Skocz do zawartości

M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1/35


Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w swoim pierwszym, na "nowym" forum, warsztacie. Przedmiotem będzie tytułowy M1151 HMMWV. Traktuję ten wątek, jako spełnienie, danej dawno temu obietnicy. Nie ukrywam, że odczuwam lekki stres, wiedząc że obserwować mnie będą prawdziwi fachowcy w tej dziedzinie, czyli Kubisz i Makinen. Chłopaki, zanim odwiedzicie ten wątek, polecam wziąć coś na uspokojenie. Ok, co ma wyróżniać mój model spośród innych modeli humvee prezentowanych tutaj i nie tylko? Mianowicie system rozpoznawania i wskazywanie celów LRAS3( Long-Range Advanced Scout Surveillance System). 

DG1XCLB.jpg

 Model humvee w wersji M1025 z sensorem LRAS3 wydał na przykład Dragon, ale w skali 1/72. Nigdzie natomiast nie widziałem, by ktoś zbudował coś podobnego w skali 1/35. Teraz kilka słów o tym co idzie na warsztat oraz ewentualnych dodatkach. Baza to oczywiście doskonale znany w środowisku M1151 od Academy 13415. Ale najpierw fotka na której mam zamiar się wzorować (pojazd na pierwszym planie). 

idn99OV.jpg

BbsOhW2.jpg

Oprócz tego żywiczne koła DEF Model Dw35002 

9LBonMu.jpg

Przeszklona osłona strzelca od Toro Model

dIxqZ3k.jpg

IBIS TEK BUMPER oraz RHINO z Legend Productions 

Rh0hIJB.jpg

lpIt7H1.jpg

Karabin maszynowy M2 Browning z Live Resin 

W52I3oX.jpg

Szperacze Bronco AB3570 

9em4LsO.jpg

Oraz zmodyfikowane zawieszenie. W tym miejscu pragnę nadmienić, że za nowe, zmodyfikowane zawieszenie, odpowiedzialny jest nasz forumowy kolega Marcin M. 

KexztGx.jpg

Jak pisałem niektóre z tych dodatków to tylko ewentualne dodatki. Jak będzie w rzeczywistości, to zależy przede wszystkim od warunków finansowych. Będzie to mój pierwszy raz z humvee, więc fachowców bardzo proszę o wyrozumiałość i przede wszystkim pomoc. Na koniec kilka zdjęć prawdziwych M1151 z sensorem LRAS3 

5CR63AN.jpg

MvcZp21.jpg

Start dziś wieczorem. Aktualizacja fotograficzna jutro. Pozdrawiam

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, bardzo się cieszę, ze się zabrałeś za ten model. Pojazd bardzo efektowny z duza ilością ciekawych elementów. Spokojnie przeprowadzimy za rękę, a patrząc na Twojego Abramsa, czy zielonego kołowca jestem spokojny za efekt końcowy. Pisałem Tobie na PW o błędach zestawu i drobnych przeróbkach, które wypadałoby zmienić dla lepszego finału. 

Smialo pytaj o wszystko zanim coś podlubiesz ?.

tu masz listę szczegółów do przeróbki. Oczywiście zdjęciami z walkaroundow tez mamy.

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=14&t=1144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spora ta lista, ale oczywiście ufam bezgranicznie Waszemu doświadczeniu i odpowiednio poinstuowany, wiem że sobie poradzę. Wielkie dzięki Piotr. :). I jeszcze dla jasności. Budowę rozpocznę od nadwozia, ponieważ elementy podwozia są jeszcze w drodze. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

1) Tutaj masz co nieco o LRAS3 (wjazd dostaniesz po zarejestrowaniu na forum Humvee).

2) Linka do przeróbek już masz od makinena.

3) Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że LRAS3 (czyli M707 Knight) to nie tylko to pudło na górze, ale także trochę elektroniki w środku:

3710498663_45592e3522_o_zpsce2b7917.jpg

Trochę więcej zdjęć masz na drugiej stronie wątku pod tym linkiem

4) Poniżej jedyne zdjęcie zmodyfikowanej wieży O/GPK, jakie udało mi się znaleźć (i niestety tylko w takim rozmiarze). Ale coś tam widać:

nawCAym.jpg

Zwróć uwagę na pojemnik na baterię z tyłu wieży.

5) Podrzucę Ci kiedyś kilka dużych zdjęć LRAS3, może przydadzą się przy dorabianiu szczegółów i okablowania.

6) Jako ciekawostka - jakiś Grek coś takiego kiedyś zrobił: https://www.modelclub.gr/new/index.php/gallery/28-land/249-m1025-lras-3-1-35.

7) W modelu Academy kiepsko jest z BFT. Polecam to lub to.

Edytowane przez kubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba, wszelkie informacje są dla mnie na wagę złota. Jeśli chodzi o elektronikę, to po cichutko liczę, że odpuścicie troszkę nowicjuszowi, ze względu na to, że model będę robił całkowicie zamknięty. Oczywiście kompromisu nie będzie, względem pojemnika na baterię i kabli. :)

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny Duke mam. Jedna jest w tym modelu, druga została mi z Abramsa. Jeszcze nie sprawdzałem, ale mam nadzieję, że mają te same wymiary. Pytanie do Piotra i Kuby. Czy kiedykolwiek robiliście dopancerzenie spodu we własnym zakresie? Jeśli tak, to czy udokumentowaliscie to zdjęciami i gdzie mogę te zdjęcia znaleźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem odpuścić sobie warsztat tutaj, ale w sumie jak już tu zacząłem to niech będzie. Wreszcie wziąłem się za poważne dłubanie. Zacząłem nietypowo, bo od wnętrza, a konkretnie ściany działowej:

y22fgG7.jpg

Nie mogłem patrzeć na tą marną imitację otwartych drzwi i tą wielką dziurę w ściance. Postanowiłem coś z tym zrobić. Na podstawie tego zdjęcia

d92ELqQ.jpg

stworzyłem takie coś 

14VGyi0.jpg

DpJjJBK.jpg

Troszkę polistyrenu, kawałek drucika i już wygląda to nieco hmm... lepiej? 

W prawdziwym humvee są dwie gaśnice automatycznego systemu gaśniczego AFES, jedna w bagażniku, druga w kabinie pasażerskiej. Niestety w modelu jest tylko jedna, przeznaczona do bagażnika . Ja, pakę w swoim modelu robię całkowicie zamkniętą, a skoro tak, to po co mi ona z tyłu? No to ją przeniosłem do przodu, wzorując się na tym

RSO4rQR.jpg

Moja wersja 

zFgPfnZ.jpg

ALiHnRA.jpg

Wieczorkiem postaram się skończyć drugie drzwi w ściance i uszczegółowić system gaśniczy. 

Tyle na teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.