 + Elefant (pozostalosci) 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

jest jeszcze jakas masa plastyczna, tylko zapomniałem, jak się nazywa...

 

Chyba Blue Tack, reggy tego używał przy swoim Tygrysie. Jakby ją na płasko i cienko przyklejać to mogło by zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki panowie za wszystkie porady.

Obecnie model wyglada tak.

Zastanawiam sie czy nie zrobic jeszcze sazrej lufy?

 

zar22pw4.jpg

 

dzie22up0.jpg

 

Kolejny etap to krzyze musze jakisz szablon zrobic.

Potem nazwa.

I sidolux.

 

A bylo juz tak po chusteczkach

 

porazka1dp8.jpg

 

Nigdy wiecej chusteczek. Swoja droga niezle maskowanie

 

porazka2vm3.jpg

 

"Dobrze sie stalo, ze sie zle stalo" Lech Walesa

Tym cytatem pozwolilem sobie splentowac ostatni weekend modelarski.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z szarą lufą nie zrobi się za duży bajzel kolorystyczny.

 

Fakt model juz teraz jest ciekawy kolorystycznie, nie ma co przesadzac, bo sie kiczowaty zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład z tego co wiem na lufie był szary. Jaką podstawkę zrobisz? Może jakiś warsztat? Osobiście wątpię żeby ktoś wypuszczał pojazd z takim malowaniem z fabryki lub warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka bedzie mala, kostka brukowa a na niej ten pojazd.

Pojazd bedzie opuszczony, obok bedzie stal zolnierz radziecki i tyle.

A o histori powstania modelu pisalem na pierwszej stronie.

 

I jeszcze pytanko ktory krzyz lepszy?

(sorry za liche zdjecia)

 

malyyj4.jpg

 

duzyls4.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyż z początkowego okresu wojny... Kampania Wrześniowa...

Zapewne Czakowi chodzi jedynie o odwzorowanie wielkości, a nie malowanie krzyża z września 1939.

 

CZAK45>>>Wydaje mi się, że opcja pierwsza (mniejsza) jest lepsza. Na dobrą sprawę mogłbyś w ogole zrezygnować z jego malowania i pozostawić pojazd nieoznakowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że brak oznaczeń był by ciekawym podkreśleniem sytuacji na "froncie" w ostatnich dniach trwania wojny. Z resztą buda ma tylko podkład i brak krzyży dodatkowo pasuje. A może jeszcze odwzorować jakieś notatki mechaników zapisujących długość kreda itp. ?

 

Jeśli chodzi o lufy to był dostarczane w kolorze szarym, potem kamuflaż w jednostce. Więc może po prostu na piaskowy?

 

zawsze myślałem DBauer, że nie lubisz fantazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtoipmodest z analizy zdjęc pojazdów. Czak45 przyłączam się do postulatu SmokaHaosu zostaw krzyże w spokoju a daj jakieś ślady po notatkach robotników robionych kredą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyze mialy byc faktycznie cale biale, tak sobie wymyslilem, ze beda po\asowaly do tej prowizorki. A zapiski robione kreda wg. mnie tu nie pasuja, bo jesli byly robione to na golych plytach i minia podkladowa wszystko przykryla.

Namieszalo mi sie w glowie musze to przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyże zdecydowanie mniejsze. a może swastyka na przedniej płycie malowana od ręki? jest takie zdjęcie porzuconego KT, wygląda oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może swastyka na przedniej płycie malowana od ręki? jest takie zdjęcie porzuconego KT, wygląda oryginalnie.

 

No moze zobacze w PS i moze sie zdecyduje co by nie bylo to musze to przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyże, to droga do nikąd, w końcu sami je albo zaciemniali, albo w ogóle likwidowali..

W budzie KT kąty proste, Czak, wybacz ale tu nie ma logiki...żadnej.

Kilka lat wojny cos Ich nauczyło.

W warsztacie..dostali budę w kammo(?) i zostawili resztę bez niego ?

