Skocz do zawartości

IJN FUSO 1944r. - 1/700 Aoshima


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynam dłubaninę przy holownikach. Szukałem jakichkolwiek informacji na necie na temat japońskich holowników, ale nic nie mogę znaleźć. Jeśli ktoś posiada jakieś zdjęcia, to byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli nie, to będę się opierał na zdjęciach podobnych holowników i improwizował. Zastanawiam się nad malowaniem i chyba zrobię tak, że burty będą czarne, pokład drewniany, a cała reszta szara. Nie wiem czy tak było i jeśli to błąd, to proszę mnie z niego wyprowadzić :mrgreen:

 

_20190116_162440.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mało informacji o tych holownikach, że nie wspomnę o zdjęciach.

Ten większy u Ciebie to chyba klasa Tategami. Znalazłem tylko coś takiego. Musisz tylko opony z TEGO autobusu HiLterJugend i skórę z Żubra na dziobie zawiesić... 

Pewnie widziałeś bo z googla:

http://www.combinedfleet.com/Tategami_c.htm

A że klejenie tych pierdUł Ci świetnie wychodzi to chyba nie trzeba już pisać... :mrgreen:

nagaura.jpg

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

Cholera wie co to za klasa, aż tak się nie zagłębiałem, ale dzięki za rysunek. Skóra i opony będą obowiązkowo! Chyba jednak zrobię całe holowniki na szaro. 

Taka opcja wydaje się bardziej logiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą bardziej soczystą zielenią to w zasadzie wszyscy piszą. Jest w tym sporo racji. Je bym też pewnie poszedł w nieco ciemniejsze, bazaltowe skały.

Ale tak na prawdę tak jak pisze Krzychu, teraz to wszystko kwestia oświetlenia dioramy i głębi obrazu. Znaczy się pobaw się w fotografa trochę.

Jak dla mnie jest super!!! :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 23:21, bazylms napisał:

Dobra robota, koło ratunkowe wymiata. Tylko liny jakoś takie grube się wydają. 

Wczoraj doszły do mnie nowe nici 0,01 i 0,03 do olinowania. Do holowników użyłem chyba 0,05, ale nie jestem tego pewien. Sprawdzę jak te będą wyglądały i jeśli oskarżą się znacząco cieńsze, to stare wymienię 

_20190126_100923-1280x960.JPG

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mogę powiedzieć, że 99% pracy wykonanej. Teraz pewnie przez kilka dni będę siedział i dopracowywał detale, ale mam nadzieję, że za Maksymalnie 3 tygodnie będzie galeria. Postaram się jeszcze trochę popracować nad zieleniną na górze, dojdzie jeszcze jedna warstwa lakieru na wodę i jakaś piana przy górze. Sorki za fotki bez oświetlenia i tła. 

DSC_0584-1280x960.JPG

DSC_0585-1280x960.JPG

DSC_0582-1280x960.JPG

DSC_0583-1280x960.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.