Skocz do zawartości

P-51 Mustang Italeri 1:72


Aleks Kornafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy samolocik. Z racji tego, że robie bardziej aliancki sprzęt to wybór padł właśnie na Mustanga... Model skleja się całkiem dobrze i nie ma większych problemów. A oto zdjęcia tego co zastałem w pudełku:

 

1. Zdjęcie opakowania

 

6ae518e9a76f566f.jpg

 

2. Instrukcja

 

3ad5fd6f447cefcc.jpg

 

3. Zdjęcia wyprasek

 

92ffe75c4a064fc4.jpg

 

6d174fb1600ec3fa.jpg

 

4. Kalki

 

105007813172adcb.jpg

 

 

No i efekt dzisiejszej dłubaniny:

 

2be9f1a3ce1042fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż przynajmniej kolor śmigła i kołpaka się zgadza , no i opony, tylko jestem ciekaw jak felgi kół pomalujesz... aha i kolektory wydechowe - przemaluj na rdzawy albo cokolwiek byle nie były czarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dlaczego nie czarne? No może srebrne ale czarne też mogłyby być (może jakoś zmieszane ze srebrnym albo coś takiego). Ja zawsze robie czarne i fajnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to "z czasem" już powoli przychodzi jak zrobiłem Corsair'a na którym było mnóstwo flag po zestrzeleniach a samolot wyglądał jakby był przed pierwszym lotem (potem go troche ubrudziłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektory pomaluj farbą gun metal (np Model Mastera ) albo metallic gray ( Tamiya) po te możesz je lekko pokurzyć rdzawą pastelą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć na razie nie posiadam, ale zrobiłem już ogromne postępy tj.:

-cały kokpit jest już gotowy,

-całe podwozie też już jest gotowe,

-zaczynam robić/malować kadłub i takie tam duperelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciekawe, że przykleiłeś wszystko co jest na dole jeszcze przed przytwierdzeniem do kadłuba. Tak się zawsze robi? Ja wszystko później doklejam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, w każdej pierwszej lepszej galerii warsztatowej widać że przed pomalowaniem składa się całą bryłę modelu..., wnęki podwozie tez miały kolor, to samo felgi od kół. A i od dołu biały pewnie też nie był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... oryginalnie.

Jednak większość modelarzy (właściwie wszyscy, których relacje dane mi było oglądać) najpierw sklejają połówki kadłuba, skrzydła, stateczniki, żeby mieć bryłę samolotu. Potem szlifowanko, wyrównywanie powierzchni itd. Wszelkie duperele na sam koniec. I dopiero malowanie. Tak jest chyba najwygodniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co do płatu lepiej go było przykleić przed malowaniem. Kolor spodu trochę nie ten ale poza tym minusow się nie doszukuję. Niezłe wykoananie jak na pierwszy raz. Podziw!!!, niemniej przeglądnij warsztaty innych i popatrz coś czasem, to dobry sposob.

Mowisz:

No każdy uczy sie na własnych błędach...

Dzięki oglądaniu modeli innych nauczysz się na kogoś błędach... więc nie stracisz. Poza tym pytaj jak czegoś nie wiesz. Nie mnie bo to nie moj klimat. Na forum jest pełno ekspertow lotnictwa, ktorzy Ci odpowiedzą na sprawy merytoryczne. Stosuj się do ich porad, wskazowek, a nie zginiesz w modelarstwie lotniczym.

 

Podsumowując model dobry, wymaga poprawek ale buduj, nie boj się probować nowych metod, a Twoje model będą coraz lepsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie jeszcze mini szpachelka i malowanie a, także kalki. Więc nie długo powinien być koniec. Kokpit mi nie wyszedł najlepiej (te nie równości farby) ale, następny Mustang- wersja "D" będzie o wiele lepszy...

 

Aktualizacja:

 

a32456833f025b2c.jpg

 

f99fe9771ac75197.jpg

 

0f3cee224158815e.jpg

 

5accd7a65ff6bae1.jpg

 

e4c052a48b722fc4.jpg

 

d2b9754eba74832f.jpg

 

090307fc516e05f1.jpg

 

15e98dd47fa2259b.jpg

 

9bab08566ce6a6a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fotel pomaziany białą farbą, tak samo jak tablica przyrządów. Ja bym to wszystko rozkleił, wrzucił do kreta i zrobił zgodnie ze wskazówkami specjalistów od maszyn latających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche to dziwnie wygląda. No coż poczekajmy do końca i wtedy zobaczymy co można z niego wycisnąć - powodzenia ! W każdym razie rada przedmowcy nie jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj też baczniejszą uwagę na miejsca łączenia elementów. Od spodu wyraźnie widać łączenie połówek kadłuba. Postaraj się tak zeszlifować je na górze, żeby po pomalowaniu nie było go widać.

I jeszcze taka rada na przyszłość - jeśli chcesz się wziąć za kolejny model to radziłbym Ci wybrać coś bez jasnych kolorów. Malowanie pędzlem na biało jest bardzo trudne. Może jakiś standardowy oliwkowo-szary Mustang? Polecam Revella. Łatwy, prosty i przyjemny - czyli jednym słowem idealny do nauki klejenia, malowania i nakładania kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten samolot zrobiłby kariere na froncie wschodnim!! :-))

Po stronie luftwaffe :-)) oczywiście :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.