No nic, poczekam na galerię, wtedy będzie klarowniej-POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyże, to droga do nikąd, w końcu sami je albo zaciemniali, albo w ogóle likwidowali..

W budzie KT kąty proste, Czak, wybacz ale tu nie ma logiki...żadnej.

Kilka lat wojny cos Ich nauczyło.

W warsztacie..dostali budę w kammo(?) i zostawili resztę bez niego ?

 

Wybacz ale chyba nie czytales watku od poczatku.

Ja nie robie tego modelu z kosmosu. Fakt nie mam zadnej dokumentacji fotograficznej. I mimo iz raczej na 99% takie dzialo nie istnialo. To mam swoje przemyslenia i koncepcje na ten temat podparte tym co sobie czytalem i ogladalem.

 

A mianowicie.

Niemcy do obrony Berlina szykowali rozne dziwne rzeczy.

Okopane czolgi, wieze zamontowane na ulicach bez podwozia, barykady itp. Czyli wnioskuje ze sie jeszcze angazowali. Nie wiem po co, ale wiem co Adolf naklad im do glowy przez te kilka lat. I moze dlatego.

Tak wiec ten czolg, ktory ja robie jest efektem takiego zaangazowania i szukania srodkow do walki, bezsensownej walki.

Robiony byl w celu uzycia podczas walk w miescie, tak wiec kamo i krzyz nie potrzebne i nie majace znaczenia. (wielkosc) Z krzyzem to chodzi bardziej o dume niemieckiego narodu (ponizej pokaze co wymyslilem)

Samo dzialo zostalo zrobione przez jakiegos utalentowanego spawacza z tego co zostalo, co bylo pod reka. I dlatego takie kanciaste i nieprzemyslane. Ono ma wygladac jak jedna wielka prowizorka .

Zrobiono tylko jedno takie dzialo, pojezdzilo chwile i zabraklo paliwa, potem bylo chwilowym stacjonarnym punktem oporu, az zabraklo amunicji do dziala.

Takze nie jest to tak, ze pomyslalem sobie pierdykne dzialo od elefanta do podwozia KT i tyle.

 

A teraz fotki jak to ma byc.

Pisaliscie, ze trzeba cos zrobic z ta buda.

Wymyslilem cos takiego.

Zamiast krzyzy wymalowana dumna niemiecka swastyka.

Obok data zrobienia nadbudowy i autor wykonania.

Moze tez bedzie nazwa i jakies haslo motywujace do walki.

Generalnie jak to robili to sie bardzo podjarali i stad po ciezkiej pracy

tak pieknie przyozdobili ten czolg.

Dumni byli z siebie, tylko po co?

 

Wersja 1

 

p1ec8.jpg

 

pp1gw3.jpg

 

lub z dodanymi na szybko napisami tu sa po polsku, dla pokazania o co chodzi.

 

p2dt8.jpg

 

Wersja 2

 

p4db5.jpg

 

pp2nf1.jpg

 

Z paskami.

 

p3yk3.jpg

 

Albo pojechac na calosc i wymyslic, ze obok sprawneko spawacza znalazl sie tez tam mlody artysta plastyk idealista z farbami i zrobil cos takiego:

 

kosmosol9.jpg

 

A jak nie malowac to moze podziurawiona flage powiesic.

 

Ps. Z tej plaskie bocznej perspektywy model kiepsko wyglada, ale jedynie tak mozna pokazac te projekty. Buda robi sie strasznie mala.

Ale postawie figurke rosjanina na przedziale silnikowym to bedzie lepiej to wygladalo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandera Kriegsmarine to raczej kiepski pomysł ......a moze rzeczywiście lepiej bez żadnych oznaczeń malnięte minią na tym "kredą " popisane wymiary jakieś strzałki dla spawaczy by poprawić spaw i takoż kreda walnięte jakieś hasełko propagandowe lekko już rozmyte . Tak poprostu , nie mieli czasu i pojechało na front prosto ze zbombardowanej fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.